Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem “engedik”, hogy egy másik egyetemi városba költözzek, mint ahova szeretnék?

Figyelt kérdés

Sokáig azt mondtam, hogy Grazban szeretnék továbbtanulni, mert minél messzebb akartam kerülni itthonról, habár fontos, hogy nem a családommal volt a baj, hanem egy szituációval, aminek szerencsére már vége. Nos, azóta a testvérem ténylegesen elment oda tanulni és ezért nem gondolkoztam sokáig a dolgon, viszont négy hónapja összejöttem valakivel. A kapcsolat eléggé komoly és szeretnék egy esélyt adni neki, viszont a barátom biztosan Bécsbe fog jelentkezni egyetemre (ami amúgy közelebb is van hozzánk). Nem lenne fair, más kérni tőle, mert a családi szituációja “megkívánja” tőle ez a döntést és egy logikus, praktikus lépés tőle.


Namármost, én nem szeretnék távkapcsolatot. Tudom nagyon jól, hogy nem lennék boldog úgy. Nem csak, mert nekem a közösen töltött idő teszi a kapcsolatot egy tényleges párkapcsolattá, hanem mert tudom, hogy viszonylag “fiatalon” akarok házasodni, családod alapítani. Ha viszont más helyre jelentkezünk, öt évre biztos külön leszünk. És ez így nekem nincs rendben. (Nyilván ha abból indulok ki, hogy együtt maradunk). Magyarul, ha Grazba adom le a jelentkezést, akkor pontot tettem a mondat végére.


Továbbá jobban vonz Bécs. Grazban egyszerűen olyan érzésem van, hogy a “világ végén vagyok”, mert nincsenek a közelben az otthonom, barátaim, barátom. Tetszik az építészet, a nyüzgés, hogy a történések középpontjában vagyok és rengetek a lehetőség. Ott jobb a képzés és több a munkalehetőség.


A szüleim azzal érvelnek, hogy a főváros drágább (ami igaz, viszont a különbség minimális, illetve mindegy, hogy kollégiumra vagy vonatjegyre/benzinre költöm a pénzt), veszélyesebb (megerőszakolás,…) illetve idegen nekik és nem értik. Nyilván befolyásol a jelenlegi helyzet, viszont a barátom soha egy szót nem ejtett a választásommal kapcsolatban, mert ez az én döntésem. Azonban a szüleimmel lehetetlen beszélni. Múltkor majdnem megnézettek velem egy támadást, hogy éreztem a város veszélyét. Alternatívaként felajánlották, hogy kapok egy autót, hogy önálló legyek, viszont ez inkább megvétel. Mégha nyitott is voltam erre a dologra, szeretnék visszatáncolni. Úgy érzem megbánnám, ha nem így tenném és gyomorgörcsöt kapok, ha Grazra gondolok. Mintha egy teher lenne, aminek nem örülhetnék.


Ez az én döntésem nyilván, viszont szülök, hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy tiszteljék a véleményemet?


(Nem tudom mindkét helyet megjelölni, hogy miért, az nem fontos.)


Előre is köszönöm :)



tegnap 15:07
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%
Kocsivan 2 óra alatt Bécsben vagy.
tegnap 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
92%
4 honap az semmi, ne egy random hirtelen jott emberre alapozd az eleted. Ez a felelotlen dontes
tegnap 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
84%

Mindjárt összegyűrök egy húszezrest, hogy felitassam a könnyeimet ezt a szörnyű dilemmát olvasva...


Neked az a bajod, hogy nagyon el vagy kényeztetve, képtelen vagy mérlegelni, mert nincs mit, hiszen egészen könnyen megkaptál sokat. Állj a saját lábadra, és megértes jobban a helyzetet.

tegnap 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem meg pont hogy jó lenne a távkapcsolat. Vagy megerősítené a kapcsolatot, de akkor elég jól, vagy szét mennétek, de akkor olyan is volt.

Ismerősi körben van akiknek sikerült 3-4 évig voltak távkapcsolatban, most már házasok és két gyermekük van.

Egy kapcsolat miatt nem lehet csapot papot dobni mindent. Persze van az a helyzet, kapcsolati mélység, amikor mérlegeled azt hogy biztos hogy jó döntés e, de ez nem az a pont.

tegnap 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
87%
19 évesen egy 4 hónapos kapcsolat miatt döntenél másik egyetem mellett? Még jó, hogy nem támogatják a dolgot
tegnap 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
89%

Agyilag gyerek vagy még, az impulzusok jobban meggyőznek, mint a józan ész. Egy 4 hónapos ismeretség még nem jelent semmit ilyen fiatalon. Na meg ez még bőven a rózsaszín köd időszaka, hülyeség ezért feláldozni a terveidet.

Másrészt te még rengeteget fogsz változni, a személyiséged kiforratlan, ennek megfelelően a hozzád való pasi is más lesz, mint akivel most boldog vagy. Végül pedig, az érdeklődésedet kéne követned, nem egy pasit.

A pasi nem szól bele, ez a te döntésed. És ő miért nem mondja, hogy inkább ő változtat és megy utánad Grazba? Mert ő nincs annyira beléd habarodva, mint te, vagy racionálisan nézve nem áldozza be érted a tanulmányait. Akkor te miért tennéd?

A szüleidnek igaza van, én sem hagynám, hogy a tini hormonjaid kövesd vak szerelmesen.

tegnap 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
84%

Ha tényleg érdekelne Bécs, akkor már eleve szóba jött volna, nem csak a partnered miatt találnál ki mindenfélét. Egyébként a megélhetés jóval drágább, mint Graz-ban, ebben is teljesen igaza van az egyik korábbi kommentelőnek.

Ne haragudj, de egy 4 hónapos járogatás az semmi. Kapcsolatnak se nevezhető, mert nem attól lesz az, hogy lefeküdtetek meg programokra jártok, hanem hogy pl együtt éltek már. Ez a pár randi egyszerűen nem lehet befolyásoló tényező egy olyan kérdésben, mint a továbbtanulás, pláne a szüleid pénzéből. Ilyen aktuális pasikat bocs, de én se lennék hajlandó figyelembe venni.

tegnap 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
92%

"És ő miért nem mondja, hogy inkább ő változtat és megy utánad Grazba? Mert ő nincs annyira beléd habarodva, mint te, vagy racionálisan nézve nem áldozza be érted a tanulmányait. Akkor te miért tennéd?"


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tegnap 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
82%
19 évesen még nagyon-nagyon korai házasságról, meg családalapításról gondolkodni. Igen ritka az, hogy valaki ennyi idősen megtalálja az igazit, ezért nem az aktuális pasidhoz kéne igazítanod az életed, főleg nem más kontóján. Lehetne kicsit több eszed ennél, mellesleg ha ennek a kapcsolatnak vége lenne amiatt, hogy más városban tanultok, akkor az legalább megmutatja, mennyire is volt komoly.
ma 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen egy 4(!) hónapos kapcsolatra akarod alapozni a továbbtanulásodat? Semmi értelme, te most úgy látod, ő életed szerelme, és a világ végéig együtt lesztek, de valószínűbb, hogy még a nyár előtt vége lesz. Persze, én is voltam 19 éves, nekem is megvolt az aktuális örök szerelmem, volt, hogy megbuktam egy vizsgán, mert úgy gondoltam, fontosabb a tanulásnál, hogy vele legyek. Egy teljes évig tartott a kapcsolat. Gőzöm sincs, hogy most hol van, és nem is érdekel.
ma 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!