Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy boldogan...

Mit tehetnék, hogy boldogan éljek én két öcsém és édesanyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy eléggé fontos dologgal fordulok hozzátok.A dolog lényege az hogy én egy 19éves srác vagyok.2 öcsémmel édesanyámmal és apámmal élek együtt.Eljött az az idő mikor kell tennem egy lépést hogy boldogan éljünk ugyanis van egy apám aki az egész családot terrorizálja és így már nem tudunk élni.A lényeg az hogy apám engem mindenért szid és anyámat is minden kis apró dologért.Itthon semmi jogom nincs beleértve hogy sokszor nem ehetek,nem tvzhetek és egyéb ilyen dolgok.19éves vagyok iskolába járok egy szakmát tanulok és apám azt mondja 30.e ft-ot itthonra le kellene raknom,amiért én itt élek velük.13.e ft ösztöndíjat kapok 10-et leadok itthon 3ezer bérletre megy el .Kész ennyi volt az ösztöndíjam.Van egy barátnőm nem, tudok neki egy szál virágot venni semmit magamnak tusfürdőt,dezodort.És ha tudnék dolgozni diákmunkát mennék de nem tudok mert egész héten gyakszin vagy suliba vagyok.És itt heti 3nap szükséges lenne de hétköznap szóval hétvége nem.Anyám kb 40 kg fogyott a sok idegesség miatt nem tud semmit ő tenni mert fél apámtól.Apámnak nincs munkája sokszor elviszi a pénzt.Kb 50-e ft itthon arra megy el hogy a 2 előfizetéses telefonszámlája a napi 3doboz cigi,a piálás,az egész nap számítógép előtt ülés.És én ezt már nem bírom.Segítsetek aki volt ilyen helyzetbe vagy aki tud valamit erről.Mit tudok tenni? Gondolkoztam hogy elmegyek a gyermekvédelemhez vagy valami szervhez.Amivel eltávolítom innen ezt az embert.Egyszer kihívtam a rendőröket,mikor nagyon veszekedett de mikor megjöttek a rendőrök apám adta a jót és hogy nincs semmi probléma.A rendörök elmentek.Itt legutolsó esetben akkor fog történni valami ha vér fog folyni...És érzem hogy az vagy nálam következik be vagy apámnál.A jövőmet ez miatt nem szeretném elrontani,szeretném meg csinálni a szakmám és dolgozni benne.Köszönöm aki elolvasta és tud segíteni.



2012. máj. 9. 08:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Lelkileg terrorizál vagy fizikailag is?
2012. máj. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Inkább lelkileg,de régebben volt nem egyszer hogy úgy megvert,hogy iskolába nem tudtam menni. Öcséimet is szokta bántani de ritkán.
2012. máj. 9. 09:05
 3/19 anonim ***** válasza:

Tehát ja jól értem apátok sakkban tart titeket úgy, hogy ő függ tőletek pénzügyileg teljes mértékben.

Szerinted ha egyszer nem azt csinálnád, amit szeretne, pl. leülsz a tv elé, mikor 'nem szabad' és ha elküldene és nem mennél el, annak is verés lenne a vége?

Vagy ha nem adnád oda az ösztöndíjadat mikor kéri?

Egy hihetetlenül erőszakos, uralkodó természet lehet, de gyakorlatilag nincs semmi a kezében, pénzt nem keres csak viszi, biztos vagyok benne, hogy te (és talán a két öcséd is) erősebbek vagytok már nála fizikailag. Ő függ tőletek és ezt ő is pontosan tudja, ezért valószínűleg fél, hogy bármikor felborulhat a rendszer és ezért még inkább zsarnokoskodik. Szerintem ha egyszer a sarkadra állnál, nyugodtan és magabiztosan és azt mondod, hogy most nem fogod odaadni a pénzed, akkor az nagyon elbizonytalanítaná őt. Kétségbe lenne esve.

2012. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is ilyen apám volt, elvégeztem az egyetemet és elköltöztem otthonról. Te is tégy így. Hiába volt ilyen, attól én még tiszteltem, mert az apám volt... (meghalt azóta) Amúgy anyukám is meghalt, és amikor meghalt apu nagyon összeomlott, teljesen megváltozott, csöndes lett. A te apud is biztos szereti anyukádat, de lehet, hogy rossz gyerekkora volt, azért nem tud bánni veletek.
2012. máj. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: engem is sokszor megvert, és nagyon szigorú volt főleg velem, (37 éves nő vagyok amúgy), de lehet hogy azért vittem sokra? (mondjuk a verést kihagytam volna... elég lett volna a szigorúság.
2012. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ha például lemerek feküdni este tvzni volt már olyan,hogy elkezdett ordibálni ki kapcsoltatta a tv-t és mondjuk ki kellet takarítanom a lakást.Volt olyan,hogy elment inni haza jött éjfélkörül és kirámolta mindenki ruhás szekrényét és élire kellet hajtani a ruhát és ezt utána még 3szor 4szer.Én nem vagyok egy rossz kölök anyának segítek a házimunkába ahol tudok ott segítek.De ez nem állapot.Két öcsém az egyik 12éves a másik 9 velük nem tudok semmit tenni.Azt szeretném,hogy innen elkerüljön,ha eltudnék költözni már rég meg tettem volna.Van még egy évem a suliból esetleg utána,de akkor is két öcsém anyám itt marad és megy a terror ugyan ugy ezt nem akarom.3szobás lakásunk van anyám azért intézte ezt IKV-s lakás hogy ne kelljen elköltöznünk egyből hanem ha lesz munkám az életbe beletudjak rázódni.De mivel hogy itt ez az ember így nem lehet költöznöm kell.de addig nem tudok amíg nincs munkám tehát neki kell mennie.Ha bemegyek a gyermekvédelemhez ott mit tudok tenni ?
2012. máj. 9. 09:28
 7/19 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha fordulna a kocka? Szed össze magad és próbáld te sakkban tartani apádat. Ha nem 150 kilós és 2 fejjel nem nagyobb nálad, akkor van esélyed. Fiatal vagy nem kisgyerek , erősebb nála, kapd el és mond meg neki h viselkedjen mert nem lesz jó vége ennek. Tudom ,hogy az apád , de nem engedheted meg neki h tönkre tegye az életeteket. nekem is hasonló volt apám, de felnőttem kb 20 évesen megmondtam neki fogd be és nekem ne vezényelj. Szerintem tényleg állj a sarkadra és légy te a férfi a háznál ne Ő.
2012. máj. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az egyetlen megoldás, ha édesanyád beadja a válási papírokat, és még aznap szépen kipenderítenétek a házból azt a férget, aki apádnak merészeli nevezni magát. Már bocsánat a csúnya szavakért.
2012. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az a gond,hogy a sok idegesség miatt nem eszek sokat,meg ugye van mikor nem is ehetek.50kg vagyok 19éves létemre.Apám 90 kg.Egyszer neki mentem,de akkor én jártam rosszul fiatalabb voltam és tűrtem.De most már nem tűrök.Meg még azért se akarok neki menni mert volt egy betegségem a tüdőmmel fent voltam Pesten kórházba és félek ha olyan ponton talál el akkor az rosszul is végződhet.Anyám apám el vannak válva.Élettársak ennyi.A lakás anyám nevén van apám is ide van bejelentve.Nem tudjuk azt mondani neki hogy menj élj saját életet mert nem megy el.
2012. máj. 9. 09:58
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok. Hát akkor itt a megoldás, apádnak nincs ott semmije ahol él, csak anyukádé minden, ez tök jóó :D

Mondjátok meg neki hogy költözzön el,úgysem akar majd, akkor meg hívjatok rendőrt. Ugyanis neki semmi joga nincs hogy ott éljen. Vagy ha elmegy otthonról , akkor pakoljátok össze a cuccait, gyors zár csere kapun házon. Cuccait a ház elé. Nem fog tudni bejönni hiába hív rendőrt majd, nem tudnak semmit csinálni, ha meg erőszakkal betörne akkor ugye betörés....

2012. máj. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!