Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fel kell nyomni a szülőket...

Fel kell nyomni a szülőket ebben az esetben gyermekbantalmazasert?

Figyelt kérdés

Tegyük fel egy tinirol van szó 13-16 között. Ez a tini rendes gyerek, nem rosszalkodik, lehet, kicsit lusta, önmagától nem kérdezi mit kellene segíteni de egyébként nincs vele gond. Nem ő az egyetlen gyerek a családban. Ugy érzi néha, az a másik, a kisebbik a kedvenc. Anyukája mindig mondja, h ez nem így van. Meghallgatja bármikor és megprobalja igényeit kielégíteni. De apukajaval sajnos nem nagyon szoktak beszélgetni. Apukája mindent intéz ami neki kell és tud intézni. Vinni kell valahova, venni kell vmit, intézi. Szeretik is egymást. Apukajanak viszont nehézségei vannak a duhkitoreseivel. Ha elszakad a cérna akkor gyerek szemmel ijesztő. Anyukájánal is el tud szakadni a cérna de ő nem olyan ijesztő. És volt hogy anyukája is megutotte, mint egy pofon vagy ilyesmi, ez igen ritka és elég rosszat kell csinálni (hazudni), ami nem sűrű, ha évente 1 alkalom. Akkor 1-2 ütés elcsattan, de nem olyan durva. Apukája kabe ugyanez, de ő ijesztőbb és nagyobbat is csap valamivel, habar ő ezt nem tudja, de a gyerek érzi kitől kapott nagyobbat. De apukajaval előfordult egy két alkalommal, hogy a gyerek nem értette, miért kapott, hisz nem csinált rosszat. Pl segíteni kellett vmit és nem sikerult, és beidegelte magát Apukája és megkergette a gyereket és úgy csattant el egy két ütés. Ez összesen 2 alkalommal volt ilyen, de a gyerek megijedt. Nagyon. Aztán bocsánatot kért a gyerektől. Ezen kívül talan 1 vagy két alkalom volt h kezét emelt a gyerekre, de akkor okkal. Inkább ijesztő volt. Apukája nehezen kommunikál vele. A gyerek az iskolában karcolgatta magát (felületi karcolasok) elmondása szerint nem tudja, mert csinálta. (én is csináltam ilyet-a gyerek nagynénje vagyok, engem ennél sokkal durvábban bántották nem csak otthon, de nem azért karcolgattam magam, mert bántani akartam magam, csak ...csak úgy tetszett, h folyik a vér, aztán azzal rajzoltam. És egyszer a gyerek hozott nekem egy apró rajzot, amiről egyből tudtam, h vérrel rajzolta, kérdeztem és mondta h megvagta veletlen az ujjat és azzal rajzolt)

A lenyeg h felnyomta az apját, kicsit nagyított is a dolgokon, szerencsére nem lett belőle baj, de ismerem a családot, a szülők szeretik egymást, és a gyerekeket is, bármit megtennenek egymásért. Mégis nem értem, miért csinálta ezt a nagyobbik gyerek. A kisebbel elbeszelgettem, elmondása szerint ő se érti, és h ő is ki szokott kapni ha rossz, az apa ot is leorditja. És ő tudja, h ez büntetés és h normalis, ha rossz a gyerek akkor le van tolva és kikap.

A testvérem el van keseredve h mindent megtesznek a gyerekert, de mar le se tolhatja ha rossz mert még a végén börtönbe kerül. A rendőrség kiment hozzájuk de nem lett semmi, gondolom lattak, h rendes emberek és tuti csak véletlen járt el a keze. Az apuka épp változó korban van, valószínű ennek köszönhető h duhkitoresei vannak néha. Próbálja kezelni. Nem kéne keresztre feszíteni rögtön ezért.


ma 12:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%

9es, karcolgatja...hogy felfigyeljenek rá. Én is vagdaltam magam(nem csak karcok) de olyan helyen hogy még véletlen se derülhessen ki. Ha valaki a kezén, lábán karcol az csak drámázik, fel akarja hívni a figyelmet magára. Ez meg mi? Vérrel készült rajzot ad hogy ugyaaan márr vegyétek már észre milyen depikés vagyook adjatok már egy 20 ezrest...


Évekig benne voltam akinek tényleg problémája van az nem akarja hogy kiderüljön..és nem csak karcolgat.

ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
27%

10


Ha így történik, az gondatlansag. Ha előre eltervezed, az gyilkosság. Ha holnap elutsz, akkor gyilkosságert fognak leultetni, mert itt már előre eltervezted.

ma 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
14%
Úgy látszik, ez a gyerek nem akar a kötelesrészen kívül örökölni. 😥
ma 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A jelentgetéssel legjobb esetben annyit érsz el, hogy iszonyatosan feldühíted a szüleidet, legrosszabb esetben nevelőintézetbe kerülsz, ami garantáltan rosszabb lesz, mint a mostani helyzeted.


Inkább beszélned kéne a szüleiddel, és elmondanod nekik egy nyugodt pillanatban, hogy mit érzel, amikor fizikailag bántanak. Talán sikerül elérned, hogy legközelebb eszükbe jusson ez, amikor meg akarnak ütni.


Az mindenesetre jó, hogy nem tartod helyesnek az ellened irányuló erőszakot. Sok gyerek és felnőtt sajnos nem jutott el odáig, hogy felismerje a fizikai bántalmazás problémás mivoltát (lásd egyes kommentelők).

ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy apukának , bocs mostohaapának indulatkezelési gondjai vannak? Kezeltesse!

Az elsőszülött fiú? Mindig az első gyerekkel bénázik a szülő többet. Így joggal érezheti, hogy a kicsivel jófejebbek, hisz a nagyon már gyakoroltak, másodszorra nem olyan merevek.

Miért tud a nagynéni ennyi mindent a belső dolgaikról?

Itt valami nem tiszta. Vagy más a kérdésíró, mint akinek mondja magát...

Apjával tart a gyerek kapcsolatot?

Nem vágyik oda? Kamaszként néha a messzi szülő a vágyott paradicsom.

Azért ez a helyzet nem csak a kamasz sara. A felnőtteknek is van mit igazgatniuk magukon.

ma 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

13 Mindketto buncselekmeny es mindketto egy ember halalat/sulyos seruleset okozhatja. Az persze mar reszletkerdes, hogy ha szandekos, eltervezett, ugy sulyosabb, masok a buntetesi tetelek. De ezek szerint nem ertetted meg az analogiat.

Aki nem kepes normalis szulokent viselkedni, az ne szuljon gyereket!

ma 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
*jav: 12
ma 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!