Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy háláljam meg a szüleimnek?

Hogy háláljam meg a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Azt, hogy

- szeretetben felneveltek

- mindenben támogattak és támogatnak

- hagyták, hogy magam döntsek a fontos dolgokról, és sose erőltettek rám semmit

- tanítattak, amíg meg nem szereztem a diplomámat, és sorolhatnám.


Köszönöm a válaszokat.



2012. jún. 6. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Milyen érdekes, hogy erre a kérdésre egyetlen egy válasz sem érkezett. Bezzeg azokra, ahol sárba döngölni, kioktatni kell valakit!


Válaszolva a kérdésre:


Azzal tudod ezeket a dolgokat meghálálni, hogy úgy viselkedsz, azok szerint az erkölcsi normák szerint élsz, amiket ők tanítottak neked. Semmi kézzelfoghatóra nincs szüksége a szüleidnek, csak arra, hogy azt lássák, hogy becsületesen élsz és elboldogulsz az életben.

Ha a későbbiekben nekik lesz szükségük támogatásra, akkor azt majd úgyis meg fogod adni nekik. Erről tanúskodik a kérdésed is, nekem ezzel kapcsolatban nincsenek kétségeim.

2012. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Támogasd őket ahogy tudod, főleg amikor idősebbek lesznek és több segítségre szorulnak. Vagy amikor a nyugdíjból nem vagy csak nagyon nehezen tudják fenntartani magukat. Vigyél nekik néha ebédet, hogy ne kelljen nekik bajlódni vele. Ne hagyd őket magukra, de szerintem nem is fogod. :)
2012. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szeresd őket! És ne félj kimutatni. Szerintem ez idővel jönni fog magától, ami nem is hála lesz, mert természetes lesz..majd meglátod.

Olyan jó ilyet olvasni!

2012. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem egyezik pár pont a szüleimmel kapcsolatban de én úgy próbálom meghálálni, hogy visszafizetem nekik a tandíjamat és arra gyűjtök, hogy idősen amikor már nem tudják ellátni magukat, akkor egy nagyon szép helyen legyenek elszállásolva tengerparton felügyelettel.Egyszer viccből mondták, hogy nem fogják hagyni, hogy én együttlakjak velük,ha öregek és magatehetetlenek lesznek,de szép öregotthont szeretnének,akár külföldön. Szóval én erre gyűjtök még 10-15évig kb. Előtte még a tandíjam visszafizetésére. Ennél többet nem tudok.
2012. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!