Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan barát, aki...

Létezik olyan barát, aki gyerekkortól öregkorig a legjobb barátja marad az embernek?

Figyelt kérdés

Lány vagyok,23 éves de nekem már vagy 5 legjobb barátnőm volt, de idővel valahogy mindnél elmult ez a legjobb érzés.

Ezek szerint gondolom nem is voltak legjobbak.

Vagy ilyen csak fiu-fiu barátság esetében van?Lány-lány esetében nincs?Esetleg fiu-lány esetében?


2009. nov. 19. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nincs ilyen barátom,sőt igaz barátom sincs(pedig olyan jó lenne),de létezik ilyen..A sógorom nemrég volt 55 éves(jóval idősebb nálam)Neki van 3 olyan barátja(ebből ketten még az általános iskolában is osztálytársak voltak),és később a műszaki egyetemen jött össze a négyes csapat.Azóta is a legjobb barátok,és ennek már jó pár éve..Minden évben egyszer közös családi nyaralásra mennek,és havonta egyszer mindig valakinél felváltva csak a 4 férfi egy póker partit rendeznek..A nővérem,és a többi feleség,ez teljesen természetesnek veszik,hisz ritka,hogy több mint 40 éves barátság még mindig ilyen szoros..Egy kicsit irigylem is őket ezért...
2009. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Nem. De ezt nem úgy kell "megoldani", hogy akkor nem is barátkozol. Egyszerűen csak nem szabad öröknek tekinteni, ami nem örök.

A szimbiózisszerű baráti kapcsolataim nekem is konfliktussal vagy lazulással, eltávolodással értek véget, vagy úgy, hogy a másik fél többet akart. Tartósabbak azok a kapcsolatok, akikkel csak ritkán (havonta, félévente) összeülünk dumálni - de nyilván kell olyan is, akire a mindennapokban számíthatsz, akikkel hétvégén elmégy, ha van kedved, stb. Utóbbira ott vannak a haverok is.

28/n

2009. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Létezik.

Nekem a mai napig van ilyen barátom. Igaz volt időszak amikor szinte nem tudtunk semmit a másikról. De az ilyen barátságok akkor is megmaradnak. Csak a régi félre értést kellett megbeszélni és a mai napig számíthatunk egymásra.

2009. nov. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én a legjobb barátnőmet az ovodában ismertem meg, 4 évesen. Utánna együtt jártunk általánosba és középiskolába is. Most 34 évesek vagyunk és még mindig barátnők.

Szinte egyidőben mentünk férjhez és majdnem egyidősek a gyerekeink is, akik szintén barátok.

2009. nov. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Nem létezik. Soha nem is gondoltam, hogy van ilyen. A testvérem ilyen nagy, sírig tartó barátságainak úgy lett vége, olyan igazságtalanul, bántón, hogy én ki sem bírnám. Csak a szüleink szeretnek bennünket önzetlenül, mélyen, sírig tartóan.:((( Persze, szerencsés esetben!

Mindenki még ezt sem mondhatja el.

2009. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért mert te nem ismersz olyat, azért ne írd, hogy nem létezik. De bizony létezik. Mi 38 évesek vagyunk, a legjobb barátnőmmel az általános iskola 1. osztályától kezdve mai napig a legjobb barátnők vagyunk. Tuti, hogy így marad, mert az anyukáink is barátnők a mai napig, egy faluban nevelkedtek... :) Csodálatos, hogy van valaki, akivel 100%-ig a legbensőbb bajaimat és titkaimat is meg tudom beszélni már 30 éve. (még soha egyikünk sem élt vissza a másik által rábízott titkokkal, pedig van pár).
2009. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én legjobb barátnőm lassan 5 éve,hogy meghalt rákban,18 éve voltunk barátnők,és azok is maradtunk volna mindig.
2009. nov. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem a legjobb barátnőm már 3éves korom óta az. Igaz mikor koleszos voltam kicsit ritkábban találkoztunk és most hogy ő elköltözött, már csak heti 1x vagy ritkábban találkozunk,de továbbra is ő a legjobb barátnőm.

Persze rajta kívül is vannak barátnőim,de ő az,akihez biztos fordulhatok akár az éjszaka közepén is,ha gondom van és ő is bármikor fordulhat hozzám.

2009. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezt gondolta a testvérem is... 60 éves koráig. Olyat mondott erről, ezekről a barátságokról, hogy én akár meg is sértődhettem volna. Ennek ellenére nem örülök, nagyon is bánt az az igazságtalanság, ami őt érte, mert ha valaki, én tudom, milyen nagy becsben tartotta ezeket a gyerekkorban kialakult kötődéseket.. Azt is tudom, hogy a barátok mennyire értékelték az ő segítőkészségét, azt hogy minden ügyükben számíthattak rá. Aztán vége lett.

Hát én ezektől a csalódásoktól megvédtem magam.

2009. nov. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Kedves kérdező! Azt hiszem ha valahogy mind elmúlt annál az öt lánynál, akkor tényleg nem voltak igazi legjobb barátnők. Meg tudod én mindig azt mondom, hogy baromi könnyű úgy nagyon jó, akár legjobb barátnőnek lenni, amikor egy suliban, munkahelyen, lakhelyen stb vagy valakivel. Egy barátság valahol ott is dől el igazán, amikor már látótávolságon kívül kerültök, de még mindig tartjátok a kapcsolatot.

Nekem van legjobb barátnő, gyermekkori, 16 éve. Egy városban éltünk sok évig, aztán már sok éve hogy ez nem így van. Annyira nem, hogy már fél éve az ország két ellentétes pontján lakunk :(. De, a mai napig tartjuk a kapcsolatot, net segítségével. A sok év alatt igen volt hogy akár több hónapig nem találkoztunk, de mindig ott tudtuk folytatni ahol abbahagytuk. Mindig hajnalokig tudunk beszélgetni. Elképzelhetetlennek tartom, hogy bármi miatt összevesznénk, annyi mindenen mentünk már keresztül. Nagyon büszke vagyok rá.

Egy filozófus mondta állítólag egyszer hogy az a lényeg, hogy ebből a 3 dologból 2 legalább meglegyen: egy jó társad, egy jó barátod és egy jó munkád.

2009. nov. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!