Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereked börtönbe kerülne...

Ha a gyereked börtönbe kerülne, attól még ugyanúgy szeretnéd mint előtte, mellette állnál a bajban?

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 10:18
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt, te megbocsájtanál e a gyerekednek?!
2013. máj. 19. 11:32
 22/26 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy mit tett. mondjuk adócsalásért börtön, vagy erőszakos bántalmazásért stb.
2013. máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Ez olyan nehéz kérdés, és csak azok válaszolhatnának igazán, akik ilyen helyzetbe kerültek. A többieké gyakran többnyire csak okoskodás.

Én azt tudom mondani, hogy volt idő, amikor postán dolgoztam és csomagfelvevő voltam, elég sokan adták fel szorgosan a csomagokat.


Volt, hogy azért is börtön járt, ha valaki meleg volt, most már ez elfogadottabb, de azért még nem tiszta ügy ez sem. Elég kockázatos felvállalni.

2013. máj. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem mindenki rossz ember, aki börtönbe kerül. Egyrészt elég sokan közülük nem szó szerinti értelemben bűnözők, hanem vagy hülyék voltak életükben egyszer, vagy belekeveredtek valamibe, és csak a végén tudták meg, hogy ennek következménye lesz. Sokan teljesen ártatlanul ülnek, csak mert a bíróságnak presztízsokokból muszáj produkálnia a 98% fölötti váderedményességi statisztikát. Hülyék kedvéért hangsúlyozom, hogy a fentiek nem azt jelentik, hogy mindenki kivétel nélkül ártatlan, akit lecsuknak, de aki volt már bent, az tudja, hogy riasztóan sokan kerülnek rács mögé hamisított bizonyítékok alapján, vagy akár mindenféle bizonyítottság nélkül.


Magyarországon az, ha valaki büntetett előéletű, vagy börtönben volt/van, nem jelent semmit az emberi minőségére nézve. Simán bekerülhetsz azért is, ha megtámadnak és védekezel, aztán a gyökér bíró kitalálja, hogy nem is védekeztél, hanem te voltál a támadó. Lecsukhatnak azért, mert a rendőr vagy akár a BKV ellenőr behazudta, hogy megütötted. Vagy mert csak ugyanaz a neved, mint a faluban élő dohánycsempésznek, és a bírónak nincs annyi agya, hogy megkülönböztessen az előző tárgyaláson megjelent vádlottól. (Megtörtént eset, a pasast jogerősen el is ítélték).


Ha a gyerekem börtönbe kerülne, nyilván nem mindegy, miért. Ha mondjuk pedofil lenne vagy ilyesmi, nem állnék mellette. De ha "csak" azért került be, mert ráfogtak valamit, persze hogy támogatnám, amivel csak tudom.

2018. ápr. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Ha mondjuk pedofil lenne vagy ilyesmi, nem állnék mellette."


Van olyan pedofil is, aki sosem zaklat gyereket, hanem elfojtja magában, sőt, kasztráltatja magát önként. Ez meg egy vele született dolog, ami önhibáján kívül van. Hangsúlyozom: csak maga a vágy, ami benne van, az, amit nem tud befolyásolni. A cselekedetét igen. Magáért a vonzalomért több joggal okolhatnák magukat a szülei, mivel ők csinálták, az ő génjeikből jött ki ez a defekt.

2018. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Nem lehet így látatlanban, nulla információval fehéren-feketén egybitesen dönteni. Függ attól, hogy mit csinált, szándékos vagy sem... És az sem mindegy, hogy mit értesz "mellette állás" illetve "baj" alatt.
2018. ápr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!