Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezdjünk új életet a...

Hogyan kezdjünk új életet a párommal,3kiskamasszal, akikkel egyenként semmi gond, de hétvégeken mikor együtt vagyunk megkeserítik az életünket?

Figyelt kérdés
5 éve váltam el,azóta volt egy hosszabb kapcsolatom,majd 4 évig szinte semmi említésre méltó.Mostani párommal 7 hónapja vagyunk együtt,mindenben tökéletesen megértjük és szeretjük egymás..de..neki van egy 14 éves fia,aki egyke és nagyon féltékeny az én gyerekeimre.Egy faluban él édesapjával igy akár napi szinten is találkozhatnának,hétvégén pedig mindék.Ilyenkor jövünk mi is..péntektől vasárnapig.Itt kezdődnek a gondok.Az én fiam 10 éves,lányom 13.Édesapjukkal semmilyen kapcsolatuk nincs ezért páromat imádják,jól kijönnek egymással,viszont a 2 fiú 24 órán át öli egymást,durcul,üvöltözik,veszekedik.Nagy beszélgetések már megvoltak,együtt és külön-külön is,eredmény nélkül.Párom fia azt mondja,hogy keressünk máshol apát!Dehát mi nem apát keresünk,hanem szeretjük egymást!Mi lenne még,ha összeköltöznénk?(másik faluban lakunk)Vagy agyjuk fel és a gyerekek nyugalma érdekében szakítsunk?Akik pár év mulva már a saját életüket fogják élni? Mi sem akarunk még 40 évet egyedül élni!40és 43 évesek vagyunk.Mit tegyünk?Várjunk,hátha az idő eldönti?

#féltékenység #párkapcsolat.gyerekek
2013. jún. 9. 12:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem időt kell adni nekik is, 7 hónap azért még nem olyan sok. 14. éves még gyerek akár hogy nézzük féltékeny, hogy őt kevésbé fogja szereti az apja ha van másik két "gyereke".
2013. jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 sippara ***** válasza:
34%
Ha ezt meg tudod beszélni a te gyerekeiddel (hogy a ti oldalatokon se legyen probléma, sértődés a dologból), a párod "visszavehetne" a szeretgetésből feléjük, pár hétig inkább a sajátjával foglalkozzon (nem úgy értem, hogy ne is szóljon a tieidhez, de ha a sajátja kéri a figyelmét, kapja is meg, érezze, hogy ő ettől nem lett kevesebb az apja szemében, ugyanannyi szeretetet, odafigyelést kapjon, mint előtte). Ugyanakkor a nagyfiúnak is meg kéne értenie, hogy az apja élete is változik, inkább a dolog pozitív oldalát kéne neki megmutatni (akár olyan közös kirándulásokkal, programokkal, amikre az apjával kettesben nem lenne lehetősége).
2013. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
24%
Add be őket intézetbe.....akarom mondani kollégiumba...
2013. jún. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
abból amit írsz nekem úgy tűnik, hogy te eldöntötted hogy a párod fia a probléma oka pedig hát valljuk be neki a legnehezebb. Talán lehetnél kicsit megértőbb, és mindenképpen adj időt a srácnak. Talán ha nem azt éreztetnéd vele hogy ő egy kívülálló egy púp akkor nem így viselkedne.
2013. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ez nem fair veletek szemben. Oké, hogy van két gyereked, szereted, imádod őket, ahogy a párod is a sajátját de képesek volnátok eldobni a szerelmet, csak azért mert nekik nem tetszik ez? Nektek, ugyan úgy kijár a boldogság és az, hogy szeressétek egymást!

Ne szakítsatok! Próbáljatok meg együtt maradni, és továbbra is beszélgetni sokat a gyerekekkel a kettőtök kapcsolatáról. Nem 5-6 évesek, megérthetnék, hogy a szülőnek is épp úgy kell a boldogság mint nekik.

2013. jún. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
"Az add be őket intézetbe"című válaszadónak üzenem,roppan inteligenciáját máshol kamatoztassa.Az előtte lévőeknek köszönöm a választ!Annyit még,hogy párom is én is vigyázunk,nem teszünk köztük különbséget,3 fagyi,3 csoki..ha eldurvul a helyzet,nem egynek van leüvöltve a feje..Enyémeket sem szeretgeti a saját fia előtt.Már megbeszéltük,mondtuk neki,hogy nincs versenytárs,mindig ő marad az édesapja egyetlen gyermeke és ahogy az édesanyja újból férjhezment és továbbra is szereti őt,akkor ez apujára is érvényes.Kérdeztük,ha annyire rajong apjáért akkor miért akarja meggátolni,hogy ő is boldog legyen?Válasz,vállrándítás..nem tudom.Gyerek,okos kitünő tanuló.Mi egyébként jól kijüvünk,mondta,hogy szeretné,ha ilyen édesanyja lenne..csak ne lenne gyerekem..
2013. jún. 9. 13:46
 7/20 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem említettem,hogy párom fia púp a hátamon,sőt!Családszerető emberek vagyunk,ezért próbálunk megoldást keresni!Ha párom gyermeke nekem teher lenne,már régen odébálltam volna!Csak azt szeretnénk,ha ők is boldogok lennének!
2013. jún. 9. 13:55
 8/20 anonim válasza:
93%
én 12 éves vagyok, az én anyukám is újból férjhez ment, lett 2 féltesóm, de eszembe sem jutott, h irigykedjek rájuk. Ha 14 évesen ennyi esze van .. nekem anyu boldogsága fontosabb :D Kitartás, (a fiaddal is beszélhetnél azért), ne szakítsatok
2013. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Maradjatok együtt, a fiú felé pedig forduljatok szeretettel, és elfogadással továbbra is. :) Rá lehet persze szólni, ha a viselkedésével kiprovokálja! Egyszerűen féltékeny, fél, hogy osztoznia kell, hogy neki most már kevesebb jut az apjából, és ezért dacol. De ez az ő játszmája, nem is kell erőltetni, hogy változzon! Ti csak szeressétek, előbb utóbb rá fog jönni, hogy nincs is mitől félnie, és alakulni fog a dolog. :) Én nem erőltetném azt sem, hogy a két gyerek barátkozzon, idővel az is alakulni fog. Esetleg néha lehetne olyat, hogy leültök társasjátékozni velük, vagy kirándulni menni közösen, és megkérni a 14 évest, hogy találja ki ő, hogy merre legyen a túra. :) de szakítani tényleg kár lenne...
2013. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

a te korodban találni 1 olyan embert akivel ilyen jól mennek a dolgok elég nagy szerencse.lehet h később már nem lesz ennyire jó,de akkor se szakítsatok.

sztem tökéletesen érthető a srác reakciója.nem tudom ,h hogy viselkedik a vér szerinti anyja,de nem lehet könnyű kamaszként elfogadni 2 mostohatesót.lehet h szeretethiánya van.(ezt abból is gondolom h téged elfogad,csak a gyerekeidet nem).

ha összeköltöztök akkor lehet h 1 idő után el fogja fogadni a helyzetet.

esetleg annyit tegyen meg az apa h többet foglalkozzon a fiával.téged szeretnek a gyerekeid,és a párodat is hamar megkedvelték,de a leírásod alapján nekem az jött le h a fiú nem igazán boldog az anyjával,ill. talán attól is fél h kihasználod az apját,vagy őt eltúrod mellőle.(nem,mint ha ez lenne a célod).

lehet h ez most hülyeség,nem tudom,de mi lenne ha összeköltöznétek és utána magatokhoz vennétek párod gyerekét???így nem érezné azt,h ő csak "egy hétvégi gyerek" és többet lehetne az apjával is.

2013. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!