Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Komoly gondok vannak a párom...

Komoly gondok vannak a párom gyermekével. Mit tehetnék én, mint "mostoha"?

Figyelt kérdés

Október óta a gyerek visszakérdez, mert nem hall rendesen (5 éves). A párom már októberben mondta az exének (nem voltak házasok), hogy vigye el a gyereket orvoshoz.

Most májusban a párom megelégelte a várakozást, vett ki szabadnapot és kérd időpontot a dokihoz. 50%-os süket a kisfia.

Kérdőre vonta az exét, hogyha ő és a szülei (a gyerek nagyszülei) észrevették hogy a gyerek nem hall rendesen, miért nem vitték orvoshoz. Az ex válasza: ezer doglom volt,nem értem rá!


A gyerek neveletlen, az oviban is problémák vannak vele. 2 hetente 2 napot van itt, mi hiába "neveljük", ha otthon nem foglalkoznak vele. Van 100 játéka, tiszta és ép ruhái, szóval ilyen szempontból a gyerek nincs elhanyagolva.

De azt nem tudja, hogy wc után kezet kell mosni, vagy hogy pisi, kaki után le kell húzni. Mikor rossz volt, mondtam neki hogy nem nézhet mesét mert büntetésben van. Akkora hisztit levágott, mintha ölnék...


A hallás problémájára kapott gyógyszert + orrsprayt. A gyógyszert nem adják be neki minden nap (este kell 1 szemet), mert "elfelejtik". Az orrsprayt napi 3x kell, azt csak 1x csinálják, mert a gyerek nem szereti.

Mikor a párom ismét ráförmedt az exére, megint azt mondta, hogy neki ezer dolga van.

A gyerek érdeke hogy szedje a gyógyszert meg az orrsparyt használja.


Sajnálom a gyereket, mert egyébként egy tündér, de ha hisztizik, azt hiszi mindent megtehet. Otthon ráhagyják, ha nem akar ebédelni, ehet chipset, ha nem akar aludnia délután, akkor nem kell...

Fogalmam sincs mit csináljak állandóan veszekszünk a párommal a gyerek miatt.


A párom sokszor hétvégén is dogozik, akkor is kénytelen mikor apás hétvége van. Gyakorlatilag többet vagyok a gyerekkel mint az apja...:)


2013. jún. 1. 19:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem erre csak egy megoldás van, hogy gyerekveszélyeztetésre hivatkozva kérni kell újra a gyerekelhelyezést nálatok.
2013. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Kitartás.. Előbb v utóbb megszokja/megtanulja, hogy nálatok mit lehet, és otthon mit lehet... Mást nem tudsz/tudtok csinálni
2013. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is jobb helye lenne nálatok...de az nem jó, hogy ti ezen veszekedtek...
2013. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Anyagilag nem tudnánk vállalni a gyereket ,hogy állandóra ideköltözzön. Meg az anyja nem is hagyná...


Már 2 éve ebben reménykedem, hogy majd megszokja az itteni szabályokat, de nagyon nem akarja.

Mindig mikor jön, szépen elmondom neki hogy nálunk wc után kezet kell mosni és le is kell húzni. Azt mondja érti, majd pár óra múlva nem is emlékszik rá. Állandóan füllent, hogy nem szeret semmit, otthon viszont mindent megeszik.

2013. jún. 1. 19:12
 5/20 anonim ***** válasza:
9%
A gyerek a párodé akkor miért szólsz bele a nevelésébe???
2013. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Mert egy semmirekellő anyja van azért utolsó.
2013. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mivel abba a háztartásba jön a gyerek 2 hetente ahol én is lakom! És sokat vigyázok rá.
2013. jún. 1. 19:16
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Hű! Hát nem lennék a helyedben! Az én páromnak is van egy kislánya, és a hallás problémáktól eltekintve dettó ugyanez a helyzet. Mindent elér hisztivel, soha kézmosás, nem képes maga után lehúzni a wc-t, süti, csoki, chips egész nap. Én sajna nem nagyon mertek szólni emiatt, mert egyből azt kapom hogy utálom a gyereket. Amikor itt kértem tanácsot, akkor is többen azt vágták a fejemhez, hogy a szavaimból ömlik a gyerek iránti gyűlölet. Holott ahogy te is írtad, többet voltam mindig a gyerekkel mint az apuka.

Próbálj úgy segíteni, hogy utána ne te legyél a hibás, meg a gonosz mostoha. Tudom nem egyszerű.

Próbáld játékosan rávenni a gyereket az alapvető dolgokra.

Pl. vegyél valami színes szappant, és kérdezd meg, hogy szeretne-e ezzel kezet mosni. Mesélj neki a bacikról, meg hogy azoktól megbetegedhet. És minden ilyen kötelező dologra találj ki valami játékosat, mert ha szabályokat csinálsz, akkor sajnos nagyon hamar az utálat középpontja lehetsz.

2013. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

"A gyerek a párodé akkor miért szólsz bele a nevelésébe???"


Esetleg mert vele van hétvégente! Gondolj már bele a kérdező helyzetébe!

Miért szól bele a "nevelésbe"?

Mert az nem nevelés, hanem csak tartás, mintha egy állatról lenne szó! Már bocsánat a kifejezésért!

2013. jún. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

Valahol a gyereket is meg lehet érteni, nem nem a kézmosás miatt, de lehet évek óta alig hal valamit.

Persze, hogy szófogadatlan, ha előtte meg sem hallotta mit mondtak neki, vagy csak fél szavakat egy mondatból.

2013. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!