Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nagyon leterhelem...

Szerintetek nagyon leterhelem a szüleimet?

Figyelt kérdés

Átlagos tehetősségű család vagyunk, van pénzünk arra, amire kell. De nyilván nem vagyunk gazdagok.

Arról van szó, hogy ugye most volt a ballagásom, amire pénzt kaptam, annak egy részét befektettem értelmes dologba. Kinőttem a ruháimat, meg hát az stílusom is változott, így kaptam most ruhákat. Névnapomra sminkasztalt kapok, ami 50.000 Ft.

De az az igazság, hogy a telefonom 5 éves, és elég gyengusz már, van, ami nem működik rajta, karikázik. (Huawei y6s) Soha nem voltam luxusp.csa, nem váltok félévente új iphonera, mint az osztálytársaim. Meg erre is vigyázok nagyon és szeretem. Asszem lassan érik egy új telefon is, én samsung galaxy s23ra gondoltam.

Ki tudnám egy részét fizetni saját pénzből is. Szerintetek nagyon leterhelném a szüleimet ezzel, hogyha karácsonykor kérném?

Mindent megadnak nekem, nagyon jó a kapcsolatunk, és nem szeretném terhelni őket.

Várjak még a telefonnal? Mert a szülinapom csak jövő augusztus, semmi ünnep nincs addig, amire kérhetném. Max a húsvét, de az nem olyan.


ma 14:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
Nem normális dolog, ha átlagos tehetősségű család vagytok, hogy az ajándék pénzedből kell venned magadnak ruhát.
ma 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ohh, bocs, lehet hogy félreérthető voltam! A ruhákat nem saját pénzből vettem. Azt kaptam.
ma 14:29
 3/20 anonim ***** válasza:
7%

Azokat is kapta.



"samsung galaxy s23ra gondoltam"

Egy A55-el az a gond, hogy...? Ha már felmerült, hogy gondot okozhat a családi költségvetésben egy magasabb árkategóriás telefon...


"Ki tudnám egy részét fizetni saját pénzből is"


Miért nem az egészet? Ha már felmerült, hogy esetleg gondot okozhat egy magasabb árkategóriás telefon...

ma 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
A szüleidnek milyen a jövedelmük? Adósság nincs? Ezek is fontosak ahhoz, hogy jól tudjunk válaszolni.
ma 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mond el, amit leírtál, hogy eljárt a telefonod felett az idő és szeretnél egy újat. Ha nem támogatják a felvetést, felajánlhatod, hogy egy részét fizeted, s - ha priorítást élvez - kérheted a sminkasztal helyett is.
ma 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
#5 MonDD!
ma 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nos az a55 is megfordult a fejemben. Csak hát az akkora tepsi! Többször is ejtettem le a mostanit, szerencsére csak a fólia repedt meg. Élőben is néztem az Auchanban, de tényleg nagyon nagy. Nem tudnám stabilan tartani a kezemben,amúgy is pici kezeim vannak. Meg hát az s23 jobb
ma 15:17
 8/20 A kérdező kommentje:
Ketten együtt! Egy milliót keresnek. Lakáshitel van, de az mindig is volt.
ma 15:19
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
Én a névnapi ajándékot sokallom, 50 ezerért..? Én elhiszem, hogy ennyi egy sminkasztal ára, de névnapra..? Szerintem ez brutál nagy ajándék egy ilyen alkalomra. Nálunk a névnap csak csokis ünnep.
ma 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
38%

"Meg hát az s23 jobb"


Amire 12 évesen használod, semmi különbséget nem fogsz tapasztalni.

ma 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!