Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Honnan lehet erőt meríteni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan lehet erőt meríteni a másik elviseléséhez, amíg nem tudok lépni?

Figyelt kérdés

Nagyon kiszúrtam magammal. Teljes mértékben a páromtól függök, érzelmileg is, anyagilag is. Amióta vele vagyok, szakítottam a családommal (mondjuk ezt nem bánom, és örülök hogy megtettem, mert iszonyú családom van sajnos), a barátaimmal, tönkrementem egészségileg, megszakítottam a tanulmányaim és elveszítettem a munkám.

Gyakorlatilag báb vagyok a kezében, aki azért cserébe, hogy "eltart" (azaz általában van mit ennem, de ennyi), rendszeresen porig aláz és összetapos. Például olyanok miatt szól, hogy miért nem selymes a hajam, miért nem öltözöm csinosan, stb. Holott pontosan tudja, hogy azért, mert egy fillérem nincs. A minap telefonon beszéltünk, amíg a városban voltam, mondtam hogy mennyire fáradt vagyok. Erre gúnyolódni kezdett, hogy akkor vegyek egy kávét. Holott pontosan tudja, hogy nem tudok venni.

Ma kértem, hogy menjünk el a boltba, mert kell pár dolgot venni, hogy tudjak főzni. Nem, mert tegnap bulizni volt, reggel hétre ért haza, másnapos és nem akar sehova menni. Aztán hívta egy haverja, hogy menjen vele valahova, erre a válasz az volt, hogy egy órán belül kész van. Mielőtt elindult, még mondta, hogy tök jó, mert elhívják a csajt is, akivel tegnap este találkoztak, beszélgetni. De ha a csaj hagyja, ő szívesen megdugná. Az persze fel sem merült, hogy én is menjek vagy ilyesmi, de számítsak arra, hogy ha hazajön, elégítsem ki. Még mielőtt elment, visszaszólt, hogy de lehetőleg sírjam ki magam, mire visszajön, mert nem szereti látni, ha sírok.


Tudom, már én is rájöttem: a megoldás az, hogy hagyjam el.

DE NINCS HOVÁ MENNEM!!

Munkám nincs, a megtakarításom, ami kicsi volt, már rég elfogyott. Segítséget nem tudok kitől kérni. Tényleg. Egyébként ezt ő is tudja, és ezzel él vissza. Eleinte legalább úgy tett, mint aki nem, de most már nem is titkolja.


Egyetlen megoldást látok, hogy amint lesz munkám, elmegyek. Igazából ez se túl jó megoldás, mert az emberi kapcsolataim már nullázódtak, egyedül ő van nekem, és ha ő se lesz, nem lesz egy olyan ember, akihez legalább egy szót szólhatok. De talán ennél jobb.

Addig viszont itt kell maradnom. Ne minősítsetek, én is pontosan tudom, hogy milyen ez. De ha most elmegyek és hajléktalan leszek, még egy minimális esélyem se marad, hogy valaha normális életem legyen.


De mégis, addig hogy viseljem ezt el? Iszonyú ez a mindennapos lelkembe tiprás és megalázás. Hogy lehet ezt elviselni??


2013. máj. 25. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni, visszajön az önbecsülésed, a kollégáid között leszel, vagyis lesz kapcsolatod emberekkel. Ismerkedhetsz is, de ezt a patkányt hagyd ott.
2013. máj. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy elmegyek dolgozni, és utána lépek.

Csak az a baj, hogy sehova nem vesznek fel. Egyébként sajnos bennem van a hiba. Mert én tényleg szorgalmasan pályázom, sok helyre be is hívnak. De az interjúkon mindig elbukom.

Igaz, egyre inkább látszik rajtam a helyzetem. Már nem olyan a megjelenésem, mint régen, az interjúztató helyében én se venném fel magam. Az önbizalomhiány, az álmatlan éjszakák sajnos látszanak rajtam. És ez nem szimpatikus senkinek. Meg tudom érteni, csak így nagyon nehéz munkát találni :(

2013. máj. 25. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne add fel, hidd el, hogy jobb lesz, ha sikerül.
2013. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még egy hajléktalan szálló is jobb egy rakat hitellel a nyakadban, mint ezzel a szívtelen emberrel egy fedél alatt lakni. Kérj kölcsön, ha igazán akarod, akkor sikerülni fog és lépj le. Vagy keresd fel a régi barátaidat. Nekem is ilyen gonosz volt a párom, de én megcsaltam és összejöttem mással és erre nagyon büszke vagyok.
2013. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Régi barátokat, ismerősöket nem tudsz felkeresni? Ha a családoddal nem voltál jóban, barátaid - még ha csak kevés is, de - biztosan voltak. Komolyan ennyire nem számíthatsz senkire?


Olyan elkeserítő ilyen kilátástalan helyzetű embereket "látni". :-(


Nagyon remélem, hogy mielőbb sikerül egy munka, és remélhetőleg magától jön majd ezzel együtt a javulás!

2013. máj. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg férfi van, aki szíves felkarolna fiatal lányokat és csak annyit vár el cserébe, hogy egy kicsit kedves légy vele.
2013. máj. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

léteznek ennyire aljas undorító lények? az ember szó okafogyott...

próbálj segélyszervezeteket felkeresni, bentlakásos melókat nézz, vagy ha beszélsz nyelvet, akkor irány külföld, akár stoppal.

csak van valahol az országban egy hely, ahol befogadnak egy kis időre, míg talpraállsz. az egyházak szoktak segíteni az elesetteken, hátha te is szerencsével jársz.

2013. máj. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!