Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell "megmondania",...

Miért kell "megmondania", hogy mit csináljak, pláne ha nem is ért hozzá, ő soha nem csinálja?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, nagyobbrészt a családomtól függök anyagilag.


Anyám mindig kioktat, hogy ne vásároljak online kártyás fizetéssel, mert veszélyes ilyen adatokat megadni. És ezt konkrétan úgy mondja, hogy ő "megtiltja". Ugyanez az 50 forintos üvegek visszaváltásánál, "Ne használd az appot, veszélyes".

Ő konkrétan fél az ilyen dolgoktól, nem akarja megtanulni, hogy ez így hogy biztonságos. Anyám konkrétan úgy áll ehhez, hogy nem nyit meg webshopokat, mert mi van ha véletlen rendel valamit, és ellopják az adatait. Mondjuk nem tudom, hogy hogy történne meg, hogy véletlen beírja a bankkártyaadatait, amit kb soha sehol nem használ online. (Havi egyszer átutal nekem egy összeget netbankból, és ennyi, azon kívül terminálnál felveszi a fizuját és ennyire használja a bankkártyáját is)

Szóval abszolúte nem értem, hogy miért kell kioktatnia, hogy én hol, hogyan használhatom a saját bankkártyám/bankszámlám. Máv-appban bérletet venni oké, minden más veszélyes...?

Oké, nem hallgatok rá ebben, de basszus... Olyan idegesítő, hogy vigyáznom kell, hogy hogy fogalmazok bizonyos szituációkban, mert hallgathatom a lecseszést és kioktatást, hogy mit tudom én, hogy mertem én nem utánvéttel fizetni a rendelésem.


ma 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

Engedd el, Ő már nem változik.


Sohasem értettem én sem, hogy miből gondolják ezek az emberek, hogy miért pont az Ő kis bevételére fájna bárkinek is a foga. 😂

ma 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Katona Dius ***** válasza:
69%

Nem ért hozzá, nem is akar, így halvány foltja sincs, hogy működik. Anyu is ilyen volt, míg egyszer meg nem elégeltük teóimmal és le nem ültettük elmagyarázni neki (meg megmutatni), hogy hogy is tölténik egy ilyen rendelés, illetve hogy lehet egyszer használatos bankkártyát csinálni a kevésbé biztonsáosnak írélt esetekre.

Nálunk bevállt, nem tudom, nálad bevállna-e.

ma 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, én azt nem értem, hogy ennyi ésszel hogyan tud valaki egy munkahelyen helytállni...

Mennyi idős?

Mit dolgozik ennyi ésszel, hogy attól tart, hogy "véletlen" megrendel valamit?

ma 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Off


A nővérem többdiplomás, értelmes felnőtt nő, aki használja a technika vívmányait és az internetet. Vasarol online is, megbízható webshopokban. Pár hónapja a Shein levont több tízezer forintot a számlájáról. Soha nem vásárolt ott, soha nem adta meg semmi ismeretlen helyen az adatait.

Ismerős informatikus - neki a hitelkartya adatait szerezték meg valahogy. Az volt a szerencséje, hogy a banknak feltűnt, éjszaka, a világ másik végén indulnak a tranzakciók és letiltotta a kártyát.


On


Nem kell neki beszélni róla.

ma 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
37 éves vagyok, nekem se tudná senki megmagyarázni hogy miért is kellene megadnom a kártyaadataim bárkinek is az interneten. Te meg felnőtt vagy azt csinálsz amit akarsz, nem kell mindenről beszámolni.Az meg hogy ki hogy félti a kis bevételét inkább hagyjuk. Valaki sportot űz abból hogy pl embereket húz le jelentéktelennek tünő összegekkel.
ma 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Engem egyszer lehúztak kétszázharmincezer forinttal. De senkinek egy szót sem:)
ma 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#5 Nem azt mondom, hogy kell. Az a bajom, hogy azt gondolja, hogy megtilthatja nekem, hogy én máshogy cselekedjek. Azért könyörgöm, a Repont apptól ne kelljen már rettegnem, se a Wolttól, se egy könyvkiadó webshopjától, egy olyan állateledeles webshoptól, ahol soha nem volt problémám a rendeléssel több év alatt.

Akkor fizetek utánvéttel, ha valahonnan először rendelek, vagy ha nagyobb összegről van szó. (25-30 ezer felett, de ez meg jellemzően akkor, ha valami elektromos eszközről van szó)

Mondjuk én külföldről nem rendelek, meg ha véletlen fb marketplaceről veszek valamit, akkor személyes átadás és a helyszínen fizetek kp-ban.

ma 18:55
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Ne rettegj! Úgy tűnik mintha anyádtól rettegnél, nem ez lehet a probléma?
ma 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 Nem rettegtem anyámtól. Szimplán fárasztónak találom, hogy annyit nem mesélhetek el például, hogy egy baráti összejövetelen rendeltünk pizzát, mert rögtön megy a "de ugye kp-ban fizettetek?" és ha nem, akkor a "de ugye nem a te kártyáddal lett fizetve?" és a hozzátartozó okoskodás/kioktatás, hogy milyen kva veszélyes wolton megadni a fizetéshez szükséges adatokat.
ma 19:15
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen dolgokkal nem is foglalkozom. Nem hallom meg és kész. Aztán abba szokta hagyni.
ma 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!