Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél szülőként, ha...

Mit tennél szülőként, ha tudod, hogy a gyereked bántalmazó kapcsolatban él?

Figyelt kérdés

A lányod a sokadik rossz kapcsolatban van, de ez az első, hogy verik is. Mivel állandó anyagi gondjai is vannak, megengeded, hogy a tulajdonodban lévő, üresen álló lakásba költözzön. Az élettársa ugyan sosem volt szimpatikus, de elviselted, az ő döntése. Aztán alig pár hét után, hogy odaköltöztek albérletből, sírva hív a gyereked, hogy a pasas megverte, meg is sérült, hallgatod, hogy ordít a lányoddal a háttérből. Kimegy a rendőrség, mentő, a lányod távoltartási végzést kap. A lányod elmondja, 1x már albérletben is bántotta, de nem ennyire. Fogadkozik, hogy vége, sosem akarja a pasast többé látni. Most úgy néz ki, a pasas békülni próbál, sajnos tartasz tőle, hogy visszafogadja, mert hát "megváltozik".

Mit tennél? Hagynád, hogy ezentúl is ott lakjanak? Vagy azt mondanád, ok, akkor a lányod így döntött, de te egy olyan embernek nem biztosítasz fedelet a feje fölé, aki veri a gyereked, menjenek albérletbe.



ma 05:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én visszafogadnám magam mellé a lányomat. Tudom, hogy nem tökéletes megoldás, de ideig-óráig meg lehet így oldani a problémát.
ma 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A szüleihez is jöhetne, de ez nem opció, mert nem akar. Neki önálló(?) élet kell.
ma 06:28
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem engedném hogy ott éljenek. Elmondanam a lányomnak, hogy ő élhet ott, egészen addig, amíg ez a fickó nincs képben. Ő be sem teheti a lábát oda. Ha megteszi, másnap költözhet ki q lanyom és majd megoldja az életét úgy, ahogy akarja.
ma 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
62%
Az hogy békülni akar az nem jelenti azt hogy sikerülni is fog neki csak nem ilyen hülye a lányod
ma 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Azt tudod, hogy az ember úgy működik, hogy mintákat keres? Egy kitaposott út az ismerős neki.

Ha gyerkkorától kezdve ez a bántalmazó dinamika volt jelen, akkor ez nem véletlen. És teljesen mindegy, hogy ti nem vertétek, az érzelmi elhanyagolás is ugyanolyan bântalmazâs. Nem kisebb, mint a tettlegesség.

Kezd magaddal a dolgok rendezését.

Nyilvân először a pasit kirakni onnan, ha kell erővel, mert nem egy ilyen krísben kell leülni gondolkodni, előbb azonnal kirakni a pasit.

De utâna bizony több évig tartó munkátok lesz magatokon.

ma 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
85%

#5

Én is ezt akartam írni, a csaj nem véletlen vonzódik az ilyenekhez majd lesz másik ilyen pasi utána

ma 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A pasit már kirakták ismerőssel, ha nem engedte máris vissza. Sajnos simán hazudna róla, olyan fajta.


Igen, nyilván megvan a "remek" családi háttere ehhez. Az érzelmi elhanyagolás megvolt. Ezért aztán két szép szóért egy baltás gyilkost is istenít. De azért közben ahhoz is profin ért, hogy kell másokat kihasználni. Csak mivel értelmes férfi nem áll vele szóba, csak a nyomorékok, ezért előbb-utóbb mindig szarba kerül.

ma 07:27
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

Akkor miért is írtál ide kérdést, ha megvan a te tetteid következménye?

Teljesen irreleváns, hogy mások mit tennének. Nem te vagyunk.

ma 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Gabi bácsi válasza:
51%
Sajnos a lányod mazohista.
ma 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem a szülő vagyok a történetben, csak az egyik testvér, aki már kívülállóként nézi a konkrét esetet.

Érdekelne, erre más szülő mit reagálna. Mert hogy én mit, azt már mondtam a szüleimnek. Én is ultimátumot adnék: egyedül maradhat, pasival költözzön. Csak azon agyaltam, vajon tényleg mi a helyes döntés, amivel nem is árt egy szülő, de nem is adja alá a lovat? Szóval érdekelne mások ezt hogy látják.


"Teljesen irreleváns, hogy mások mit tennének. Nem te vagyunk."


Ez igaz, de ha ebbe a logikába belemegyünk, semmilyen kérdést nem kellene kiírni itt gyerekvállalás/családi/partneri témákban, hisz minden élethelyzet más, senki esetében sem releváns, mit tenne a másik.

ma 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!