Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy a szülők tökéletesek?

Figyelt kérdés

Elnézést az általánosításért.

Sokszor olvasom, hogy "ezt csinálta az anya" "az én anyám...apám....", mintha mindenki azt hinné hogy a jó szülők vagy szentek, vagy robotok.

"milyen dolog, hogy egy anyának piercingje, tetkója van"

Véleményem szerint a szülők egyszerű emberek, akik hibázhatnak. A legjobb szülő is követ el orbitális hibákat, amiket ő már nem tud kijavítani, hanem majd a gyerekek javítják, az unokáknál.

Nektek mi erről a véleményetek?



2012. márc. 21. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

A tökéletes anya az, akinek már az anyja is tökéletes volt. Önfeláldozó, csak másnak élő. Kérdés, hogy ez neki mennyire volt jó. A mintát a családban látjuk. Ha valakinek egy nemtörődöm anyja volt, honnan tudná a saját gyerekét jól nevelni?

Egyébként meg nem tudom, ki gondolja, hogy attól, hogy valaki kipottyant egy gyereket, automatikusan szent lesz? Az igen naiv, vagy nincs gyereke, vagy elfelejtette, hogy ő milyen volt.

2012. márc. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem azért, mert a szülők úgy tesznek, mintha azok lennének. Pont tegnap volt egy érdekes beszélgetésem anyukámmal. Ő sosem mondta el nekem, hogy mi bántja, mi fáj, hogy érzi magát. Nagyon sokáig azt hittem, hogy neki tényleg minden szuper, nincs semmi gondja, mindenre van egy jó tanácsa. Aztán ahogy felnőttem egyre inkább eljutottam arra, hogy ez biztos nincs így, és onnantól meg már azt gondoltam, hogy nem őszinte velem. Fura ez, mert ők maguk azok, akik tökéletesnek mutatják magukat, persze, hogy az ember ideig óráig el is hiszi nekik.
2012. márc. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Hát igen ám, de akinek tökéletes anyja volt, ő is azt csinálja, és ha mondjuk a lányának a párja próbál azért irányítani a kapcsolatába akkor beledumál mert ez már nem fér bele a "tökéletes" felnevelésébe. vannak itt érdekek, amik miatt nem biztos, hogy jól jön a nagy tökéletesség. Ja, és van mikor rossz helyzetben nőtt fel, álltalában ő is ugyanazt vagy hasonlót követi el a gyerekein, persze ezt nem ismerik fel, főleg nem be. sajnos!!!!! Tapasztalat, szóval nem egy hülegyerek írosgatásai ezek. Higgyétek el.
2012. márc. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Senki sem tökéletes. Akik az ilyen jellegű kérdéseket kiírják nagyrészt kamaszok és a kamaszkorral együtt jár a lázadás, ami a szülő ellen IS irányul. Nincs ebben semmi. Majd huszonévesen rájönnek, hogy a szülők sem tökéletesek és ők sem :)
2012. márc. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Egy rendes családban kötelező az ilyen hozzállás. Nem azért, mert a szülők nem hibáznak, hanem mert a szülő az szülő. A dolog pedig önszabályzó, ha valaki rossz szülő, a gyerek utálni fogja. Deha valakit a gyereke szeret, akkor olyan nagy hibát biztos, hogy nem követett el, innentől fogva megérdemli, hogy "istenítse" az ember.
2012. márc. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
persze azt kell sugároznia, hogy ő mindig ott van, nem fél, stb stb. De sokan átesnek azért egy másik dologba, ami érinti a zsarnokságot, a lelki megfélemlítést, és még sorolhatnám. Sok szülő kihasználja ezt, és utána meg csodálkoznak, ha huszonévesen durván tesz néha az ember. Én is szoktam, de tudom, hogy olyankor tudat alatt reagálom le hirtelen azt amit tudom, hogy mi követne a beszédbe, így megelőzve azt, és kihasználva, hogy már független ember vagyok, nem vagyok eltartva már tőle.
2012. márc. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem senki sem hiszi azt,hogy tökéletesek.
2012. márc. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyerekként azok az embernek a szülei: tökéletesek. Azt kell hogy lássa, mert a gyerek teljes mértékben függ a szüleitől.


Ha felnőttként is így látja, akkor nem vált le róluk: felnőtt mértet hord a ruhatára szerint, de valójában gyerek.

2012. márc. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tényleg profin neveltek a szüleim, de volt egy vicces momentum gyerekkoromban, amikor rájöttem, hogy ők mégse "Istenek". Talán nyolc éves lehettem és addig abban a mély meggyőződésben voltam, hogy ők mindent tudnak és mindenhez értenek.

Valamiért ebbe nekem a fő nyelvek ismerete is beletartozott. Azt hittem, hogy beszélnek angolul, franciául, németül, olaszul, spanyolul...

Aztán kiderült, hogy apám kicsit beszél németül és ennyi.


És akkor kezdtem el gondolkozni, hogy mégse olyan tökéletesek...?


Mai napig röhögök ezen, pont ez volt a fő szempont nálam, de biztosan bejátszott a már nagyon korai és élénk érdeklődésem az idegennyelvek iránt.

2012. márc. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!