Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogalmazzam meg neki?

Hogy fogalmazzam meg neki?

Figyelt kérdés
Anyukám egy tünemény imádom, de annyi felesleges dolog foglalkoztatja és meséli el nap mint nap, hogy pl: Jucikával meg Ágikával akiket nem is ismerek mi történt. Szeretném ha a saját dolgait mesélné ,az érdekel.

ma 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves anyukád? Az én anyukám kb. 65 éves korában kezdett el olyanokról mesélni, ami nem érdekel, fárasztó unalmas számomra. Én türelmesen végig hallgatom. Nem élünk együtt, de hétköznap mindig beszaladok hozzá 10-15 percre. Ennyit kibírok, neki meg fontos. Egyébként ez egyre "rosszabb: lesz. :-)
ma 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
55 éves és számomra ismeretlen emberek problémáiról mesél, jó néha a rokonaink bajairól is de az sem érdekel
ma 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Vele nem történik semmi érdemleges, de beszélni akar. Vagy megmondod neki egyenesen vagy végighallgatod.
ma 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem érdemes végig hallgatni, de persze nem a végletekig. Egy 10-15 percen keresztül simán hallgatnám. Viszont az én nagymamám pl már sokszor le kell állítani, mert képes ismeretlen embereknek órákon át a "pénztárcájában kutakodni" Ha nagyon zavar akkor finoman, de egyenesen állítsd le, de ha nem olyan extrém akkor ki lehet bírni
ma 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Kérdezz tőle, hátha másra vált.
ma 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mert neki ez az élete

Az történt vele hogy hallotta a piacon xytól hogy xynal mi történt és azt meséli tovább

ma 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"pl: Jucikával meg Ágikával akiket nem is ismerek mi történt. Szeretném ha a saját dolgait mesélné ,az érdekel."

De hiszen ezek az ő saját dolgai. :)

Legyél érdeklődőbb, ne csak hallgasd, hanem kérdezősködj is (ki az a Jucika? Ágika hol lakik? stb.), akkor majd (ismeretlenül is) megismered Jucikát meg Ágikát egyre jobban, és egyre olyanabb lesz, mintha ismernéd őket. :)

(Nekem szappanoperákat képes mesélni, ha belelendül, az se semmi. :) )

És ne csak őt meséltesd, hanem mesélj neki te is, akkor eleve kevésbé lesz unalmas a téma. :)


Annyi hülyeséggel elvesztegetjük az időnket nap mint nap, lássuk be (tiktok, insta, facebook, stb. - egy halom ismeretlen ember dolgai!), akkor miért pont anyukánkra ne vesztegetnénk... :)

ma 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!