Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért várják el a szüleim,...

Miért várják el a szüleim, hogy önállósodjak vagy legalább pénzt adjak haza?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, nappalis főiskolás, 6 éve rendszeresen dolgozok (alkalmi munkák), ezért én soha nem kaptam zsebpénzt, és semmit nem kaptam, ami plusz költséget jelentett (tábort, telefon, szalagavatót, ballagást, stb. mindent magamnak álltam).

Előálltak azzal a szüleim, hogy jó lenne, ha elmennék még pluszba dolgozni (heti3x járok így is), és hozzájárulnék a költségekhez vagy különben költözzek el. Én ezt eddig úgy oldottam meg, hogy hébe-hóba kifizettem édesanyám helyett a villanyt, vizet, telszámlát, ilyesmi. Ezért nem éreztem, hogy ingyenélő lennék.(Bár hozzátenném, hogy jó anyagi körülmények között élünk, nincsenek rászorulva az anyagi segítségünkre.)

Ami viszont kiakaszt, hogy a nővérem 27 éves, még mindig itthon lakik, egy éve dolgozik, és valóban egy éve ad bele valamit a rezsibe. Ha ő 26 éves koráig ingyen élhetett itthon, én miért nem tehetem meg ugyanezt? Miért kivételeznek velem? Rosszul esik.


2013. jún. 23. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Csak nekem tűnt fel, hogy itt minden gyerek szülei jó anyagi helyzetben vannak?


Ezt nem lehet így megmondani, tesód egyszerre talált munkát?

Lehet akkor még jobba éltek ma meg már nem.

2013. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Talán azt szeretnék, hogy jobb ember legyél a nővérednél-elegük volt az ingyenélésből (mármint az övéből).
2013. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nővérem jogot tanult - ezért végzett olyan későn. És protekcióval de igen, talált munkát, méghozzá egy nagyon jól fizetőt.

Jó anyagi körülmények alatt azt értem, hogy nem szűkölködünk semmiben sem. Most vágjak fel azzal, hogy apám egy fizikai kutatóintézetben dolgozik? Lényegtelen a kérdésem szempontjából.

2013. jún. 23. 13:04
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Azt irod, a novered egy eve dolgozik - akkor mibol fizetett volna elobb? Teljesen logikus, hogy ha a "gyerek" dolgozik, hozzajarul a koltsegekhez. En 17 evesen kezdtem dolgozni, onnantol fizettem, a hugom 21 volt, o onnantol.
2013. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

olyan furcsa számomra,hogy vannak olyan szülők akik ez mondják: "adjál több pénzt vagy költözz el"


ha eddig tényleg beszálltál a költségekbe,akkor nem értem miért kell így reagálniuk!

2013. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha nappalin tanulsz, tényleg pofátlanság a szüleid elvárása.
2013. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Az én szüleim is jól állnak anyagilag, és mindig támogattak. Mégis amikor elkezdtem suli mellett dolgozni, és automatikusan adtam pénzt a rezsibe. Sosem várták el, sosem mondták hogy már pedig adjak, de adtam, és adok.. Én tisztábban vagyok azzal hogy a szüleim is keményen dolgoznak a jólétért, és ők sem ajándékba kapják a fizetésüket. Tudom mi mennyibe kerül, és úgy helyes ha beszállok a költségekbe ha már velük élek.

A bátyám 24 évesen kezdett dolgozni, és neki is természetes volt hogy szó nélkül beszáll...

Téged mi aggaszt? Hogy a nővéred csak 26 évesen kezdett fizetni vagy hogy be kell szállnod a költségekbe???

21/F

2013. jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Mondd meg a szüleidnek, ha többet dolgoznál, az már a tanulás rovására menne. Szerintem így is eleget adsz bele a költségekbe, nem kéne még többet kérniük, ha nincsenek gondjaitok.
2013. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Engem az zavar, ahogy ehhez hozzáállnak. Nővérem előtte is dolgozgatott alkalmi munkában, diákmunkában, mégse adott haza. Én legalább kifizetek ezt-azt, vagy ha anya megkér, hogy menjek vásárolni, SOSE kérem el a pénzt...

Húgom pl. dolgozik, leérettségizett, nem ment tanulni és keres napi 12ezer forintot, és esze ágában sincs hazaadni, és szüleim legyintenek, hogy hát még kicsi, nem kell...

2013. jún. 23. 14:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Ti hol éltek? A kérdező segít és ad pénzt haza abból a kevésből, mit összeszed tanulás mellett, a nővére meg semmit, mégis a kérdezőt akarják jobban fejni a szülei.


Valóban kivételeznek vele és hát igazad is van, de ha semmilyen észérv nem használ, akkor nem sokat tudsz tenni. Esetleg elmehetsz koliba, ha úgy jobban kijönnél. (nem tudom lehetőségeid és hogy mennyit akarnak tőled a szüleid...)

2013. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!