Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, ha te lennél a szülő?

Mit tennél, ha te lennél a szülő?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=QBiIIrSCJ6M


Tudom, nem rövid.



tegnap 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Először is leszögezném, hogy ez még számomra is megdöbbentő, a magyar valósággal tisztában lévő emberként is. Nonszesz.


Kérdésre válaszolva, fogalmam sincs, azonkívül hogy a lehető leghamarabb elmenekülnék ebből az államból. Lényeges pont, hogy a szülők jogot végeztek, tehát tökéletesen tisztaban vannak a jogokkal, és ők szakmabeliként mindent megtettek. Én laikusként köpni- nyelni nem tudnék a helyükben. De mind

ma 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Jogvégzett szülőként nem a gyerekemmel cipeltettem volna haza, abban bízva, hogy őt nem fogják piszkálni...
ma 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Ezt is a családbarát kormánynak köszönhetjük..
ma 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

20 percet néztem meg.

Egyrészt borzasztóan felfújták a hatóságot a dolgok. Első körben szimplán ki kellett volna szabni egy bírságot és az ügy le van zárva.

Amennyiben a szülők nem értenek egyet, lehetett volna szakérteni, meg bonyolítani a helyzetet.

Másrészt ami megdöbbentő számomra, hogy jogvégzett, tanult emberek nem jutottak el odáig, hogy más kontinens, más ország, más törvények, legalább néhány úti kritikát, hasznos tanácsot érdemes lett volna elolvasni utazás előtt, hogy hová indulnak, nincs e valami fontos, érdekes, különleges, ami eszünkbe sem jutna...

A teljesség igénye nélkül, tilos az országba bevinni bibliát (bármilyen muszlim tanítással ellentétes anyagot) tilos a cigipapír birtoklása, a hatóságok nem tolerálják a homoszexualitást, vannak öltözködési szabályok, korlátozás alá esik az alkoholfogyasztás stb...

Három különböző oldalt nyitottam meg, ami indulás előtti utazási tanácsokkal lát el. Nem mindegyik említi meg az általam felsorolt dolgok mindegyikét, de nem is kellett hozzá megerőltetni magam, hogy ezek és más fontos információk, köztük a korallok kihozatalára vonatkozó tilalom meglegyen.

Mint olyan sokszor már, itt is beigazolódott, hogy a szabály ismeretének hiánya nem ment fel. Itt is ez történt. Úgyhogy egy szimpla bírság lett volna a reális.

Más kérdés, hogy pl a beutazókat is lehetne tájékoztatni, figyelmeztetni az országba lépés előtt pl reptéren vagy akár a szállodákban is az ilyen jellegű dolgokról. Biztos vagyok benne, hogy tisztában vannak azzal, hogy mik lennének a jellemzően turisták által elkövetett leggyakoribb vétségek, amikre érdemes felhívni a figyelmet.

ma 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A hatóság már ejtette a vádat, de akkor is megdöbbentő mit kellett megélniük.
ma 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A törvények nem ismerete nem ment fel a betartásuk alól.

És ezt egy jogot végzett szülő nem tudja?

Szánalmasnak tartom az egész vergődését.

Még nem jogászként is alap, hogy tajékozódom előre, hogy ahova nyaralni megyek, mi érvényes. És nem kezdek másokra mutogatni, hogy "de én ezt nem tudtam!".

Gyerekvédelem? Ezt belekeverni is túlzás. A szülő felelőssége, hogy a gyereke is betartsa a törvényt.

ma 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!