Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ennyire beleszólniu...

Miért kell ennyire beleszólniuk az életünkbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Augusztus végén költöztünk egy albérletbe a bátyámmal, ami közel van az egyeteméhez, nekem meg a munkahelyemhez. Pont a szüleink miatt akartunk elmenni, mert szinte minden nap végig kellett hallgatnunk, hogy mindig együtt vagyunk, mindenhová együtt megyünk, nincs is külön életünk, ez már kezd abnormálissá válni, főleg, hogy még egy helyre is költöztünk, ez milyen már. Miért nem szakadunk már el egymástól, miért kell ennyit megölelnünk egymást, ezt még nézni is túl sok, miért nem viselkedünk úgy mind minden más normális testvér stb stb


(20/F vagyok, ő 23/F)


ma 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
A szüleiteknek igaza van. Majd ha idősebbek és értelemesebbek, tapasztaltabbak lesztek, akkor utólag ti is másképp fogtok látni sok mindent. Most még szinte tinik vagytok, a lázadozás nagyon megy ilyenkor.
ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
16%
Eredetileg azt hittem a szülők vérfertőzéstől félnek, aztán tovább olvastam. Szerintem a meleg kapcsolattól tartanak
ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Páromnak 2 tesója is van, sokszor laktak együtt huszonévesen spórolási céllal meg mert jól kijöttek. Nem melegek, ketten már házasok.
ma 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Sok szülő felnőttkorukban is gyerekként kezelik a gyerekeiket, bele akarnak szólni az életükbe. 23 és 20 évesen már úgy éltek ahogy akartok, ne foglalkozzatok vele mit beszélnek. Vagy mondjátok meg nekik, hogy zavar, hogy folyton ezzel jönnek. Örüljenek inkább, hogy ilyen jó tesók vagytok!
ma 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
azt akarjak hogy legyen eletetek
ma 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
NE engedjétek, hogy beleszóljanak. A telefont nem kell felvenni, nem kell öket beengedni, föleg ha bejelentés/meghívás nélkül jönnek.
ma 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szeretet néha folytogat szokták volt mondani, sajnos ez előfordul, bármennyire is szereti az ember a gyerkőcöt nem minden helyzetet úgy kezel mint kéne, rá se rántsatok, ezzel nem fogtok mit kezdeni és meg sem tudjátok őket változtatni, elfogadom vagy eltolom, ez a kettő van.
ma 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért szólnak bele mert szerintük rossz módon élitek az életeteket. Van egy elképzelésük hogy milyen kéne hogy legyen és a valóság más, de annyira hogy azt ők nem tudják, akarják elfogadni.

Úgy vannak vele hogy ha többet szólnak nektek ezért akkor változtatni fogtok és végre úgy éltek majd ahogy ők akarják,képzelik. Nem veszik észre hogy ezzel csak mégnagyobb szakadékot vernek a gyerek-szülő kapcsolatba, és hogy téged tesóddal jobban összekovácsol.

Amúgy valós az is hogy tényleg attól tartanak hogy esetleg valami több is lesz ebből a testvéri kapcsolatból. Nekik nem normális a szoros testvéri kapcsolat, lehet nekik sem volt, nem is látták ilyet amíg felnőttek sem felnőttként. Idegen nekik, rosszat látnak bele, nem akarják elfogadni.

ma 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Katona Dius ***** válasza:
Nem tudom miért baj, ha nemcsak testvérek, hanem barátok is. Én már külön élek (32/N), de az öcséim (23, 27) pl mai napig egy albiban laknak, egy egyetemre mentek, blokktársak voltak koliban is. Közel van mindkettőnek a munkahelye, unokatesónk is ott lakik a közelben. Szerintem tök rendben van, hogy jó a kapcsolat rokonok/tesók között.
ma 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!