Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek baj az, hogy egy...

Szerintetek baj az, hogy egy szülő nem viszi sehová a gyerekét (kirándulni, állatkertbe, úszni stb) mert nincs rá pénz?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 14:20
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
83%
Hát vigye ingyenes programokra, meg Állatkertben is volt papírdobozos belépő, stb. Nekem az nem tetszik, amikor cigire, kaviárra van pénz, de a gyerekre nem. Mert azért ezek fontos dolgok a gyerek számára.
2013. jún. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
82%

A kirándulás miért is pénzkérdés?

Ha van bérletetek elmentek a Normafához, ott tök jókat lehet kirándulni, teljesen ingyen.

2013. jún. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
92%
az a baj, hogy a sok felelőtlen szülő a semmire szüli a gyerekeket. Igen, baj, mert nem csak abból áll a gyereknevelés, hogy etetem, ruházom, fizetem a rezsit, hanem abból is, hogy taníttatom és megmutatom neki a világot. Elviszem moziba, színházba, múzeumba, állatkertbe, cirkuszba stb. ezek olyan költségek, amikre nem gondolnak emberek, aztán itt nyígnak, hogy nekik nincs pénzük se erre, se arra. sajnálom az ilyen gyerekeket. De ahogy itt valaki előttem írta, évente egy állatkert, egy cirkusz, egy színház belépőt akár 100 ft-onként is meg lehet spórolni. meg nagyon sok ingyenes program is van. Azonban az a tapasztalatom, hogy aki minden hétvégét a tv előtt ülve tölt a családjával, az nem elsősorban anyagi indokok miatt tesz így, hanem mert egy lusta dög. Sokkal kényelmesebb a távkapcsoló gombját nyomogatni, mint csinálni 5 szendvicset és kimenni egy napra mondjuk a városligetbe. Ott foglalkozni kellene a gyerekkel, beszélgetni vele, szaladgálni utána. Sajnálom ezeket a gyerkőket, de nagyon. Az ilyen szülők meg szégyelljék magukat. tessék megmozdulni, kimenni a szabadba és elkezdeni félrerakni minden nap 100 ft-ot. az évente 36500 ft!!! Ebből azért telne egy-két nap kirándulásra!!!
2013. jún. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom... Én 14 éves vagyok, de kétszer voltam életembe nyaralni csak. Osztálykirándulásokon kívül nem is nagyon voltam még sehol. Szégyen, nem szégyen, ez van, mennék én szívesen, de nálunk mindig csak a tervezgetés megy, hogy majd jövőre, ide meg oda, aztán sehova sem megyünk. Én ebből viszont csak tanultam, ha majd lesznek gyerekeim, én biztosan nem így fogok gondolkodni...
2013. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
53%
De ha belegondolok, ahol mi élünk, a környéken ilyenre nincs is lehetőség, mert faluban élünk (persze azért túrázni el szoktunk menni néha a közeli erdőkbe), és az utazás sokba kerülne, ha városba szeretnénk utazni miatta, például a legközelebbi állatkert is csak a szomszédos megyében van, tehát nem valami könnyű a helyzet.
2013. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
77%
utolsó, nem csak állatkert van a világon, de biztos vagyok benne, hogy a környéketeken is van olyan lehetőség, ahova el tudtok menni. De ha te is napi 100ft-ot félreraksz, akkor évente egyszer fel is tudtok jönni pestre vagy a szomszédos megyébe át tudtok menni. Nem akarásnak nyögés a vége...
2013. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
38%

Szia


Szerintem ez nem olyan nagy baj. Mi sem voltunk soha elengedve.

Amikor kicsit nagyobbak lettünk kitaláltuk azt ,hogy az apró pénzeket amik vásárlásból megmarad azt egy perselybe tesszük. Mindig év végén nyitottuk fel majd számoltunk. A rekord 80,000Forint volt úgy ,hogy nem tűnt fel ez az összeg. Nagyon sok apró tudom ,de mondjuk a tecoban bevásárolhatsz ezen a pénzen automatánál így a hónapban keletkező többletet félretehetitek vagy akár el is költhetitek egy kisebb kirándulásra.

2013. jún. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
27%
Csak vannak olyan emberek akik még száz forintot sem tudnak félrerakni mert még kajára is alig telik.
2013. jún. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
84%
Ha kajára sincs pénz, feltétlenül gyereket kell vállalni.
2013. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
19%
A pénztelenségnek több oka is lehet pl: hitel, munkanélküliség.
2013. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!