Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tud bíztatni/támogat...

Miért nem tud bíztatni/támogatni soha semmiben?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nagyon lehúz apám.Csak vele élek.És mostanában tűnt fel hogy semmiben nem támogatott,azt tanultam amit ő akart,és azt is csináltam.Bármit találtam ki elkezdte sorolni hogy miért nem menne nekem.Sőtt ezekkel piszkál sokszor.Az önbizalmam kb nem is létezik.Semmibe se merek belevágni mert csak arra gondolok hogy mit szólna.

A régi álmaimat is mindig eltaposta,már kiskoromban is.Amikor kezdett volna alakulni hogy megtetszik valami ő már mondta egyből hogy miért nem sikerülne.

Azt egyszer se hallottam hogy ügyes vagyok és menni fog,semmi ilyen.De így meg belevágni se tudok semmibe


tegnap 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Fogadd el, hogy ő ilyen és már nem fog megváltozni. Nem miattad ilyen, nem a te hibád, hanem ő ilyen valamiért. Gondolom, saját magával van valami problémája.

Ne legyen ez akadály. Amit akarsz, azt csináld meg. Aztán nem vele kell megosztani. Attól, hogy vele élsz, még beszélhetsz másokkal, felnőttekkel is, barátokkal is.

tegnap 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Mert egy rendkivul mergezo, kontroller szemely. Az ilyenek soha nem fognak megvaltozni.

Vagy elkoltozol, vagy maradsz a terrorban, csak te tudod, meddig... ;-)

tegnap 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Bekes pillanatában ülj le vele, ugyanezt mondd el neki. Kérd meg, hogy ha jelzés: visszatért ehhez a munkához, akkor váltson Abban segítsen, hogy mit kell tenned, mire kell gondolnod abban az idő pillanatban, amikor újra lenyom. Mivel ez az átállás hosszú folyamat, keresned kellene egy coach-ot, esetleg mentort.
tegnap 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
85%

“Azt tanultam,amit ő akart és azt is csináltam.”

Nagy hiba. Amíg mások megmondják, mit csinálj és hallgatsz rájuk, nem lesz saját életed. Azt csináld, amit tényleg szeretnél legyen az BÁRMI, mert csak így leszel boldog. Lehetetlen mindenkinek megfelelni, de a jó hír az, hogy nem is kell. Tehát csinálhatsz bármit, biztos lesz valaki, akinek nem tetszik. Az az ember, aki másokat akar lehúzni, valószínűleg saját magával nincs rendben valami. Egy boldog, sikeres ember miért akarna másokat piszkálni?

Ja és ha valaki azt mondja, úgyse vagy rá képes az azért van, mert valószínűleg az illető irigy és attól tart, ha véghez vinnéd a célod, jobb lennél nála. Ezért azt akarja, hogy bele se kezdj.

tegnap 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

3.javitas

Kérd meg, hogy a jövőben jelezhesd amikor visszatért a mintához, újra lenyom, és akkor váltson át tamogató szerepkörbe.

tegnap 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Egyrészt sajnálom.


Másrészt viszont ha néhány mondat miat mindig mindent dobsz, nem is akarod igazán.

tegnap 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

"De így meg belevágni se tudok semmibe." De, bele tudsz.

Nem futunk olyan szekér után, ami nem vesz fel.

tegnap 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Az én apám kb ugyan ilyen. Két megoldás van. Az egyik hogy megtanulsz vissza beszélni, de kőkeményen.

Állj ki magadért, vagy fogod magad és ott hagyod a p*csába és gondolkodjon el magán.

Én az utóbbit választottam és magától nem jön rá hogy mekkora egy barom.

Szóval ha nem tudsz sehova se menni akkor kezd azzal hogy az eszedbe vésed, meg tudod csinálni és kész!

Ne hagyd hogy eltapossanak!

tegnap 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Hány éves vagy?
ma 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs a szótárában ez a fogalom, azért. Gondolom őt se bíztatták soha semmire.


Megjegyzem, ez nagyon káros, ajánlom, hogy dolgozz a lelki világodon, hogy ne tőle várd a visszacsatolast és az egyéb pozitív dolgokat, mert ő nem.fog változni a kedvedért. Személyiségismereti/fejlődési, pszichológiai könyvek olvasása a témában.

ma 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!