Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Postai leveleimmel mi lesz...

Postai leveleimmel mi lesz ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Alaphelyzet: régóta külföldön élek, minden hivatalos levelem még a szüleim címére szólnak. Anyukám 3 hónapja halt meg, és utána kiderült,hogy apám és testvérem ki akar tagadni az anyai részből is, ezért ügyvéd segítségét kértem. Azóta nem kommunikálnak velem, egyezségre sem hajlandók, agresszívek,stb., és a leveleimről sem tájékoztatnak. Lehet, fontos, tértivevényes leveleket kaptam már, amiket ők vesznek át a nevemben. A magyar posta tájékoztatása szerint hiába kérek levélátirányítást (pl. a szomszéd címre), a tértivevényes leveleim családtagjaim akkor is átvehetik.


Mit tudok tenni, hogy leveleimet megkapjam?


2013. jún. 5. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyiss egy postafiókot valamelyik postán és akkor a tértivevényes levelekről szóló értesítést is oda dobják be. A kulcsot odaadhatod egy megbízható személynek is, ha te ritkán jársz haza. Szerintem meghatalmazással átveheti más is a tértivevényes leveleidet, ezt kérdezd meg a postán.
2013. jún. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a tértivevényes levelet az azonos címen lakó közeli hozzátartozó 14 éven felüli személy is átveheti. De a legjobb megoldás valóban egy postafiók bérlése lenne. Egyébként, ha kérsz utánküldést, nem igazán értem miért is viszik a régi címre a levelet, ezt azért jó lenne a postával letisztázni.
2013. jún. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyiss postafiókot, és gondolkozz el azon, hogy ha régóta külföldön élsz,mennyire segítettél a beteg gondozásában és vajon mennyire érdemled meg az örökséget.
2013. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát azért nem biztos, hogy ilyen egyszerű a helyzet, nem tudunk semmit a magánéletéről. Az is lehet, hogy munka miatt ment külföldre, hogy több pénzt kereshessen a beteg anyának, akire mondjuk az apa és a testvér magasról sz..art. Csak mert mielőtt jó magyar szokás szerint elsőként a rosszat feltételezzük valakiről...
2013. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!