Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellett volna tennem,...

Mit kellett volna tennem, amikor gyermekbántalmazásnak voltam szemtanúja?

Figyelt kérdés

Ma a játszótéren szamtanúja voltam annak, hogy egy anya ütlegelte a gyerekét. Szerencsétlen kislány olyan fiatal volt még, lehetett vagy 3-4 éves, a kezét maga elé tartva próbálta védeni magát az ütésektől, közben meg fojtottan sírt.

Odamentem a drágalátos szülőhöz, és erélyesen rászóltam, hogy hagyja abba, erre úgy nézett rám, mintha csak most tűnt volna fel neki, hogy közterületen csinálja mindezt, ahol mások is láthatják. Ezután elviharzott a gyerekkel, a kislányt közben úgy rángatta, mint egy rongybabát.


Akárhányszor eszembe jut az eset, mindig felmegy tőle a vérnyomásom.

Adott egy 4 éves kisgyerek, aki teljes mértékben ki van szolgáltatva a szülőjének, akinek van képe visszaélni ezzel és bokszzsáknak használni a védtelen gyereket. Mert hát kit lehet szabadon megalázni és ütlegelni, bármiféle következmény nélkül? Hát persze hogy a 15 kilós gyereket, aki semmit sem tehet ez ellen. A szülés sajnos nincs pszichológiai teszthez kötve, ezért bármilyen idegbeteg állat vállalhat gyereket.


Mégis mit kellett volna tennem ebben a helyzetben? Rászólni rászóltam az anyára, de szerintem ezzel max. azt értem el, hogy ezentúl óvatosabb lesz, és majd a zárt ajtók mögött folytatja a gyerek megfélemlítését.


2019. febr. 25. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon szép tőled hogy tettél valamit és nem csak nézted:) Ez tényleg nagyon rossz, de igazából te mást nem tudsz tenni. Elég szomorú hogy ilyenek vannak
2019. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5%
Semmit,otthon ez a követelmény és tök elgfogadott ahogy a többi is ami máshol nem az. És ha szolsz te jössz ki szarul,én már soha nem segitek senkinek se buszon sehol ,félre nézek..
2019. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#2: Nekem nincs gyomrom ahhoz, hogy egyszerűen csak félrenézzek. Pont azon agyalok, hogy mit kellett volna máshogy tennem, mert szerintem nem volt elég a közbeavatkozásom, hosszútávon legalábbis biztos nem.


Külföldön jobb a helyzet, a fejlettebb országokban?

2019. febr. 25. 19:21
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
Majd lesz gyomrod ha téged vernek össze ,mert segitenél egy buta nőnek aki aztán az agresszív pasasát védi..
2019. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
94%
Sajnos ez ellen idegenként nem tudsz többet tenni. A kislánynak esetleg a családtagjai, vagy óvónői tudnának maximum, de sajnos mire olyan idős lesz, hogy felfogja, hogy meg tudja védeni , akkora már azt fogja hinni ez a normális. Amikor valami ilyet látok, hetekig ez jár a fejemben, és mindig nagyon rosszul érzem magam ettől. Rendőrséget nem tudod hívni mert mikor kiérnek (ha kimennek egyáltalán) addigra valószínűleg már nem lesznek ott, a nevüket nem tudod, az egész meg nem érdekli őket annyira, hogy leírás alapján megkeressék. Tudom, nagyon rossz érzés, mert tulajdonképpen semmit nem tehetsz, de ezért ne te érezd magad rosszul. Nem egy kielégítő válasz az, hogy az “anya” ez majd vissza fogja kapni, de sajnos csak ebben bízhatunk. De remélem majd nem csodálkozik, amikor a gyereke agresszív tini lesz, és egyszer amikor meg akarja ütni, a lányka úgy szájba vágja mint a hétszentség.
2019. febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
9%
Lekeverhettél volna a nőnek egyet, ha már ilyen kis bátor vagy, hogy be mersz szólni, és nem félsz, hogy te kapod a következőt anyukától, csak hogy érezze ő is a törődést. De ha ehhez gyáva voltál, akkor most már semmit.
2019. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

"otthon ez a követelmény" - Nálatok otthon lehet. Máshol nem.


Kérdező, a helyi gyermekvédelemnél érdeklődj.

2019. febr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon jól tetted, hogy szóltál!


Sok évvel ezelőtt, mikor törvényben betiltották Magyarországon az iskolai testi fenyítést, mindenki azt gondolta, hogy úgysem lesz hatása. Azonnal nem is lett. De szép lassan elindult egy folyamat: előbb cikivé vált verni a gyerekeket az iskolában, egyre inkább szégyellték, titkolták, végül pedig megszűnt, és ma már a közvélemény is durván felháborodik olyasmin, ami száz éve még kiirthatatlan szokásnak tűnt.


Pár éve ugyanígy törvénybe iktatták, hogy a szülő nem verheti a saját gyerekét sem. Akkor még ez ugyanilyen reménytelen ügynek tűnt: mégis hogyan szüntetne meg egy ilyen régi szokást egy törvény? De azóta ezen a téren is elindult a folyamat, és ha rászólsz a szülőre ilyen esetben, azzal talán valamit gyorsítasz a dolgon.

2019. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Még egyet kifelejtettem: megfigyelhetted, hogy az anyuka is cikinek tartotta már, amit csinált. Sajnos tényleg lehet, hogy zárt ajtók mögött folytatja, de a gyereknek olyan mindegy, hogy hol verik, ha így is, úgy is verik. Sőt, lehet, hogy mire a térről hazaérnek, el is felejti, hogy el akarta verni a gyereket.
2019. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk adott helyzetben biztos nehéz hirtelen jó döntést hozni, lehet videófelvételt késziteni pl vagy követni őket és az alapján tenni feljelentést a gyámügyön.
2019. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!