Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy adtátok be a szüleitek...

Ti hogy adtátok be a szüleiteknek, hogy össze szeretnétek költözni a párotokkal?

Figyelt kérdés

A szüleim elég régimódiak. Szerintük nem illik addig együtt aludnunk, amíg össze nem házasodunk a barátommal. Lassan 18 leszek, idén érettségizek. Tovább szeretnék tanulni, és ugyanabba a nagyvárosba mennék ahova most a barátom is jár. Több mint 2 órára van az otthonomtól. (A barátom is ide valósi, csak ő már tavaly végzett, most koleszos, minden hétvégén hazajön.) Lassan 1,5 éve vagyunk együtt, de házasságra nem gondolunk, főként azért mert én még fiatalnak érzem magam ehhez, majd egyetem után tudnék erre gondolni, de most még nem. Szóval a barátommal beszélgettünk, és azon tanakodtunk, hogy megpróbálnák közös albérletbe költözni, így a költségek is feleződnének, és együtt is tudnánk élni. Nem tudom, hogy hogy adjam ezt be anyáméknak. Eléggé szigorúak voltak fiú téren (lásd ottalvás), de mindig tiszteletben tartottam amit mondtak. Egy kicsit félek attól, hogy mit reagálnak rá.


Légyszi írjátok le, ha történt ilyesmi veletek. Ti hogy mondtátok el nekik, meg hogy fogadták?


Előre is köszönöm annak aki rendesen válaszol!



2013. jan. 7. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ugyanarra az egyetemre mentek, kérd magad abba a koliba, ahol lakik és lehettek egy szobában. Az egyetemi kollégiumban nincsenek külön szinten a fiúk és a lányok, könnyű elintézni. Anyukádéknak meg mondd el azt, amit ide leírtál és kész. Az albérlet ketten még elég drága, de ha a szülők tudják fizetni és benne vannak, akkor hajrá. 25N
2013. jan. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ugyanabba a suliba megyek ahol ő tanul jelenleg. de a kettő egész közel van egymáshoz. A szüleim fizetik a tandíjat, én meg már elkezdtem dolgozni (1 éve és elég jól keresek), a barátom már lassan 3éve dolgozik (diákmunka és nyári munkák), és szépen félretette már. Az albérletről már beszélgettünk a szüleimmel és mondták ha nincs más természetesen támogatnak anyagilag, de én bele szeretném tenni az én kis spórolgatásaimat (+ a barátomé is), és így a szülőknek sem kellene annyi pénzt beleadni, valamint én is jobban érzem magam, hogy el tudom tartani magam.
2013. jan. 7. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jó ötlet így ebben a szituációban az összebútorozás. Ha szakítotok, akkor valakinek el kell hagyni az albérletet, mert kellemetlen lesz különben és minden bizonnyal harag is lesz.
2013. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szoktunk néha veszekedni, ez igaz. De nagyon szeretjük egymást, és ezt ki is mutatjuk egymás felé. Legszívesebben minden napot együtt töltenénk.
2013. jan. 7. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézd Kérdező, én 18 éves korom után egyszerűen közölném a döntésemet, ahogy anno az őskőkorban meg is tettem:) Ebből biztos van pár heti kisebb-nagyobb feszkó, ami megérthető, mert nyilván a más gondolkodású szülőnek is idő kell, hogy szokja, de hosszú távon ez a legkevesebb fájdalommal járó módszer.
2013. jan. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi igaz egyetem után költöztünk össze (mármint én végeztem, a párom még egyetemista 4. éves) de nem engedélyt kértünk, hanem bejelentettük, hogy összeköltözünk. Ha kérdezősködtünk volna, lehet húzták volna az orrukat, a milyeink sem túl modern felfogásúak.


Mondjuk más tál tészta, hogy én már 22 vagyok, a párom 23 és 5 és fél éve vagyunk együtt...


Próbáld kijelenteni a dolgot, aztán elmagyarázni, hogy szeretnéd. De érdemes arra is gondolni, hogy mennyire stabil a kapcsolatotok, mit vártok a jövőtől.

Üdv!

2013. jan. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mondd meg h nincs értelme külön lakni ha egy városban lesztek, és a koli még rosszabb is, ott a többiek magukkal huznak, ha érted mire gondolok, valahogy ezt értesd meg velük. Én is össze akartam költözni a párommal de nem engedték az ö részéről, nem a régimódi felfogás miatt. Koliba ment. Elzüllött és kb semmi nem lett belőle, szakitottunk is. Utána hallgattam, h jajj ha együtt laktatok volna.. blablabla
2013. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!