Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is meg merjem...

Szerintetek is meg merjem lépni? Több infó lent.

Figyelt kérdés
Van egy párom,akinek a kisfia autista. A szüleim kerek perec kijelentették,hogy nem lehetek vele egy pár. Én nem akarok nélküle lenni,így együtt vagyunk,de a szüleim emiatt kiborultak és folyton lebeszélni akarnak róla. De én velük élek és hozzá fogok menni feleségül. Mindenki mellettem áll a barátaim közül sőt "anyóspajtásék" is komáznak engem... Szal szerintetek se lesz gáz ha hozzámegyek nem? Vagy ne tegyem? Hallgassak a szülőkre?Ő a tenyerén hord és mindent megkapok tőle,amit akartam egy férfitól. Rendben nehéz lesz vele,de őt akarom és kisbabát is tervezünk már egy ideje. Attól felünk nehogy beteg legyen a 2. lurkó...

2013. jún. 1. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Az autizmus nem örökletes betegség, tehát nem igazán fordul elö olyan, hogy egy családban több gyerek is ilyen beteg.


2. Ha már hosszabb ideje együtt vagtok és tudod, milyen a gyerekkel együtt élni - pár óra naponta nem elég -, akkor nincs gond, ha nem éltél vele egy háztartásban, akkor elöször ezt kellene megtenni.


3. Ha biztos vagy abban, hogy a gyerekkel is együtt tudsz élni, akkor viszont ne foglalkozz a szüleid véleményével, mert ez a te életed.



Nem irtad, milyen idös vagy, mennyi ideje vagytok együtt a barátoddal, de alapesetben ha felnött vagy (min 24-25 éves), és alaposan ismered a családot is, akkor ne gondolkozz.

2013. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Te magához az emberhez akarsz hozzámenni, nem az autista gyerek miatt, olvass utána milyen felelősség nevelni egy olyan gyereket, és majd rájössz hogy mégse jó buli
2013. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Mivel hasonló problémám volt nekem is,azt tanácsolnám,ha úgy érzed ez az a ffi,aki mellett boldog vagy/leszel,habozás nélkül menj hozzá és éljetek boldogan.A szüleidre ne hallgass,majd idôvel megbékélnek és elfogadják a kapcsolatodat vele.Én pár évvel ezelôtt a szüleimre hallgattam,szakítottam a nagy szerelmemmel,jelenleg van másik kapcsolatom,de naponta a szerelmemre gondolok,aki éli életét....én is ezt teszem....boldogtalanul....mert ô volt az életem,de én a szüleimet választottam,amit nagyin megbántam!Úgyhogy légy boldog vele és babát is tervezgethettek nyugodtan.Sokfajta vizsgálat van már ami kimutatja,hogy beteg lehet-e a 2. baba.
2013. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

15:22-es "Sokfajta vizsgálat van már ami kimutatja,hogy beteg lehet-e a 2. baba."


Az ugye nem zavar, hoyg az autizmust 5 éves kor elött nem igazán lehet kimutatni, magzatkorban meg végképp nem, mert ez kimondottan a szociális viselkedés betegsége - az pedig az anyaméhben elö sem fordul.

2013. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nehogy már anyádék mondják meg mit csinálsz, b***meg 10 éves vagy?
2013. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
28 vagyok a párom 29 És lassan 2 éve vagyunk együtt. Mielőtt hozzámegyek együtt fogok élni vele,nem kapkodom el. Nem akarom megbánni a döntésem és nem akarok a szerelmem nélkül élni. Nem tudna nélkülem élni, megtalálta a nagy Őt bennem. :)
2013. jún. 1. 15:48
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem ők mondják meg mit csináljak,de a családomat nem akarom elveszíteni.... Megbékélnének az tuti,csak nem akarok konfliktust. :) ennyi
2013. jún. 1. 15:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy lesz konfliktus.

De te ezzel ne foglalkozz. Ha szereted a párodat, és a szülei-kisfia is elfogadnak, akkor csak erre koncentrálj!

Közel 30 éves vagy, ne hagyd, hogy ennyire befolyásoljanak.

2013. jún. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem a szüleid miatt választod a párod, hanem magad miatt. :)


ezért ne engedd, hogy a szüleid telebeszéljék a fejed. persze, hogy jót akarnak neked, de én a te helyedben a szerelmet választanám, nem a szülőket. mindennek van határa. 29 évesen nem szólhatnak bele a magánéletedbe és nem nem dönthetik el, kivel kellene lenned. ;)

2013. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az előbbi hozzászóló vagyok, annyit akarok mondani még, hogy nagyon szép dolog, ha elfogadod az autista gyermekét, és nem úgy kezeled mint valami leprás elmebeteget.


sok sikert a kapcsolatodhoz :)))

2013. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!