Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Az anyám belém...

Mit tegyek? Az anyám belém akarja erőltetni a gyógyszert és nekem is gyanús hogy szükség lenne rá de bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés

Elég valószínű hogy depressziós vagyok és szorongó is, voltam már több pszichológusnál amik semmit se értek, aztán elmentem egy pszichiáterhez egy egészségügyi intézményben, aki kb. negyed óra alatt megállapította hogy depressziós vagyok és írt rá fel antidepresszánst és Xanaxot. De nekem ez így olyan furcsa hogy mindezt így 15 perc alatt úgy, hogy először látott az életben. És olyan rosszakat lehet olvasni ezekről a gyógyszerekről. Valami szerintem is kéne nekem mert vannak bajok, de nem vagyok benne biztos hogy jó ötlet ezt a gyógyszert beszedni, amit mindenféle alapos kivizsgálás nélkül csak úgy felírtak. Az anyám viszont nagyon erőlteti és kelti a lelkiismeret furdalást ha nem veszem be. Mit tegyek?


27/F


2023. júl. 14. 09:27
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Depressziós lenni mondjuk minden okom megvan amikor sehol se tartok az életben és emberi kapcsolataim sincsenek
2023. júl. 14. 09:27
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem értelek. A pszichiáter a gyógyszerrel több csak a pszichológusnál, tehát nyilván azért mentél oda, mert gyógyszer kell. Akkor?
2023. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Vedd be. A megfelelő gyógyszeres kezelés csodákra képes. Nekem van olyan ismerősöm, aki teljesen rendbe jött és az egész élete megváltozott. Persze nem biztos, hogy rögtön az első gyógyszer beválik.

Ha beteg vagy, akkor a kívülállók sokkal jobban látják a helyzetet, mint te.

2023. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De ki se vizsgált de még csak meg se hallgatott rendesen a pszichiáter
2023. júl. 14. 09:40
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
A Xanax egy enyhe nyugtató, még időnként olyanok is szedik, akiknek nincsenek pszichiátriai gondjai, csak mondjuk nehezen megy nekik az elalvás. Az egyetlen veszélye, hogy hozzá lehet szokni. A pszichiáterek gyógyszerekkel oldják meg a problémát, esetleg beutalnak a pszichiátriára. Tudom, hogy írtad, jártál már pszichológusnál, de meg kellene újra azt az utat. Erre nem gyógyszer kell, hanem alternatív megoldás. Viszont azt nem szabad elfelejteni, hogy a pszichológus nem megoldja helyetted a problémát, hanem segít benne, hogy te megtaláld a megoldást. Viszont ha nem vagy partner, nem vagy fogékony a segítségre, akkor nem fog menni. Először fel kell ismerned, hogy gond van, és meg kell találni az okát. Utána dolgozni a megoldáson.
2023. júl. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
15 éve szedem és nem szoktam hozzá. Javult az élet minőségem. A depressziót és a szorongást az agyban lezajló kémiai folyamatok hibás működése okozza.100 éves kutatások eredményei a gyógyszerek.
2023. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan jártam, bár nem depresszióval. Pszichiáter 15 perc alatt megállapította, mi a probléma, írt fel gyógyszert és elküldött pszichológushoz is terápiára. Én is gondolkodtam pár napig, pontosabban az első terápiás alkalomig, hogy kezdjem-e szedni, aztán a pszichológussal való beszélgetés meggyőzött arról, hogy érdemes belevágni. Végül nagyon sokat segítettek.

Ha téged nem küldtek terápiára, érdemes még próbálkozni másik pszichológussal, a depressziót komolyan kell venni.

2023. júl. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
A pszichiáterek közül sokan csípőből írják fel a gyógyszereket. Sokszor segítenek, viszont van, hogy tényleg nem ez a megoldás. Ha úgy gondolod, hogy nem vagy meggyőződve róla, hogy ez a terápia kellően megalapozott és nem bízol a dokiban, akkor menj el magánba, akár pszichológushoz, akár pszichiáterhez, mondd el, hol voltál eddig, milyen tanácsokat kaptál, mi az, amit kipróbáltál, annak milyen hatása volt, mi az, amit nem fogadtál meg, és azokkal szemben milyen fenntartásaid vannak. Együtt határozzatok meg egy olyan terápiát, aminek a hasznában te is bízol!
2023. júl. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
27 éves vagy. 27.
2023. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%

Mi az hogy "Depressziós lenni mondjuk minden okom megvan"? Nem, nincsen!!

27 éves fiatalember vagy, előtted az élet, tudsz változtatni és változni.

Tipp: Lógj kevesebbet a közösségi hálón, mert ezek rendszeres használata rombolják a mentális egészséget. Csak azt látod kinek milyen kamu "mesébe illő" élete van, és emiatt úgy érzed le vagy maradva, holott egyáltalán nem.

Szerintem nem mindenre a pirula a megoldás, ezekből élnek a gyógyszergyártók és a pszichológusok is.

A pszichológus nem fogja megoldani a bajod, meghallgat mondd 1-2 sablonos ötletet és ír fel antidepresszánst.

2023. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!