Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek milyen volt az önálló...

Nektek milyen volt az önálló élet, a költözés?

Figyelt kérdés

25 vagyok ,és a vőlegényemmel júniusban fogunk összeköltözni. Szeretem és tisztelem Őt, nagyon jól megvagyunk, de valahogy mégis sajnálom anyukámat. Egyedül nevelt fel, mert aputól még kisbaba koromban elváltak. Ő is támogatja a költözést (anyagilag nem bírja nagyon, de nem is kell, mert szerencsére jó munkahelyem van és elég sokat összespóroltam rá, meg a párom is, és a ház is az én örökségem), de akkor is nagyon sajnálom,hogy a 3szintes házunkban(amikor építették még nagy családot akartak) egyedül hagyom. Igazából 15km-rel arrébb mennénk,ami nem sok.

Ti hogy viseltétek? Tippek?



2012. márc. 12. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim együtt vannak, én csak 5 lépcsőházzal arrébb költöztem. Közel voltam ha kellettek anyuék, de mégis független voltam tőlük.
2012. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem költöztem messzire, kb 20 perces út mindkét szülőmhöz (ők is elváltak, de mindketten újraházasodtak, és mindkettőjüknél született közös gyerek is). Ők jól viselték, a válásuk miatt így is hol itt, hol ott éltem.

Nekem furcsa volt, meg úgy éreztem rám szakadt az ég. Persze, a szüleimnél is segítettem a házimunkában, de mégsem én egyedül vezettem a háztartást.

Azóta eltelt 3 év, már beleszoktam a dologba. Közben egyszer egy pár hónapra visszaköltöztem, na az maga volt a pokol... Jól kijövök a szüleimmel, de az nagyon rossz, ha egyszer már kialakítottad a saját életviteledet és utána vissza kell költözni, és újra alkalmazkodni, plusz úgy csináltak, mintha megint 16 lennék (pedig 23 voltam...)

24N

2012. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én szüleim szerencsére együtt vannak. Én 19 voltam mikor elköltöztem albérletbe a tanulás miatt. Egy messzi városba úgy 210 km-re. Persze sajnáltam hogy kevesebbet fogom látni őket, de minden nap beszélünk telefonon. És örülök hogy lett saját életem, ahol én hozom a döntéseket.


Nem tudom hány éves anyukád, biztos szomorú lesz hogy elköltözöl, hiszen most majd üres lesz a ház, nem tud olyan sokat beszélgetni veled stb.. De ha van munkahelye az majd lefoglalja, fontos hogy legyen hobbija, mert azzal is eltöltheti a szabadidejét. Azért egy 3 szintes ház elég nagy egy embernek, lehet az lenne a legjobb ha eladná anyukád, hiszen 3 szintet fenntartani is sok, főleg télen. És egy kisebb lakásban biztos jobban érezné magát egyedül mint egy ilyen nagyban... Szerintem beszélj vele minden nap telefonon, az sokat számit:)

2012. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Anyu 49éves, és végül is annyira nem leszek messze, örülök is az önálló életnek, de valahol mégis nagyon sajnálom. Megpróbálom a barátját ideköltöztetni szem. Azzal mind a ketten jobban járnának, hisz ő is egyedül él egy nagy házban, mert a gyerekei kirepültek.
2012. márc. 13. 16:59
 5/5 anonim ***** válasza:

én már 18 voltam amikor hol itt hol ott laktam néha nála néha anyuéknál, azota vége.

utána 20 körül voltam amikor az elözövel össze költöztem, de 3 év után annak is annyi lett. :S

most 26 vagyok 4 éve vagyok együtt a mostani párommal együtt is lakunk a kezdetektől, most fog megszületni a babánk, és minden rendben volt az elején is...sokat segitett hogy csúnyán szolva gyakoroltam az önálloságot már joval elötte

állitolag jo háziasszony vagyok szerinte :) és jo anya is leszek :)

2012. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!