Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hiszik azt némely...

Miért hiszik azt némely szülők, hogy a pénzzel pótolni lehet az egyéb törődést?

Figyelt kérdés
Én mindent megkaptam, ami csak elképzelhető: külföldi nyaralás, rengeteg zsebpénz, szép és nagy ajándékok. Viszont érzelmileg szinte sohasem támogattak, ha történt velem valami rossz dolog, akkor ahelyett, hogy a szüleim vigasztaltak volna, még ők is rátettek egy lapáttal. (Pl. voltak nehézségeim a beilleszkedéssel középiskolás koromban, ahelyett, hogy segítettek volna, vagy meghallgattak volna, ment az üvöltözés, hogy hogy lehetek ilyen gyökér.) Ez a mai napig így van, pedig már felnőtt ember vagyok. Anyagilag még mindig szívesen támogatnak, de folyamatosan bántanak valamivel. (Pl. a páromra tettek jogtalan és undorító megjegyzéseket, pedig elvileg szeretik őt.) Múltkor egy ilyen kapcsán nagyon kiakadtam, átszakadt bennem a "szülőt-mindig-tisztelni-kell" gát, én is ordítoztam velük, és megkaptam, hogy milyen hálátlan vagyok. Pedig nem tudok hálás lenni, már kezdem úgy érezni, hogy nem is szerettek igazán soha, az meg, hogy pénzzel támogattak mindig... hát inkább ne tették volna, hanem több szeretetet adtak volna. Miért hiszik azt, hogy a pénzük miatt kell hálásnak lennem?

2012. júl. 20. 15:05
 1/4 anonim válasza:

Sajnos ebben szerintem te hibáztál.

Ha az embernek pénzt akarnak adni, nem mindég kell elfogadni. Az meg hogy leüvöltötted őket, nagyon helyes. Ha legközelebb ilyen lesz kitérhetsz arra is hogy sosem támogattak lelkileg és hogy mennyire leszartak. Jobb ha most tudják meg a véleményedet, minthogy ne menny el a temetésükre. (mert a családi viszályoknak ez a vége általában)

barátnő: nem nekik kell hogy tettszen, nem ők akarják leélni az életüket vele. legjobb esetben is havonta(?) 1-2 alkalommal látják majd az unokát (ha látják egyáltalán és nem ez folytatódik)

valamint a leülős komolyan elbeszélgetős módszer itt is segít. De ne hagyd magad, attól hogy ők a szüleid nem biztos hogy mindig okosabbak is. Kár lenne a kapcsolatot tönkre vágni, de a háttérben sem lehetsz mindig ha a TE életedről van szó, erről szól a nagykorúság és a függetlenség.

2012. júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 doryka1234 ***** válasza:
Sajnos nagyon sokszor előfordul, hogy a szülők pénzzel és ajándékokkal igyekeznek a törődést helyettesíteni. A legtöbb esetben tisztában sincsenek azzal, hogy mit jelent a szeretet és törődés, nincsenek tisztában a tetteikkel, fogalmuk sincs róla, hogy az élet nem a pénzről szól. Jobb esetekben egy szép napon ráeszmélnek, hogy mi is az amit pénzzel nem pótolhatnak. Tudod mit tennék? Megnézetnék velük egy jó kis dokumentumfilmet ( vagy elvinném őket egy előre megtervezett körútra az országban) szegény családokról. Megmutatnám nekik, hogy egy 5*5-ös szobában, koszban, 15-en élnek együtt, munkamegosztásban,BOLDOGAN!!! Segítik egymást, törődnek egymással és minden nap hálát adnak az Égnek, hogy egészségesek és együtt vannak!! Ők Boldogok!! Számukra érték beszélgetni a másikkal. Mondd el a szüleidnek, hogy bármennyi pénzük is van és bármennyi ajándékkal is halmoznak el, ha veled ( Ne adja Isten) történne valami, számukra nem maradna más, csak a pénzük, és a Hatalmas Bűntudat! Mert a pénz az megmarad, de az élet múlandó, és ha vége akkor ott már nincs helye javításnak.
2012. júl. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel mindig kerestünk, volt hogy nagyon jól éltünk, volt hogy szinte majdnem mindent meg kellett vonni.

A lányomnak ha nagyon jól éltünk akkor sem vettünk meg minden hülyeséget, arra tanítottuk hogy nem attól lesz valaki jobb ember hogy 20 ajándékot kap karácsonyra, vagy egyszerre veszünk 5 cipőt.. mert nem tudott választani.

Ma már 16 éves, még mindig csak akkor veszünk valamit ha szüksége van rá és mégis mindene megvan.

Mindent megbeszélünk, iszonyú sokat beszélgetek vele, és sok mindent csinálunk közösen.

Több mindent megengedek neki, mint " az átlag" mert úgy érzem megérdemli a bizalmamat, hisz ő is beavat MINDENBE.

Nem egy elkényeztetett csaj , van egy kishúga is és arra törekszem hogy vele is ilyen legyen a viszonyunk :-)

2012. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 doryka1234 ***** válasza:
Ezt nagyon jól teszed! Ha a szüleid cselekedetei más szempontból nem is voltak jók, de legalább azt megtanulhattad, hogy milyen ne legyél a gyerekeiddel és a családoddal. Ellenpélda volt ez neked, kívánom, hogy légy boldog Te és a Családod.
2012. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!