Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Az anyám belém...

Mit tegyek? Az anyám belém akarja erőltetni a gyógyszert és nekem is gyanús hogy szükség lenne rá de bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés

Elég valószínű hogy depressziós vagyok és szorongó is, voltam már több pszichológusnál amik semmit se értek, aztán elmentem egy pszichiáterhez egy egészségügyi intézményben, aki kb. negyed óra alatt megállapította hogy depressziós vagyok és írt rá fel antidepresszánst és Xanaxot. De nekem ez így olyan furcsa hogy mindezt így 15 perc alatt úgy, hogy először látott az életben. És olyan rosszakat lehet olvasni ezekről a gyógyszerekről. Valami szerintem is kéne nekem mert vannak bajok, de nem vagyok benne biztos hogy jó ötlet ezt a gyógyszert beszedni, amit mindenféle alapos kivizsgálás nélkül csak úgy felírtak. Az anyám viszont nagyon erőlteti és kelti a lelkiismeret furdalást ha nem veszem be. Mit tegyek?


27/F


2023. júl. 14. 09:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Írjál már többet magadról!

Mért mentél el (több) pszichológushoz? Magadtól? Vagy anyuci elrángatott? Mért mentél el pszichiáterhez? Kérdés ugyanaz: magadtól vagy anyuci keresett neked egyet és elküldött/elkísért?

Anyucinál laksz? Mit dolgozol?

Amúgy szerintem meg lehet állapítani 15 perc alatt a szorongást és depressziót, én itt a gyakorin sokszor 10 sorból megállapítom, más kérdés, hogy nem annyira szakszerű, de szerintem szakszerűen is ugyanoda jutnának. Viszont csak nagyon alapos indokkal érdemes gyógyszerbe kezdeni, és egyáltalán nem biztos, hogy nálad ezek az okok fennállnak, erről nem tudunk semmit. Mennyiben akadályozza az életedet a szorongás? Hogy jelenik meg nálad a depresszió?

Mi zajlott a pszichológusoknál, hányszor voltál, miből vonod le azt a következtetést, hogy sz*rt se értek? Akarsz-e te változtatni? Én is, hasonlóan egy előttem szólóhoz, egy jó pszichológust tartanék megfelelő kiindulásnak, de olyat, akit te választasz, és aki szimpatikus, akit elfogadsz. Aztán ha ő úgy látja, továbbirányít pszichiáterhez. Aki szintén csak úgy fog működni, ha bízol benne. Külső kényszerre nem.

2023. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%

#4 a felhőben látja a terápiád előzményeit. Ha elolvasta a pszichológiai jelentésed nem is kell hogy veled beszélgessen.

A pszichiáter orvos. Ő gyógyszerrel gyógyít. Neki az a dolga, hogy a szervezeted működését figyelembe vegye a gyógyszer hatása érdekében. Ő nek fog veled órákat beszélgetni. Meg fogja kérdezni, hogy mi a panaszod, fáradékony vagy stb. Ha meg visszamész megkérdezi, hogy a gyógyszer szedése alatt mit tapasztaltál. Elmúlt a fáradékonyság, csökkent a stressz, jobban alszol stb. Mert ő neki ez a dolga. Nem az, hogy megkérdezze hogy "Milyen lelki változásokat tapasztalt és hogyan élte meg ezeket? Siker?"

2023. júl. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#10 Pszichológus nem ír fel gyógyszert, csak pszichiáter. Nem megoldani fogja a páciens problémáját, hanem segít abban, hogy ő oldhassa meg.

Nem minden pszichológus válik be, de ha az első néhány nem, akkor nem kell levonni azt a következtetést, hogy egyik sem. Keresni kell tovább. Kérdező, keress egy neked szimpatikus pszichológust.

A gyógyszer persze, hogy nem mindenre megoldás, de van, amikor tényleg kell és sokat segít.

2023. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó pszichoterápia mindenképp jót tenne. Én külön foglalkoznék azzal, hogy miért nincsenek emberi kapcsolataid. Valószínűleg a kapcsolatteremtő képességed nem a legjobb. Ezt a semmiből kiépíteni 27 évesen egyedül nagyon nehéz, ezért ajánlom, hogy szakember segítségét vedd igénybe.

Az emberi kapcsolatok hiánya önmagában képes depressziót okozni. Ha lesznek kapcsolataid, már jobban leszel. A gyógyszerszedésben nem adnék tanácsot, mert megértem, hogy tartasz a mellékhatásoktól, de van, amikor jobb szedni őket.

Ami még betegítő lehet, az anyukád hatása. Nem ismerem őt, de a hozzáállása alapján egy rátelepedő szülő. Nem lehet, hogy azért nincsenek emberi kapcsolataid, mert egész életedben manipulált, hogy ne is legyenek kapcsolataid rajta kívül, mert ki akar sajátítani? Lehet, hogy ő van a problémáid hátterében, okozóként. Gondolom, együtt is laktok. Egy pszichológussal ezt is jó lenne átbeszélni.

2023. júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%
27 évesen anyukád mondja meg, hogy mit nyelj le? Bocs, de ez nevetséges. Nem tudod eldönteni? Ha nem akarod, ne szedd. Ha akarod, szedd. Ha akarod, anyudnak mondd azt, hogy szeded, közben meg nem.
2023. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
26%
15-ös: A döntési nehézségei a depressziójából fakadnak, a depressziója meg nagy valószínűséggel főleg az anyai elnyomásból.
2023. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
36%
16. És? Nehogy felébredjen, magához térjen, hogy jahhhh igeeen, amúgy felnőtt férfi vagyok, mert hiszen a depresszió teszi ezt vele. Oké.... van, akinek ezt el kell mondani, tudom jól. Ha már kicsit elgondolkodik ezen, akkor megérte megírnom, hogy nem az anyja kell döntsön helyette. További szép napot.
2023. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

17-es: Én is látom. A 14-es választ is én írtam. Te azonban nevetségesnek nevezed a helyzetet. Ez inkább tragikus.

Én is felhívtam a figyelmét erre. A depresszió és a döntésképtelenség kapcsolata meg mindenkinek ismert, aki ismeri a depressziót, olvasott, tanult róla, esetleg maga is volt benne. Nem szabad hibáztatni érte.

A problémáját valószínűleg mindenestül az anyuka okozza. Ő generálta a depressziót is. A zsarnok anyák csecsemőkortól szisztematikusan bizonytalanítják el a gyereket. Önállótlanságot és döntésképtelenséget alakítanak ki deirekt, pedig a jó szülő feladata pont az ellenkezője.

Ha valakit 27 évig terrorizált az anyja, akkor abból nagy eséllyel csak szakemberrel lehet kijönni. Ez nem úgy működik, hogy rázza meg magát és hirtelen egyik napról a másikra változzon határozott emberré.

2023. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Soki sem véeltlen írta fel, ha már a doki szedetni akarná, akkor nem faternak kell erőltetni.
2023. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!