Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkeressem az apukát vagy sem?

Megkeressem az apukát vagy sem?

Figyelt kérdés
A gyermekem apja elhagyott minket még a terhesség alatt,azóta sem beszéltünk,nem tudok róla semmit,nem fizet gyerektartást.ennek már több éve,azóta sem keres.bánt,hogy nincs apukája a fiamnak.mostanában egyre többször jut eszembe hogy megkeresném,esetleg közösségi oldalon,hogy miként éli életét.de sehol sem találom.egyátalán megkeressem e?nem akarom vele újra kezdeni.a gyerekét valószínű látni sem akarja,hisz eddig sem kereste.még gyerektartást se akarok kérni tőle...
2013. jún. 4. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem keresd meg,vállalnia kell a következményeket,akár jogi úton is.
2013. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Miért akarod megkeresni?

Te nem akarsz tőle semmit, se érzelmileg se anyagilag. A gyereknek nyilván nem lenne jó, ha a semmiből felbukkanna egy idegen férfi, aki nem akarja őt.

2013. jún. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem célom se jogi útra lépni vele,sem a pénze nem kell.ha azóta nem érdekelte,hogy miből tartom el a gyereket,akkor tartsa meg magának.egyszerűen kíváncsi vagyok rá,miként él és rengetegszer fordul meg a fejemben hogy vajon hogy viszonyulna most a gyerekéhez
2013. jún. 4. 14:18
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
egyszer a fiad felteszi a kérdést, hogy hol az apja ... akkor a történéseken kívül az sem lenne baj, ha meg tudnád neki mondani, hogy merre találja ... más célod ne legyen a keresésével, mert nem éri meg felkavarni magadban a dolgokat
2013. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Én megkeresném, gyermeknek joga van ismerni az apját. Mivel gondolom még kicsi, így az apján áll. Keresd fel, nem véletlenül juthatott eszedbe.
2013. jún. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
egyedül azt tudom hol lakik,tőlünk kb 200km-re.de se közösségi oldalon,se a nevét a google-ba beírva semmi sincs róla.
2013. jún. 4. 14:34
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

A gyermekem apja elhagyott minket még a terhesség alatt


Ezek után bennem nem merulne fel, hogy felkeressem. Foleg, hogy nem is akarsz tole semmit.


2 és fél éves kislány anyukája és 20 hetes kismama

2013. jún. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ne keresd meg.


Az én exem is lelépett a terhesség második trimeszterében. Én akkor voltam annyira erőszakos (persze nem rossz értelemben), hogy hívogattam, próbáltam jobb belátásra bírni. Majd végül legalább egy normális megállapodást kötni vele. Eleinte úgy tűnt sikerült is. Lemondtam a gyerektartásról cserébe azért, hogy havonta egyszer eljöjjön a gyerekhez és minden ünnepnap ajándékot hozzon neki. Mindössze ennyi volt a követelésem.

Két évig úgy ahogy be is tartotta, persze egyre többször maradt ki a látogatás és a végén már csak postán küldött egy csomagot a szülinapjára...

Utoljára amikor látta a fiam még nem volt 3 éves.

Akkor úgy tűnt el, mint a kámfor. Egy évig türelmesen vártam és nem kerestem. Majd végül csak ráírtam facebookon. Nem kaptam választ. Újabb fél évig nem csináltam semmit, majd felkerestem a munkahelyén személyesen, ahol nagyon hidegen közölte, hogy neki boldog teljes élete van. Hagyjam békén, soha többé ne keressem.


Persze ezek után mentem a bíróságra és azóta kapom a gyerektartást...


A lényeg, hogy ha ő nem keresi, akkor nincs mit tenni, nem kell neki a gyereke és kész. Akármilyen kegyetlen és felfoghatatlan is ez.


A fiam ma 7 éves és sokszor keresi az apukáját, szeretne róla beszélni, szeretne elmenni hozzá, a minap is a könyvesboltban nem a gyerekkönyveket bújta, hanem a képeslap piramist, mert az apjának akart képeslapot választani és írni.

Hazudok neki, azt mondom, hogy édesapa nagyon szeret téged, csak rengeteget kell dolgoznia és nem tud eljönni (mivel a nagyapa külföldön dolgozik és ő is csak félévente jön haza, ezért ez számára hihető is).


Te mit mondasz a srácodnak? Hogy tudod kezelni az érdeklődését az apja után?

2013. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
most megy majd csak óvodába.eddig nem kereste,nem említette hogy esetleg feltűnt volna neki hogy hiányzik valaki tőlünk.ha valahol látni akkor mondjuk neki hogy apuka,az ő apukája nincs itt,elment,majd neki is lesz,de aggódok mi lesz az óvodába...
2013. jún. 4. 16:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Jogosan aggodsz. Ráadásul a gyerekek nagyon tudják az ilyeneket kérdezgetni. Jobb lenne, ha tudnál rola.(Az is lehet, hogy neki is már egy kicsit benött a feje lágya.)
2013. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!