Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak olyanok, akik viszonyla...

Vannak olyanok, akik viszonylag "későn", mondjuk 25 éves koruk után költöztek el a szülői otthonból? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

#költözés #Szülői otthon
tegnap 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

35 voltam, akkoriban egyedülállónak vagy gyermektelen házaspárnak csaknem lehetetlen volt lakáshoz jutni. Kiadó lakások nem voltak, csak kiadó szobák, ami rosszabb volt, mint szülőkkel élni. Hitelt csak építkezésre vagy kiutalt lakásra adtak, egyetlen lakossági bank létezett.

N

tegnap 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg 30 feletti egyedülálló fiatalt ismerek, akik a szülőkkel laknak együtt. Nem mindenkinek opció a külön lakás, főleg ha ezt csak albérletben tudná megoldani.

A többség így tud spórolni pl saját lakásra, de van, aki kényelemből, van, aki pénzkidobásnak tartja az albérletet, ha a szülőkkel lakva is jól elvan és persze van, aki kényszerűségből, mert nem keres annyit, hogy egyedül meg tudjon élni albérleti költségekkel, vagy lakáshitellel együtt.

tegnap 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

29 éves vagyok és még apukámmal élek. Anyummal már nem, ő új családot választott magának.

Nem szeretnék élettörténetet írni, hogy miért. A lényeg, hogy nyilván, én is szeretnék màr külön költözni de nem egyszerű a dolog.

tegnap 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
25 évesen sem szégyen még a mama hotel, könnyebb életet építeni
tegnap 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Szerintem a lakásméretek, és a méretből következő bérleti díj a gond.

Egy fiatal egyedül nem fog tudni bérelni egy 60-70 négyzetméteres lakást, és akkora felesleges is számára. Az már inkább a két felnőtt plusz egy gyerek kategória.

Egy egyedülálló fiatalnak elég lenne egy hálószoba (olyan 3,4m×2,7m), egy 12-15 négyzetméteres nappali, egy apró konyha (magára úgysem főz, 40 fős vendégseregre sem fog), egy "fürdő" (wc+zuhanyzó egy helyiségben). Ez egy személynek élhető. 5-6 fős társasági esemény illetve kezdődő párkapcsolat esetén már inkább csak megfelelő. Ilyen méretű lakásból kellene több, hogy olcsóbb legyen a bérleti díjuk.

Amíg nincsenek olcsón bérelhető egy emberes lakások, addig a fiatal kénytelen otthon lakni, míg nem talál olyan párt, akivel a kapcsolatuk eljut az összeköltözés (azaz ketten bérelnek egy nagy lakást) szintjére.

ma 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
30 feletti vagyok és még otthon élek. Leszarom ki szól le érte. Egy mai, főleg egyedülállónak nehéz lakáshoz jutnia. Az albérlet árak és az infláció az egekben. Itthon elférek. Minek szórjam el a fele fizetésem, ameddig nem muszáj ?
ma 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Ismerek olyan 42 éves férfit, aki a mai napig mamahoteles. Hogy miért? Mert így kényelmes neki, és ő is az anyagiakkal takarózik, pedig megtehetné.

Sosem fog fejlődni a személyiséged, amíg a családi fészekben parkolsz. Tetszik vagy sem...

ma 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!