Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszaütöttem apámnak ilyenkor...

Visszaütöttem apámnak ilyenkor mivan?

Figyelt kérdés
egész nap ideges voltam, aztán bátyám mondott valamit apának aki berontott a szobámba és megütött aztán anya meglökte, hogy ne bántson erre fel lökte anyámat én erre meg bevertem neki egyet, amitől betört az orra és kifeküdt. Nem szép dolog azóta már bánom is de olyan hirtelen volt minden. Mit tegyek?
2013. jún. 19. 14:11
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%
Hogy mi van, azt nem tudom, de a helyedben én is ezt tettem volna. Meg van a kockázata, hogy ezzel sebet ejtettél az egoján, és csak rontani fogja a helyzetet, de mégiscsak fellökte anyádat, téged meg megütött.
2013. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért kemény családi bunyó lehetett...Mit tettél, ami miatt kikaptál? Amúgy meg ne lökdösse anyukádat, legalább tudja, hogy következménnyel jár, és az jó mondjuk, hogy megvédted.
2013. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyádat védted. Ez dicséretes. Az senkinek se mentség ha üt. Nem te ütöttél, s nem is indulatból ütöttél egy helyzet kezelésére.

Hanem téged és édesanyádat ért inzultusra válaszoltál hasonlóan - és sikeresen.

Szerintem azzal teszel a legrosszabbat ha bocsánatot kérsz mert ezzel azt igazolod hogy joga van terrorizálni a családot és nektek ezt türnötök kell.

Apád most rájött hogy nem teheti ezt meg következmények nélkül.


Azért le kellene írnod azt is hogy mi volt az amit a bátyád mondott s jogos volt e?


Ennek fényében változhat a véleményem de egyenlőre ez a véleményem.

2013. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Pontos előzmények ismeretében én is véleményt tudok nyilvánítani. Méghozzá pontosat!
2013. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Bátyám régóta kavarja a szart a családomban, mert ő azt hiszi hogy menő mert ő 25 éves (16 vagyok) apukámnak a kis kedvence, én meg felidegesedtem és el kezdtem mondani "tesómnak" a gondjaimat vele. Ezt mondta el apámnak csak szerintem kicsit máshogy mondhatta el.
2013. jún. 19. 14:18
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi van? Hát 1:1.
2013. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
8%
ilyen, amikor visszanyal a fagyi. Egyébként személyes véleményem erről, hogy nem szép dolog, de ugyanolyan aljas dolog a gyereket vagy házastársat ütni. Mert sok szülő sajnos azt gondolja, hogy joga van hozzá, hogy üsse a gyereket. Nem az orbitális és veszélyes hülyeségek után egy kis atyai pofonról beszélek. Én is kaptam sokat, és néha jól esett volna visszaütni, de tiszteltem apámat, ezért nem, meg hát nem mellékes, hogy lányzó vagyok, akkor 50kg voltam, apám 90-100. Nyilván nem kockáztattam. Viszont visszafele miért nincs tisztelet? ha ő megüt, akkor véded magad nem? Nem volt szép dolog egyik részről sem, maradjunk ennyiben. Hát mit tegyél? menj oda apukádhoz, kérj tőle bocsánatot. Beszéljétek meg, lehet, hogy ezután ő is másképp fog állni a dolgokhoz.
2013. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 acelsziv ***** válasza:
100%
Elmondásod alapján a bátyádon is elférne egy akkora verés, amitől egy hétig kómában fekszik
2013. jún. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Bátyámmal sehogy sem bírnék el az azért "picikét" nagy falat lenne. Apám is vagy 5000x erősebb nem tudom, hogy bírtam kiütni.
2013. jún. 19. 14:24
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés. Ha azt mondom hogy "joga" van megütnie egy apának a gyengébb gyerekét akkor most jó nagyon vitázhatnánk ezen.


De ha azt mondom hogy joga van megütnie egy apának azt a gyerekét aki válaszul eltöri az orrcsontját, szerintem mindenki azt mondaná: igen joga van megütnie egy apának ezt a gyereket, s utána joga van az apának viselnie is ennek a következményét.


Itt úgy látom a bátyád a kígyó, a felbujtó, de apád felnőtt ember, ütés előtt tisztáznia kellett volna a helyzetet. Meg kellett volna hallgatnia téged is s utána ütni, bár nem hiszek benne hogy az ütés a jó válasz bármire is.

Ez esetben jól sült el. Apád tisztázás helyett ütött s megkapta cserébe azt ami ezért jár...


Elhangzott itt az ellentéte amit tanácsoltam: "kérj bocsánatot".


Hát... azért előtte jól gondold meg...


Az biztos hogy jobb lenne valahogy tisztázni hogy ne kerüljön sor erre többet.


Én annó egyszer majdnem megütöttem az apámat, de végül nem. Ő azonban 2 hónappal rá meghalt...

El lehet képzelni hogy éreztem volna ha megütöm s utána hal meg...


Szóval jó lenne megoldani hogy ne legyen erre többé szükség...


De az e másik megkérdezése nélkül ütés...

Apád lenne a családfő, neki kellene higgadtan viselkednie.

Úgy néz ki most az erőviszonyok átrendeződtek.

Ha te vagy a legerősebb akkor neked kell kézbe venned ezt és neked kell diktálnod hogy erőszak nélküli, a másik meghallgatására alapuló megoldások legyenek a jövőben.

2013. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!