Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám azt mondja, (még...

Édesanyám azt mondja, (még fiatal) ha egyszer megöregszik és ne adj isten áttétes rákos lesz, vagy halálos beteg, akkor szeretne inkább gyógyszereket bevenni, hogy ne szenvedjen és nekünk se kelljen a szenvedését végignézni. Nem tudom mit mondhatnék?

Figyelt kérdés

Még nagyon fiatal, nem mondtunk rá semmit. Tényleg nem szép dolog egy végstádiumos beteg halálát végignézni, már én is láttam két ismerőst így kórházban meghalni. Maguk alá piszkítanak, hánynak, pelenka kell, a kórház szinte mészárszék. És teljesen leépülnek. Tehát egy ilyen esetben.


De mégis ez egy olyan dolog amit mondott, amit nehéz feldolgozni és nem tudom mit mondhatnánk rá mint a gyerekei. Egyébként NEM tervez gyógyszereket bevenni, NINCS mentális problémája, fiatal. 50 éves még és makk egészséges. A távoli jövőre vonatkozóan mondta ezt.


2023. aug. 6. 18:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

Igaza van. Fiatal?


Anyát 40 éves kora után vitte el a betegsége hosszú éveken át tartó szenvedés után, szóval bármikor! megtörténhet, hogy beüt a szr (én is belehalhatok akár holnap is, mert örököltem)


Nem kell mondani rá semmit, elfogadod és kész.


Ha én voltnék gyógyíthatatlan beteg, amint elrendeztem mindent, és úgy érzem, túl erősek a fájdalmaim intézném az eutanáziát (legális, ahol élek).

2023. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mondani semmit,

nem kell feldolgozni, meghallgattad, kész. Pont azért, mert semmi realitása nincsen szerencsére. Még ha te másképp gondolod is, nem szabad ellenkezni. Időnként gondolkozik az ember ilyeneken, főleg ha idősebb úgymond. Persze anyukád még fiatal, de végül is bármikor jöhet egy betegség. Aztán ha esetleg úgy alakul, akkor már nem feltétlenül gondolja úgy az ember, az élethez eléggé ragaszkodunk legtöbbször.

Egyébként elméletben mindenki így gondolja szerintem, teljesen érthető, ha szeretnénk elkerülni a szenvedést.

És igen, végignézni azt hogy a szeretted pokolian szenved, az is borzasztó:(.

2023. aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen beszélgetések terészetesek, néha tesznek az emberek 1-2 a jövőre utaló megjegyzést, de az más amit most mond és az más ami lesz. Egyrészt, mi lesz? Nem tudhatjuk előre. Nem rendeltetésszerű, hogy mindenki x éves korára áttétes rákos vagy halálos beteg lesz, van aki idős korban is jó állapotban van.

A másik, hogy mi lesz, ha pl áttétes rákkal diagnosztizálnák? Más az amikor valaki csak elmélkedik róla és más az amikor valakivel ez megtörténik. Még annál is bekapcsolhat az élni akarás és belekapaszkodhat akár a legvékonyabb szalmaszálba, hogy küzdjön, aki előtte olyanokat gondolt, mint most az édesanyád.

Ebből kiindulva én azt javaslom, hogy ne mondj, ne tegyél semmit. Én azt látom az írásodból, hogy szerinted édesanyád nem szuicid hajlamú, nem félsz, hogy ő mostanában vagy a közeljövőben önkezűleg véget vetne az életének, de ha erre utaló jeleket látnál akkor kéne cselekedned, ha nem, ha csak ilyen 20-30 évek múlva ESETLEG elkövetkezendő dolgokról elmlkedik, azt hagyd rá, azt majd megélitek 20-30 év múlva.

2023. aug. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!