Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám azt mondja, (még...

Édesanyám azt mondja, (még fiatal) ha egyszer megöregszik és ne adj isten áttétes rákos lesz, vagy halálos beteg, akkor szeretne inkább gyógyszereket bevenni, hogy ne szenvedjen és nekünk se kelljen a szenvedését végignézni. Nem tudom mit mondhatnék?

Figyelt kérdés

Még nagyon fiatal, nem mondtunk rá semmit. Tényleg nem szép dolog egy végstádiumos beteg halálát végignézni, már én is láttam két ismerőst így kórházban meghalni. Maguk alá piszkítanak, hánynak, pelenka kell, a kórház szinte mészárszék. És teljesen leépülnek. Tehát egy ilyen esetben.


De mégis ez egy olyan dolog amit mondott, amit nehéz feldolgozni és nem tudom mit mondhatnánk rá mint a gyerekei. Egyébként NEM tervez gyógyszereket bevenni, NINCS mentális problémája, fiatal. 50 éves még és makk egészséges. A távoli jövőre vonatkozóan mondta ezt.


2023. aug. 6. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem érten mit szeretnél.
2023. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
semmit, meghallgattad és kész
2023. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Miért a kérdés? Mondd azt, amit gondolsz, bár nem értem, miért kellene bármit is mondanod erre.

Személyes véleményem amúgy az, hogy tök igaza van. Én még csak 25 éves vagyok, tehát inkább veled lehetek egykorú, de én is eldöntöttem, hogy ha minimális esélyem lesz a gyógyulásra, és már nagyon szenvedni fogok, akkor öngyilkos leszek (csak nem gyógyszert fogok bevenni). Gondolj bele, az állatainkat megszabadíthatjuk a szenvedéstől, de saját magunk esetében nincs jogunk erről dönteni?

2023. aug. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Mit kéne erre mondani? Én se értem a kérdést. Nekünk is el szokta mondani anya, hogy kéri a temeteset majd. Meghallgatjuk, jó, rendben. Mit lehet erre mondani? Főleg hogy halistennek nincs is baj.
2023. aug. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Hát nézd, én majdnem egyidős vagyok anyaddal és ahol én élek, ott legális az eutanázia. Itt ha olyan betegsege van az embernek, aminél nem várható javulás, az orvosok elmondjak ennek lehetőségét. A családunkban nemrég kezdődő Alzheimer kórt diagnosztizaltak az egyik rokonnal és ő pl aláírta már most a szükséges papírokat, hogy ha olyan allapotba kerül, ne legyen kérdés, mit akar.
2023. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Ne mondj semmit, szoktak az emberek elképzelt szitukon gondolkozni. Egyébként fixen nem tudhatod, ő sem, hogyha valóban bekövetkezne, akkor is így gondolná-e.

Nekem áttétes rákban halt meg az anyukám, végstádiumban derült ki a betegsége, és már semmit nem lehetett vele kezdeni, szétterjedt a testében. Amikor még tiszta volt a tudata, aláírt egy papírt, hogy nem kér semmilyen életmeghosszabbító kezelést (lélegeztetőgép, újraélesztés). Sajnálom, hogy nálunk nincs eutanázia, az ő esetében indokolt lett volna:-(

2023. aug. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Metionin ***** válasza:
91%
Semmit. Anno apám tényként jelentette ki, hogy ha úgy alakul, én majd úgyis "segítek". Előtte sosem beszéltünk ilyesmiről és azóta sem.
2023. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10%
Mit mondanál, semmit! Ő is tudja, hogy az eutanázia nálunk tiltott dolog, nincsen rá lehetősége. Nem kell komolyan venni mindent. Csak azt szerette volna mondani, hogy nem szeretne sokáig szenvedni. Ha nem értetted volna meg.
2023. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

Hát 50 évesen én biztos nem ilyenről fantáziálgatnék. Kész röhej. Betegség semmi, de majd mi lesz, ha egyszer talán valamikor, messze a jövőben rákos lesz. Te meg, mintha valós lenne máris a szitu, képzeletbeli kéztördeléssel kiírsz egy kérdést, hogy mit mondjál.

Látni, hogy semmi komoly gond az életetekben, mert akkor nem kellene ilyenekről fantáziálni. Ha nincs gond, élvezzétek az életet.

2023. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Semmit, meghallgattad, tudomásul vetted kész.
2023. aug. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!