Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nagyon leterhelem...

Szerintetek nagyon leterhelem a szüleimet?

Figyelt kérdés

Átlagos tehetősségű család vagyunk, van pénzünk arra, amire kell. De nyilván nem vagyunk gazdagok.

Arról van szó, hogy ugye most volt a ballagásom, amire pénzt kaptam, annak egy részét befektettem értelmes dologba. Kinőttem a ruháimat, meg hát az stílusom is változott, így kaptam most ruhákat. Névnapomra sminkasztalt kapok, ami 50.000 Ft.

De az az igazság, hogy a telefonom 5 éves, és elég gyengusz már, van, ami nem működik rajta, karikázik. (Huawei y6s) Soha nem voltam luxusp.csa, nem váltok félévente új iphonera, mint az osztálytársaim. Meg erre is vigyázok nagyon és szeretem. Asszem lassan érik egy új telefon is, én samsung galaxy s23ra gondoltam.

Ki tudnám egy részét fizetni saját pénzből is. Szerintetek nagyon leterhelném a szüleimet ezzel, hogyha karácsonykor kérném?

Mindent megadnak nekem, nagyon jó a kapcsolatunk, és nem szeretném terhelni őket.

Várjak még a telefonnal? Mert a szülinapom csak jövő augusztus, semmi ünnep nincs addig, amire kérhetném. Max a húsvét, de az nem olyan.


ma 14:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
61%
Vegyél iPhone Se 2022-t. Az nem nagy telefon és Rejoy-ban az újszerű, alig használt vagy nem is használt példányok nem drágák. S23 is van.
ma 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
30%
Nem értem miért olyan magától értetődő, hogy egy szülő több tízezreket adjon szülinapra, ballagásra, stb. Nem olyan nagy cucc elvégezni az általános / középiskolát. Én annó egy csokor virágot és egy ebédet kaptam, nem 2-3 százezres telefont. Egyébként egy Xiaomi 120 ezer körül is van jó, az bőven elég egy ilyen szarosnak
ma 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
(Köszönöm a helyreigazítást kedves 6-os Válaszoló, utólag már észrevettem én is a hibát, ha lehetne javítanám, így csupán pironkodom az elírás miatt, nyugtatva magam azzal, hogy én is csak egy olykor-olykor hibázó, esendő ember vagyok.)
ma 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Először is... Sokkal több vagyok mint 12. És nem "szaros", bár mindenki magából indul ki. Nálunk névnapkor torta is van, meg összejön a família. Ez a szokás itt. Kinek mi ugyebár
ma 15:35
 15/22 anonim ***** válasza:
23%
Dehogy vagy te több. Pláne sokkal..
ma 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem kérdezd meg a szüleidtől őszintén, maximum nemet mondanak. Mi nem látunk bele a pénzügyeitekbe, ahogyan lehet te sem eléggé.


Az itteni válaszadókkal meg ne foglalkozz, saját gondjaikat rajtad “verik le”.

ma 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
31%
Vagy már akár 13 is, különben kiírnád.
ma 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
77%

Figyelj, szerintem ha névnapra belefér 50K akkor karácsonyra simán 150 :D

De azért egy részét szerintem fizesd, vagy legalább úgy kérd hogy te fizeted de ha ebbe nem mennek bele akkor az egész családtól közösen kapd és úgy akkor te sem érzed hogy leterhelnéd őket.


Coolmobile oldalon megnéztem az árakat (új telefonok, nem használtak, én innen rendeltem)

Samsung S23FE 128GB: 174K

Samsung S23Fe 256GB: 202K

Samsung S23 128GB: 212K

Samsung S23 256GB: 230K


Szóval én a helyedben fizetnék bele mondjuk 50%-ot, ha úgy a szüleidnek is megfelel (ez lehet 87K, 101K, 106K vagy 115K, telefonról függ)

De a kiegészítőket szerintem vedd te, azt ne kérd ajándékba

ma 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
36%
Nézz utánna a mobilszolgáltatótoknál is lehet, hogy nagyobb kedvezményt kapsz.
ma 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19%

#15 mert szerinted honnan ballagott akkor? Óvodából? :D


Egyébként aki sokallja a ballagasra adott pénzt: ezt általában nem csak a szülőktől kapja a gyerek, hanem a rokonság dobja össze. Szülők, nagyszülők, nagynenik, nagybacsik.

Hogy neked nem volt ilyen? Vér sad, de attól még máshol lehet szokás és ettől senki nem lesz több vagy kevesebb.



Kérdező: nagyon rossz helyen tetted fel ezt a kérdést. Itt mindenki vagy csóró vagy fillerbszo, vagy a kettő együtt. Amolyan dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitasuak.

De hogy normális választ is kapj: nyilván beszéld meg a szüleiddel, de én azt javaslom ha van lehetőséged menj el diakmunkara és akkor biztos lesz rá pénz és őket sem terheled.

ma 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!