Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell "megmondania",...

Miért kell "megmondania", hogy mit csináljak, pláne ha nem is ért hozzá, ő soha nem csinálja?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, nagyobbrészt a családomtól függök anyagilag.


Anyám mindig kioktat, hogy ne vásároljak online kártyás fizetéssel, mert veszélyes ilyen adatokat megadni. És ezt konkrétan úgy mondja, hogy ő "megtiltja". Ugyanez az 50 forintos üvegek visszaváltásánál, "Ne használd az appot, veszélyes".

Ő konkrétan fél az ilyen dolgoktól, nem akarja megtanulni, hogy ez így hogy biztonságos. Anyám konkrétan úgy áll ehhez, hogy nem nyit meg webshopokat, mert mi van ha véletlen rendel valamit, és ellopják az adatait. Mondjuk nem tudom, hogy hogy történne meg, hogy véletlen beírja a bankkártyaadatait, amit kb soha sehol nem használ online. (Havi egyszer átutal nekem egy összeget netbankból, és ennyi, azon kívül terminálnál felveszi a fizuját és ennyire használja a bankkártyáját is)

Szóval abszolúte nem értem, hogy miért kell kioktatnia, hogy én hol, hogyan használhatom a saját bankkártyám/bankszámlám. Máv-appban bérletet venni oké, minden más veszélyes...?

Oké, nem hallgatok rá ebben, de basszus... Olyan idegesítő, hogy vigyáznom kell, hogy hogy fogalmazok bizonyos szituációkban, mert hallgathatom a lecseszést és kioktatást, hogy mit tudom én, hogy mertem én nem utánvéttel fizetni a rendelésem.


tegnap 16:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
Én sem vásárolok soha online normál bankkártyával, kizárólag virtuális kártyával. Értek már embereket kellemetlen meglepetése.
tegnap 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Typical Textrovert ***** válasza:
80%

Nem teljesen értem a kérdésed, lenginkább azért, mert benne van a válasz. "Ő konkrétan fél az ilyen dolgoktól, nem akarja megtanulni, hogy ez így hogy biztonságos. Anyám konkrétan úgy áll ehhez, hogy nem nyit meg webshopokat, [...]".


A problémát generációs különbség okozza, tulajdonképpen a "generációs szakadék" jellegzetes példája. Az ismeretlentől való félelmet még erősíti a média, ami előszeretettel kapja fel a jogtalan tranzakciókkal foglalkozó eseteket. Édesanyád szempontjából a félelem egyébként azért jogos, mert valóban sok hamis áruházi oldal van, ami az avatatlan szemet megtévesztheti, sőt ami engem kimondottan meglep, hogy Facebookon is egyre jobban terjednek az álhirdetések (pl: Aldi végkiárusítás, kávéfőző 750 forinttért, áruházi logó és hasonló hangzású weboldal). Az internetes közegben szocializálódott fiatalokat ez nyilván nem téveszti meg, de akinek ez a világ idegen, jó eséllyel még be is dőlhet, én ilyenkor el szoktam otthon magyarázni, honnan lehet ezeket felismerni, a kulcs a mások által is említett "edukáció" - amennyiben édesanyád partner ebben. Hátha legalább arra rá tudnád vezetni, hogy van érzéked a csalási kísérletek kiszűrésére, felismerésére.


A másik, hogy amíg nem vagy anyagilag független, addig ha nem is jogos, de érthető, hogy jobban érdeklődik a vásárlási szokásaid iránt. Legkésőbb szerintem akkor fog ez a kioktatási hajlam elmúlni, alábbhagyni, amikor már a pénzügyeidhez semmi köze sem lesz.

tegnap 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12%
Anyudnak igaza van. Csak kp. Ismerősömnek lehúzták a kártyáját 100e ftal. Azért nem sikerült többre mert limit volt beállítva.
tegnap 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert kontrollmániás. Nemcsak ebben, másban is. Őt is kontrollálták, most rajtad törleszt. Te vagy az eszköze ahhoz, hogy oldja a feszültségét. Recept: mielőbbi elköltözés, információzárlat.
tegnap 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!