Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezdjünk új életet a...

Hogyan kezdjünk új életet a párommal,3kiskamasszal, akikkel egyenként semmi gond, de hétvégeken mikor együtt vagyunk megkeserítik az életünket?

Figyelt kérdés
5 éve váltam el,azóta volt egy hosszabb kapcsolatom,majd 4 évig szinte semmi említésre méltó.Mostani párommal 7 hónapja vagyunk együtt,mindenben tökéletesen megértjük és szeretjük egymás..de..neki van egy 14 éves fia,aki egyke és nagyon féltékeny az én gyerekeimre.Egy faluban él édesapjával igy akár napi szinten is találkozhatnának,hétvégén pedig mindék.Ilyenkor jövünk mi is..péntektől vasárnapig.Itt kezdődnek a gondok.Az én fiam 10 éves,lányom 13.Édesapjukkal semmilyen kapcsolatuk nincs ezért páromat imádják,jól kijönnek egymással,viszont a 2 fiú 24 órán át öli egymást,durcul,üvöltözik,veszekedik.Nagy beszélgetések már megvoltak,együtt és külön-külön is,eredmény nélkül.Párom fia azt mondja,hogy keressünk máshol apát!Dehát mi nem apát keresünk,hanem szeretjük egymást!Mi lenne még,ha összeköltöznénk?(másik faluban lakunk)Vagy agyjuk fel és a gyerekek nyugalma érdekében szakítsunk?Akik pár év mulva már a saját életüket fogják élni? Mi sem akarunk még 40 évet egyedül élni!40és 43 évesek vagyunk.Mit tegyünk?Várjunk,hátha az idő eldönti?

#féltékenység #párkapcsolat.gyerekek
2013. jún. 9. 12:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ez egy szép és értelmes válasz!Valahogy mi is igy gondoljuk,csak jólesik másoktól is a megerősítés!
2013. jún. 9. 14:54
 12/20 A kérdező kommentje:
Az összeköltözés lehet megoldana mindent,nem tudom,nem látok a jövőbe..ha továbbra is ennyire szeretjük egymást,gondolom az lesz..egyszer.Fiút elvenni az anyjától lehetetlen,soha nem tenném meg(én is anya vagyok).
2013. jún. 9. 15:22
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

nem lehet könnyű a srácnak, mert egyrészt kamasz, másrészt meg féltékeny.

a mi történetünk úgy nézett ki, h már suliból ismertük egymást a mostohatesómmal, az ősöket is mi hoztuk össze :) mindketten lányok vagyunk, őt apuja nevelte egyedül, engem anyum. a féltékeny inkább én voltam, de nem a tesómra, hanem a pasira, aki "elvette tőlem anyát". persze ezt csak akkor láttam ilyen tragédiának :) tesóval igazi szövetséget alkottunk, falaztunk egymásnak a szülők előtt, együtt kampányoltunk ha bulizni szerettünk volna menni.


ne hagyjátok veszni a kapcsolatot, keressetek többféle megoldást, hátha az egyik végül beválik.

nálunk egészen érettségiig nem költöztek össze a szülők, mert én nem bírtam volna együtt élni a pasival a stílusa miatt. egyelőre csak "járjatok", aztán úgyis alakul a dolog. az összeköltözés túl nagy falat lenne most a gyerekeknek, hiába imádják a pótaput, a nagyfiúban le kell, h csengjenek az indulatok.

2013. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. jún. 9. 17:00
 15/20 anonim ***** válasza:
21%

először is köszi az elismerést a válaszomra :)

nem azt mondom h vegyétek el az anyától a kamasz fiát,csak ugye te azt írtad h ő is 1 olyan anyára vágyik mint te,és ebből gondoltam h lehet nem szeret ott lakni.viszont az,h ő odaköltözik hozzátok,még nem jelenti azt h ne találkozhatna az édesanyjával.(persze ez nem csak rajtatok múlik)

minden esetre sok szerencsét a közös jövőtökhöz!

2013. jún. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy!Gyerkőc szereti anyuját,csak persze,mint minden kamasz lázad az ellen,hogy otthon tanulni esetleg segíteni kell.Mint mondtam kitűnő tanuló,ami anyukától nem kis feladat!Mi hétvégén nem tanulunk vele,netezni is szabad,természetesen ez nem azt jelenti,h mindent lehet.Szabályok természetesen apujánál is vannak,de ez mindhárom gyerekre egyformán vonatkozik.Próbálok jókedvű,kedves és vicces lenni,én ez a pár nap alatt nem nevelem"csak"igyekszem szeretni őt-őket.Ki ne szeretne ilyen anyukát?:)
2013. jún. 9. 18:57
 17/20 anonim ***** válasza:
78%
értem.akkor bocsi h hülyeséget mondtam,csak félreértettem az írásaid.(megjegyzem,azért mert a diák kamaszként jó tanuló,még korán sem jelenti azt h jók a szülők-jelen esetben az anya.de te nyilván jobban tudod,hiszen rálátásod van a dolgokra,meg az is logikus amit mondasz.)
2013. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem mondtál hülyeséget,csak egy féléves történetet nem lehet pár mondatban leírni..biztosan vannak benne félreérthető dolgok..mégegyszer kösz a válaszokat!
2013. jún. 10. 06:23
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az ugrott be, hogy hárman egyszerre talán túl nagy konkurrencia vagytok neki. Lehetne néha egymagadban, vagy egyik gyerekeddel odamenned? Hátha fokozatossággal könnyebben oldódna a helyzet?
2013. jún. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen,ez már nekünk is eszünkbe jutott,sőt mostanában csak a fiammal megyek,lányom nagyon szeret a testvéremnél.Mindenkinek jót tesz néha egy kis különválás.
2013. jún. 14. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!