Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellett volna tennem,...

Mit kellett volna tennem, amikor gyermekbántalmazásnak voltam szemtanúja?

Figyelt kérdés

Ma a játszótéren szamtanúja voltam annak, hogy egy anya ütlegelte a gyerekét. Szerencsétlen kislány olyan fiatal volt még, lehetett vagy 3-4 éves, a kezét maga elé tartva próbálta védeni magát az ütésektől, közben meg fojtottan sírt.

Odamentem a drágalátos szülőhöz, és erélyesen rászóltam, hogy hagyja abba, erre úgy nézett rám, mintha csak most tűnt volna fel neki, hogy közterületen csinálja mindezt, ahol mások is láthatják. Ezután elviharzott a gyerekkel, a kislányt közben úgy rángatta, mint egy rongybabát.


Akárhányszor eszembe jut az eset, mindig felmegy tőle a vérnyomásom.

Adott egy 4 éves kisgyerek, aki teljes mértékben ki van szolgáltatva a szülőjének, akinek van képe visszaélni ezzel és bokszzsáknak használni a védtelen gyereket. Mert hát kit lehet szabadon megalázni és ütlegelni, bármiféle következmény nélkül? Hát persze hogy a 15 kilós gyereket, aki semmit sem tehet ez ellen. A szülés sajnos nincs pszichológiai teszthez kötve, ezért bármilyen idegbeteg állat vállalhat gyereket.


Mégis mit kellett volna tennem ebben a helyzetben? Rászólni rászóltam az anyára, de szerintem ezzel max. azt értem el, hogy ezentúl óvatosabb lesz, és majd a zárt ajtók mögött folytatja a gyerek megfélemlítését.


2019. febr. 25. 18:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

Pár napja én is ilyen esetnek voltam szemtanúja. Az anyuka torkaszakadtából ordított a kislányával aki max 5-6 éves lehetett, közben meg ütötte a hátát, arcát, fenekét. Én is odamentem, és mondtam neki, hogy miért a gyereket veri? Üssön engem, így legalább egy súlycsoportban vagyunk, és majd meglátja mit kap. A nő kiakadt, elkezdett ordítani velem is, hogy fogjam be, semmi közöm hozzá, hogy ő mit művel a lányával. Nincs jogom beleszólni. Közöltem, hogy van jogom hozzá, mert nem engedem, hogy egy gyenge gyermeket bántson aki megvédeni sem tudja magát. De gondolom egy ilyen gyáva sz*r alak csak gyerekkel szemben nagy legény. A nő tombolt, felhívta a rendőrséget, hogy megtámadtam. Megvártam a rendőrüket, amikor kijöttek elmondtam, hogy mi történt. olt rajtam kívül még pár szemtanú akik szintén azt mondták amit én. Tudjátok mi volt a rendőrség reakciója? A következő történt: A rendőr megkérdezte a nőt, hogy tényleg verte a kislányt? A nő hebegett, hogy idegileg ki van borulva, és mivel rossz volt, a fenekére csapott. ( mi mondtuk, hogy ennél durvább volt) de a rendőr csak annyit mondott, hogy semmi olyan sérülés nem történt amiért eljárást kéne indítania, így nyugodjunk meg, és mindenki menjen a maga útjára. Csak pislogtam. Kérdeztem a rendőrt, hogy mióta normális ha egy kisgyereket az utcán megvernek, ordítanak vele? De a rendőr csak széttárta a kezét, hogy semmit nem tehet. Na ennyit az egészről. Sokáig azon agyaltam, hogy odamentem megvédeni a kislányt, nem okoztam ezzel nagyobb bajt neki. Lehet otthon még jobban megverte, hogy "látod miattad rendőr is kijött"

Ja, és ez Angliában történt, mert ott élek.

2019. febr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
Én a mai napig hálás vagyok annak a 2 akkor huszonéves srácnak, akik egy este apám kezeiből kiszedtek. Nem tettek semmi mást, csak rászóltak, és megfenyegették, hogy ők meg megverik őt, de nekem akkor valószínüleg az életemet mentették meg. Pedig ez az egész már vagy 14-15 éve történt.
2019. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudhatod, hogy miért ütötte meg.

Lehet a saját életét veszélyeztette a kislány, pl ki akart ugrani a hintából stb és hiába szólt rá az anyja... Lehet , te reagálod túl azt az esetleges két pofont. :)

2019. febr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
25%

Én helyben agyonvertem volna ezt a riherongyot!

A gyermekbántalmazók a legrosszabb emberek

2019. márc. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
lehet, hogy túl sokat éltem észak-magyarországon és kicsit paranoiás lettem, de én ilyen helyzetben mindig azt vizionálom, hogy ha közbeavatkozok, rövid úton rámrepülnek a tesók és belőlem is boxzsák lesz. a gyerek helyzete meg szemernyit sem javul.
szept. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!