Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy boldogan...

Mit tehetnék, hogy boldogan éljek én két öcsém és édesanyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy eléggé fontos dologgal fordulok hozzátok.A dolog lényege az hogy én egy 19éves srác vagyok.2 öcsémmel édesanyámmal és apámmal élek együtt.Eljött az az idő mikor kell tennem egy lépést hogy boldogan éljünk ugyanis van egy apám aki az egész családot terrorizálja és így már nem tudunk élni.A lényeg az hogy apám engem mindenért szid és anyámat is minden kis apró dologért.Itthon semmi jogom nincs beleértve hogy sokszor nem ehetek,nem tvzhetek és egyéb ilyen dolgok.19éves vagyok iskolába járok egy szakmát tanulok és apám azt mondja 30.e ft-ot itthonra le kellene raknom,amiért én itt élek velük.13.e ft ösztöndíjat kapok 10-et leadok itthon 3ezer bérletre megy el .Kész ennyi volt az ösztöndíjam.Van egy barátnőm nem, tudok neki egy szál virágot venni semmit magamnak tusfürdőt,dezodort.És ha tudnék dolgozni diákmunkát mennék de nem tudok mert egész héten gyakszin vagy suliba vagyok.És itt heti 3nap szükséges lenne de hétköznap szóval hétvége nem.Anyám kb 40 kg fogyott a sok idegesség miatt nem tud semmit ő tenni mert fél apámtól.Apámnak nincs munkája sokszor elviszi a pénzt.Kb 50-e ft itthon arra megy el hogy a 2 előfizetéses telefonszámlája a napi 3doboz cigi,a piálás,az egész nap számítógép előtt ülés.És én ezt már nem bírom.Segítsetek aki volt ilyen helyzetbe vagy aki tud valamit erről.Mit tudok tenni? Gondolkoztam hogy elmegyek a gyermekvédelemhez vagy valami szervhez.Amivel eltávolítom innen ezt az embert.Egyszer kihívtam a rendőröket,mikor nagyon veszekedett de mikor megjöttek a rendőrök apám adta a jót és hogy nincs semmi probléma.A rendörök elmentek.Itt legutolsó esetben akkor fog történni valami ha vér fog folyni...És érzem hogy az vagy nálam következik be vagy apámnál.A jövőmet ez miatt nem szeretném elrontani,szeretném meg csinálni a szakmám és dolgozni benne.Köszönöm aki elolvasta és tud segíteni.



2012. máj. 9. 08:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Épp ez a gond,hogy a lakáson az ő neve is szerepel mint bérlő.Rendőrt hívtam már semmi nem történt.Azon is gondolkodtam már hogy összepakolom a cuccait és zár csere.De félünk attól én is anyám is hogy utcán megvár elkap felviteti a cuccait és akkor jön az igazi terror mert akkor tuti tenne valami olyasmit vagy folytatná amit eddig.Ide egy olyan dolog kellene ami hivatalból írja le hogy el kell hagyni a lakást vagy ha vissza próbálkozik amivel törvényt sért.és akkor ki hívhatom a rendőröket és végleg elviszik.Szóval valami hivatalos papírt kellene arról szereznem,hogy neki itt nincs helye.De ezt hol tudom megkérni? Itt valami távolság tartása végzés kellene.Nem tudom Magyarországon és hogy működik.
2012. máj. 9. 10:09
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem mint bérlő, nincs joga a házhoz. Mivel anyád a tulajdonos ,apádnak akkor sincs semmi köze hozzá. ha én mint albérlő vagyok valakinél és kicseréli a zárat nem tudok bemenni akkor igy jártam...

Tudod az a gond hogy félsz h elkap meg ilyenek, de ő olyan ember akitől nem fogtok könnyen megszabadulni, ha meg elver akkor azért az lesz abban a szerencséd h látleletet vetetsz és akkor tudsz elmenni távol tartásit kérni. Ehhez sajnos ez kell h vér folyón. Amúgy egy régi ismim mondta h voltak hasonló gondjai, a családvédelmiekhez ment, segítetek neki, rendesek voltak. Másik menj el a polgármesteri hivatalba, van általában minden héten ingyenes jogi tanácsadás, ott majd elmondja hogy van e joga ott lakni vagy kitudjátok dobni.

2012. máj. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Előző vok, azért nem adnak távol tartásit mert apád nem jó fej veletek. Meg csunyán beszél veletek, ezt értsd meg.
2012. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

távol tartás akkor van ha legalább egy pofon elcsattan, de az is csak 72 órára szól


Jelentsétek ki őt a házból, ezt anyud megteheti mint tulajdonos, és utána dobjátok ki, amíg nincs kijelentve addig hiába pakoljátok ki a cuccait be kell engednetek, mivel ott van a lakcíme


Ha sikerült kirakni és fenyeget titeket, vagy netán megver akkor fel kell jelenteni, aztán a bíróság szépen lerendezi, hogy a közeletekbe se mehet többé

2012. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Egy valódi szakemberhez kell fordulni, aki valódi használható válaszokat,tanácsokat ad. Legyen az a rendőrségen belüli vagy gyermekvédelmi hivatal szakembere. Nem vagyok szakértő ezért igazán jó tanácsot ami egycsapásra megold mindent nem tudok. Talán nincs is ilyen hanem egy út van amin végig kell menni. És itt a "Kell-en" van a hangsúly. Legyen hozzá kitartásod.

Amíg nincs tettlegesség, gondolom, nehezebben járnak el a hivatalok.


Ökörköri

2012. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Elmondom a jogi részét a dolognak: ha kirakod a cuccait, az a magántulajdon megsértése.

Anyukádnak ki kell jelenteni, és elindítani a bontópert. Sajnos minden ingóság fele őt illeti, ezt ki kell fizetni, vagy papíron meg kell egyezni.

Ami még rossz hír: anyukád kodepens.

Nem fog elválni. Ha igazán szeretne titeket, már rég megtette volna. De ő áldozattípus, aki előadja, micsoda szomorú sorsa van. Sajnálatra játszik.

Tudom mert nálunk is ez volt. Elhúztam mint a pinty. A nővéremnek nem sikerült megmenekülnie. Még mindíg apám irányítja, ráadásul pont ilyen trógerekkel hozza össze a sors.

2012. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat.Ma bementem suli előtt a gyermekvédelemhez ott azt mondták hogy indítsuk el ezt az "ügyet" először azzal hogy anyával bemegyek és mivel,hogy lelkileg terrorban tart így ellene kérvényezhetünk távol tartási végzést ami igaz hogy 30 napra szól.De a bíróság ezt hosszabbíthatja.És ha meg van a végzés első dolgom zár csere és ha esetleg be akar jönni akkor az már bűncselekménynek számít.Ami őt illeti mint vagyon azok a ruhái,számítógépe,egy két bútor,kisebb apró tárgyak,tv-je.Annyit mondok vigye,nincs rá szükségünk. Autónk nincs lakás nem a mienk hanem a "város tulajdona".Anyával jövőhéten megyek be a gyermek védelemhez és elindíttatom az ügyet aztán bíróság,és majd látjuk a dolgokat! Köszönöm még egyszer a válaszokat :) Kicsit nyugodtabb lettem.
2012. máj. 9. 15:44
 18/19 anonim ***** válasza:
aztán egyél rendesen, mert vékony vagy.
2012. máj. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Csak olvasd el...ezek a jövőbeni változtatási tervezetek


..."azért van szükség, mert több gyermekvédelmi szervezet, jogalkalmazó véleménye alapján a kiskorú veszélyeztetésének hatályos tényállása nem nyújt kellő védelmet a kiskorúnak a vele közös háztartásban élő, nevelésére, gondozására köteles személyek megfélemlítése, megalázása ellen"...


..."sértettnek a 18. életévének betöltése után is lehetősége és ideje - öt év - legyen a feljelentés megtételére"...


Az eredeti cikket ez alatt a link alatt megtalálod.


[link]


Ökörköri

2012. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!