Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet ilyesmit szóba...

Hogyan lehet ilyesmit szóba hozni a szülőknek?

Figyelt kérdés
Szüleim az ötvenes éveikben járnak. Remélem, még sokáig köztünk lesznek épségben és egészségben, de előbb-utóbb szeretném megbeszélni velük, ők mit szeretnének, ha mégsem így alakul. (Esetleges ápolást, temetést, stb.) Messze élünk egymástól, ritkán találkozunk, és valószínűnek tartom, hogy ők még egymással sem beszéltek erről soha, illetve megpróbálnák elterelni a szót. Nem egyetlen gyerek vagyok, de a két öcsém még tanul, illetve a kisebbikre nem is lehet számítani, ő csak a markát tudja tartani. Hogy lehet erről úgy beszélni, hogy ne rázza meg őket, de ne is bagatellizálják el? Minden tanácsot megköszönök (és nem pontozok lefelé, ha ez számít).

2013. jún. 18. 12:19
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
(Ha számít, nekem már van saját családom, kicsi gyerekekkel.)
2013. jún. 18. 12:20
 2/37 anonim ***** válasza:
77%
Családi beszélgetéskor példát hozol fel, mesélsz valamit ismerősökről vagy hallott esetről. Esetleg azt is hozzáteszed, hogy na, ez nálunk nem tudna működni mert..., vagy én is megtenném ezt értetek...
2013. jún. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez a téma még ráér egy 8-10 évet, még korai lenne felhoznod. Az, aki az ötvenes éveiben jár, még nem igazán öreg. A temetést kicsit durva lenne így felhozni.
2013. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
84%
Te mennyi idös vagy? Van okod erröl beszélgetni (betegeskednek?), vagy csak eszedbe jutott? Netán olyan örökség várna rád, amit szeretnél minél jobban biztositani magadnak? Talán a legfontosabb: Milyen a hozzáállásuk a "rend"-hez? (Ha meghalok, rendet akarok hagyni magam után! tipusuak?)
2013. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is jobb ezeket előre tisztázni, hiszen sajnos ezek kortól függetlenül bármikor bekövetkezhetnek. A rávezetés jó ötlet, ismerősökkel érdemes példálózni.
2013. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%
Korai ez még, várjál vele. Amíg az ember fiatal, az 50-es korosztályt öregnek tartja. Aztán ez az "öreg"-kor tolódik. Az én szüleim 70 évesek, még nem beszéltünk ilyenről.
2013. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
87%

Én sem szeretek halálról, temetésről beszélgetni, főleg nem a saját temetésemről. Mégis 40 évesen a 20 éves fiamnak már mondtam hogyha eljön az időm akkor hamvasszon, és a szökőkútban szórjon el. Felesleges a koporsó, a sírhely. Elég ha születésnapomon meggyújt egy gyertyát bárhol éljen a nagy világban.

A téma többnyire akkor kerül szóba amikor egy ismerős vagy rokon meghal.

Ha nálatok gondot okoz a temetési téma, akkor kell felhozni amikor a beszélgetés arról szül hogy ki halt meg. Pl: ha meghal egy rokon vagy ismerős akkor fel is lehet hozni a beszélgetésnél. Sajnos ennek nem szabadna tabu témának lenni, és nem lehet azt mondani hogy ráérsz 8-10 év múlva szóba hozni.. Viszont nem árt ha a testvéreiddel is beszélsz, hogy felkészüljenek arra, hogy ha eljön az idő akkor mindhárman be kell hogy szálljatok a felmerülő költségekbe. Sok helyen emiatt szokott lenni testvéri viszály.

2013. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem még korai lenne erről beszélni.60-70 éves korukban már inkább.
2013. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ezt felesleges felhoznod addig, amíg mindketten megvannak. Nyilván ha az egyik lerobban vagy valami más történik vele, akkor ott a másik, aki tudja, mi lenne a legjobb, meg intézi, majd ő megmondja, hogy hogyan legyen. Nagyon kicsi az esélye annak, hogy pont egyszerre kerüljön mindkettő olyan állapotba, hogy neked kelljen képben lenned. Ha meg valamelyik egyedül marad, akkor vagy magától feldobja a témát, vagy elég akkor megkérdezned, hogy mit szeretne. Előtte felesleges ezen agyalni. Mondok egy morbid példát a családunkból: nagynéném férjére (50-es évei közepén járt) egyszer csak rájött a hoppáré, és mindenáron meg akarta beszélni, hogy ha nagynéném és anyám anyja ( nagyanyám, akkor volt talán 70 éves) lerobban, akkor hogyan oldjuk meg a kérdést. Feszt ezen pörgött. Na, ki lehet találni, ki lett az első a körből, akit eltemettünk. Ő, és nem a nagyanyám.

Ezzel a kis történettel csak azt akartam mondani, hogy neked végképp felesleges ezen most rágódnod, az élet úgyis felülírhat bármit.

2013. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
68%

A temetést, hogy hamvasztást, vagy koporsós temetést szeretnének-e, talán lehetne úgy, hogy filmet néztek, temetés van benne, te pedig megjegyzed, hogy téged aztán nehogy elhamvasszanak, vagy pont hogy hamvasszanak, nehogy koporsóba temessenek. Persze ne komolyan, hanem viccesen. Erre minden bizonnyal ők is mondják, hogy ők hogy gondolják.

Az ápolást pedig valóban be lehet vezetni egy ismerős példájával. X Y-nak beteges az édesanyja/apja, és otthonba adta, mert nem tud 24órában vigyázni rá. Erre is reagálni fognak, elmondják róla a véleményüket.

Csak arra figyelj, hogy időben ne túl közel beszélj a két dologról. Hetek vagy inkább hónapok elteltével hozd fel a következőt az első után.

2013. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!