Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Otthon megtűrt fiatalok, ti...

Otthon megtűrt fiatalok, ti hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Sajnos még a szüleimmel élek, mivel nappali tagozatos vagyok az egyetemen és utolsó évesként nem tudok most dolgozni sem (amúgy szinte vég dolgoztam az egyetem mellett, csak az utolsó évemet nem szeretném elszúrni). A rezsi rám eső részét és a kajám egy kis részét fedezik a szüleim, azon kívül mindent magamnak fizetek az eddig megkeresett pénzemből. A párom is sokat van nálunk, de rengeteget segít is a szüleimnek, heti 5 nap munka mellett még a 6-7. nap is sokszor csak nekik ugrál ezért-azért. Ennek ellenére mi vagyunk az egész családban a fekete bárányok (bár nem lep meg, én egész gyerekkoromban az voltam), úgyérzem, csak megtűrt, "kitartott" emberek vagyunk és utál minket az egész család. Sokszor direkt kerülnek minket, csak arra vagyunk jók a párommal, hogy furikázzuk őket (a párom kocsijával a húgomat pl), mindig csak akkor keresnek meg minket, ha kell nekik valami. Amúgy ha pl kérdezek tőlük valamit, a kérdéseim 70-80%-ára nem kapok választ, ha beszélgetni akarnék velük, kerülnek vagy le is ráznak. Persze, ha kell nekik valami, akkor egyből elvárják, hogy ugorjunk, és mindent alárendeljünk az ő csicskáztatásuknak, nem számít sem vizsga, sem munka, semmi. Ha nagy nehezen hajlandóak másfajta kommunikációra velem, akkor is csak kötekedni meg kritizálni tudnak, anyám vagy heti 2-3x a fejemhez vágja, hogy jó lesz, ha eltakarodunk már az ő házából és nem rajta "élősködünk" (hogy ki élősködik kin, abba nem mennék bele...). A züllött húgom persze a kis szeme fénye, és ha szidni merem a húgom (pl mert lop tőlem), akkor azt mondja, hogy "mit csináljon vele, mégis csak a lánya?!". Én nem vagyok a lánya, amikor többször is ki akart tenni az utcára? Erre csak hallgat.

Már nem bírjuk, a párom ledolgozik 8 órát, kettőt levezet és minden nap arra ér hozzánk, hogy üvöltözünk, én sírok vagy dühöngök és csak neki merem elmondani, mi az oka. Emellett egy hamarosan induló vállalkozáson dolgozunk, így alig van egy szabad percünk is, persze anyám ebben is csak hátráltat minket. El tudom képzelni, milyen nagy a nyomás a barátomon is ezek miatt, de már nem tudom, mit tehetnék. Elköltözni nincs elég pénzünk jelenleg, minimum fél-1 évet ki kell még bírnunk ebben a pokolban. csak arra lennék kiváncsi, más is él ilyen megtűrt szerepben? Más is folyamatosan kapja a szülők utálatát, lenézését, mocskolódását? Ti hogy bírjátok? Hozzám hasonló helyzetben lévőket keresnék, hátha tudunk segíteni egymásnak.


2013. máj. 20. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek a párodhoz, párod szüleihez.
2013. máj. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hidd el, ők sem jobbak. 2 napig nem tűrnének meg minket, a párom ezért próbált menekülni tőlük. Egyik féltől sem kapunk egy csepp támogatást vagy legalább szeretet, semmit sem...
2013. máj. 20. 12:38
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Valahol egy kis szobát, de ahol nyugtotok van, nem tudnátok bérelni? A kaján sokat tudnátok spórolni. Valami 4 órás melót mégiscsak be kellene vállalnod neked is. És akkor nyugodtan lennétek. Így tanulni sem tudsz nyugodtan. Nem??
2013. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De, a héten már megint egy vizsgámat el kellett halasztanom, mert nem bírtam tanulni amyám miatt. ha egyszer rámtámad, azzal az egész napomat elcseszi és annyi a tanulásnak. Semmire nem tudok gondolni, csak arra, hogy mennyire gyűlölöm a családom, főleg anyámat és hogy mennyire remélem, hamarosan beindul a vállalkozás és többé vissza sem nézek az ilyen emberek közé... Folyamatosan csak ilyeneken kattog az agyam. Illetve néha olyanokon, hogy gyerekként azt hittem, majd felnőttként jobb lesz és biztos jobban megértenek majd, jobban odafigyelnek a mondandómra, az akaratomra, a döntéseimre, meg néha eszembe jut, régen többször öngyilkos akartam lenni mellettük, annyira nem bírtam már ezt a környezetet, emlékszem a mai napig, hogy tartottam a kést a mellkasomhoz és csak zokogtam hogy halljak mér meg és legyen vége ennek a pokolnak ezzel a mocskos családdal. Ha lehet ezeket családnak nevezni. Csak azért maradtam egyetem alatt, mert úgy tűnt, végre kezdenek normális ember módjára viselkedni, de amióta párom van, és vele is elkezdték a szemétkedést, azóta látom, hogy hiba volt maradni. És ami még jobban fáj, az az, hogy az utóbbi években látom, hogy a húgom is dettó olyan lesz, mint anyám, egy utálatos, pszichopata hárpia, akinek az egyetlen öröme az életben mások tönkretétele és a mások felett való ítélkezés.
2013. máj. 20. 12:50
 5/14 A kérdező kommentje:
Visszatérve, igen, anyámról és a húgomról is elmondható, hogy a pszichopata teszteken mindkettő eredménye egyértelműen pozitív, kb. 10 tulajdonságból 7-8 ráillik mindkettőre (a maradék 2-3 meg olyan, amit nem tudok kívülállóként eldönteni). Apámról meg csak annyit, hogy ő is ellenem van, bár ő nem ilyen pszichopata jellem és alapvetően talán jóindulatú lenne, de mindenben asszisztál anyámnak, a húgom pedig a kis kedvenc számára is. Engem mások szerint azért nem bír, mert nem látja magát bennem, én erősebb, határozottabb, céltudatosabb vagyok, mint ő, én tanultam, művelődtem, törekvő vagyok, míg ő mindig is hagyta, hogy visszahúzza a családja meg az anyám félék. Bántja az önérzetét (ami elég nagy neki).
2013. máj. 20. 12:56
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Jó ötlet,amit írtak, hogy csak egy szobát vegyetek ki valahol.

Tanulni pedig menj a könyvtárba, ott csend van és arra tudsz figyelni amire kell, csak aludni menj haza.

2013. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Mondd neki, hogy ha nem hagy békén a LÁNYA(!) életét cseszi el és ki tudja, ha egyszer öreg lesz ki fogja őt eltartani...


Biztos megérti :D

2013. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban már párszor a fejéhez vágtam ezt, amit írtál, kedves negyedik. Csak megsértődtek és visszamondogatják azóta is nagy sértődöttségükben. Mintha kötelességem lenne ezek után bármi is feléjük...
2013. máj. 20. 13:24
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja, meg azt mondogatják folyton-folyvást, hogy ne aggódjunk, a nyugdíjukból ők meg fognak élni, nincsenek ránkszorulva (persze, amikor fát kell hordani, olyasnkor meg tutulnak, hogy "ők nem fogják 50 x évesen a fát hordani, miközben mi fiatalok, csak "döglünk").
2013. máj. 20. 13:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
egy szobat mar 20-25ezerert rezsivel egyutt lehet berelni..a parodra azt irtad dolgozik..akkor egy szobat valahol ki tudnatok berelni.
2013. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!