Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a lányomma...

Hogyan értessem meg a lányommal, hogy muszáj szednie a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista a lányom, ebben a tanévben fog érettségizni. 1 éve indult a kálváriánk. Hirtelen befordulóvá vált és nem mondta el mitől. Utána jöttek a pánikrohamok és a szorongás. Nyáron bevallotta, hogy akaratlanul betolakodó, iszonyatosan agresszív gondolatai vannak, amiket hiába próbál, nem tud irányítani. Végül rá vettem, hogy menjünk végre pszichiáterhez, mert ez már nem játék. Ő gyógyszereket írt fel rögtön, egyáltalán nem volt kérdés vagy apelláta.

Itt jön a baj: a lányom a fejébe vette, hogy ő semmiképp nem fogja szedni, mert elolvasta az interneten, hogy ezek károsak. Ő mindenképp beszélgetős terápiát szeretne. Ebben hajthatatlan, és sajnos a hétvégén már üvöltésig fajuló veszekedés lett ebből, mert mi is elpattantunk idegileg a férjemmel. Továbbra is hajthatatlan.

Van valami ötlet, hogyan lehetne humánusan megoldani ezt?

Az a baj hogy ez nem egy sima tini depi vagy enyhe szorongás, hanem itt már komoly veszély van, nagyon el vagyok keseredve, hogy pont az én lányomnak vannak erőszakos gondolatai és nem tartom olyan dolognak aminél belefér a kockázat és a jatszadozás.



ma 02:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy a pszichiáterek szeretik agyon gyógyszerezni az embert. Ezeknek valóban vannak mellékhatásai. Én is kidobtam inkább a francba, mert többet ártott, mint használt. A lányodnak van igaza. Főleg ha végzős gimnazista, akkor nem kéne figyelemzavart okozó gyógyszereket szedni, ha nem muszáj. El fogja szúrni az érettségit. Inkább terápiára menjen. Ahol nemcsak a tüneteket nyomják el gyógyszeresen, hanem érdekli őket a probléma gyökere is. Ha már az anyját sem érdekli.
ma 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom pajzsmirigy vizsgálat sem volt, csak egyből a szedálás
ma 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezer meg egy vészen, összezuhanáson, dührohamon, meg egyéb borzalmakon mentem keresztül fiatal éveimben, de egyet soha nem tettem: nem gyógyszereztem magam. Egyszerű büszkeségből. Ne szintetikus anyagok határozzák meg az életemet. Amúgy a gyógyszerek megölik az elmét. Nem csak a rosszat, a jót is. Mintha atombombát dobnál egy háborús övezetbe. Megszüntette a háborút? Hát meg. Amúgy minden mással együtt. Úgyhogy, az ő dolga, akarja-e szedni, vagy sem. Ő is büszke, mint én voltam. 34 éves vagyok azóta, és elégedett, tiszta, józan, kiegyensúlyozott életet élek. De ehhez kellett az, hogy önerőből éljem meg a nehézségeket.
ma 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező: mondd neki hogy lesz beszélgetős terápia is, gyermek klinikai szakpszichológus, ifjúsági klinikai szakpszichológus az illetékes, vidd el hozzá.

E gondolatoknak és a szorongásnak lelki okai lehetnek.

ma 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző válasszal nem azt akartam mondani hogy "a gyógyszert hirtelen ne szedje", a figyelmet szerettem volna felhívni a beszélgetős terápiára és hogy milyen szakembert érdemes keresni.
ma 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!