Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet egykeként boldog gyerekk...

Lehet egykeként boldog gyerekkora az embernek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Egyke vagyok és boldog gyerekkorom volt.
2012. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? A szülőkön és a környezeten múlik inkább a dolog szerintem. Nagyon sok egyke szokta az ilyen kérdésekhez hangsúlyozni, hogy ő boldog és el se tudja képzelni, hogy neki testvére legyen. Nekem van egy öcsém. Nem adnám semmi pénzért. Sokat nyírtuk egymást, de mindig szerettük is nagyon a másikat. Nekem nagyon sokat jelent, hogy ő van. De ha úgy növök fel, hogy nincs, gondolom más ember lennék, de valami másban akkor is találtam volna boldogságot. akkor is el tudtam volna mondani, hogy boldog gyermekkorom volt.
2012. júl. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, én is egyke vagyok és felhőtlen gyerekkorom volt. Nem a testvéreken múlik, hanem a szülőkön.
2012. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet.
2012. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

nem tudom honnan jön ez a dolog, h kötelező a min. 2 gyerek, mert testvér nélkül az ember nem ér semmit, önző kis dög lesz, stb.


nekem nem volt tesóm, mégis normális ember lett belőlem. persze lehet, hogy bizonyos tulajdonságaimban jobb lennék, ha lett volna egy tesóm, de így is nagyon boldog voltam. voltak kisbarátaim, egyedül is marha jól eljátszottam, viszont lehet, hogy a testvér hiányára vezethető vissza, de egy idő után marhára elfáradok, ha sok ember van körülöttem. pszichikailag kellemetlen érzés. nem kapok dührohamot, de folyamatosan szabadulni akarok a szituációból, és keresem a nyugalmat. egy másik ismerősöm, akinek meg van tesója, az 3 percet nem bír ki egyedül, folyton lóg valakinek a popójában.

2012. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem ezt a felfogást. Lassan már úgy beszélnek néhányan az egykékről, mintha külön faj lennének. Nekem nagyon-nagyon boldog gyermekkorom volt egykeként, sok testvéres barátnőmnek meg fele annyira sem...
2012. júl. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egyke vagyok és jó gyerekkorom volt. Fogalmam sincs, milyen ha van testvére az embernek, így nem tudom mit "veszítettem". De meg is őrülnék, ha lenne. Lehet, hogy az egykeségem miatt, de nem vagyok egy társasági ember, nehezen barátkozok és ahogy az egyik előttem szóló is írta, nem bírom a sok embert se. Jól érzem magam egyedül. Ez lehet máshogy lenne, testvérrel.
2012. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!