Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok embernek van jó gyerekkora?

Sok embernek van jó gyerekkora?

Figyelt kérdés

szept. 12. 14:32
A kérdező szavazást indított:
Emberek többségének jó gyerekkora van.
50/50
Emberek többségének *nincs* jó gyerekkora
49 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, nekem az volt.

N

szept. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a sajátomról tudok nyilatkozni. Annak ellenére, hogy megúsztam az alkoholista szülőket, a fizikai és szexuális abúzust a lelki része olyan borzalmas volt, hogy most egyetem mellett dolgozok (az átlagnál picit nehezebb szak), kb pár órát alszok,van hogy eléggé kivagyok, de még így is összehasonlíthatatlanul jobb életem van mint gyerekként volt.
szept. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Relatív mit nevezel annak.


Én pl szomorú, magányos gyerek voltam, kiközösítve kb végig. Nem vertek, nem ivott egyik szülőm se (nagypapa igen, és voltak pedó dolgai részegen).

De a szüleim viszonylag normális emberek, próbáltak jó gyerekkort csinálni nekem és a tesóimnak.

Nem volt sok pénzünk, de a környezetemben volt akinek jóval kevesebb volt. Néha alig volt kaja otthon, de nem mentünk éhesen aludni.

Egy kis faluban éltünk, nem volt semmi érdekes ott, és nehézkes volt bárhova eljutni, és aki oda valósi volt, mind dögunalmas.


Tudom, vannak olyanok akiknek rosszabb volt, de ha kérdeznék újra élném-e, hát biztos nem. Nagy fellélegzés volt a tini éveim végén egyetemre menni, és kikerülni ebből.

szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem többnek van rossz gyerekkora. Nézd meg mennyi sérült ember van. Nekem sem volt kellemes. Vannak akik sóhajtoznak, hogy de lennének újra gyerekek. Hát én nem. Soha többé nem akarok gyerek lenni. Azt a mérhetetlen kiszolgáltatottságot soha többé.
szept. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
74%
Senkinek. A gyerekkor evolúciós okokból az elégedetlenségből, állandó önzésből áll. Valaha ez biztosította a túlélést.
szept. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem sok olyat ismerek, akinek jó volt.
szept. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem tudom, de az aki azt bizonygatja hogy igen, úgy hogy te nem is azt kérdezted, annak biztos nem volt jó.


Nekem volt benne jó is meg rossz is, nem tudom jónak számít-e vagy mihez képest jónak.

szept. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!