Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyámnak,...

Hogy mondjam meg anyámnak, hogy "tönkre tettem" a laptopját?

Figyelt kérdés

A sztori ott kezdődött, hogy anyám az első egyetemi évem előtt nyaggatott, hogy cseréljem le a laptopomat egy jobbra, mert akkor otthon hagyhatnám az előzőt (koliba költöztem), és akkor maradna otthon valami működő számítógép. Én nem akartam cserét, mert tök jó állapotban volt, arra amire kell. Erre anyám kitalálta, hogy csak jó lenne, ha lecserélnénk az enyémet, fizeti ő, meg apu. Mondom ok, ha ennyire ezt akarják, akkor legyen.

Megkaptam, első elektronikus eszköz, amit a szüleim vettek nekem, és nem a más családtagoktól kapott zsebpénzemből meg a diákmunkás fizumból kellett rá összespórolni. És hát kár volt azt gondolni, hogy ajándék, mert anyám azóta úgy hivatkozik rá, hogy az az övé, meg mindenkinek mindig előadja, hogy hát nem is tudja használni a saját laptopját miattam.

Azóta nagyobbrészt én használtam(rendeltetésszerűen) abban a kb két és fél évben, amióta megvan. És az a baj, hogy nálam jelentkezett a baj is. Ma így random hajtom le a képernyőt, erre hallom, hogy reccs, meg valami random pici csavar kipattant a helyéről. Nem volt előzménye ennek, vagy nem tűnt fel. Működik, de az alja, ahol a képernyőhöz csatlakozik eláll egymástól, meg elég fura. Egyébként még működik, csak nem nagyon tudom a képernyő szögét állítani, meg recseg-ropog, ha mondjuk össze akarom csukni.

Ha ezt anyám megtudja, tuti hogy engem fog beállni a hibásnak. Viszont mindenképp meg kell tudnia. Egyrészt feltűnő lesz, hogy mégis miért akarom hirtelen az előző laptopom használni. Másrészt nem tudom, hogy garancia időn belül vagyunk-e még, de az összes papír anyámnál van.

Szóval tippek, hogy hogy közöljem a rossz hírt?


szept. 8. 02:04
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, úgyse tudja megszerelni, ha egy zsanért nem képes kigooglezni magától, majd épp ez menni fog neki 😁 Ugyan gyerekek.


Kérdező, vidd el szervízbe, mi az akadája, hogy belslattyogj vele. Pár nap, ha anyádék kérdezik hol van, mond azt, hogy beadtad frissíteni a windows-t.

szept. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Elsőkörben azért írtam az alkatrész árakat, hogy kb lehessen látni mennyi lenne a csere ára. Amúgy írtam, van ahol be is szerelik.

De ha garis még, akkor oda kell vinni ahol vette.

szept. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
61%

#31 Istenem, amikor a hülye okoskodik...

"Jaj, úgyse tudja megszerelni, ha egy zsanért nem képes kigooglezni magától, majd épp ez menni fog neki "

Nem azért írják, hogy mennyi az alkatrész, meg a szerviz, hogy csinálja meg magának. Azért írják, hogy el tudja dönteni a kérdező, hogy amikor közli a rossz hírt, és bemondja, hogy ha nincs garancia, akkor szervizt fizeti ő, akkor tudja már, hogy mennyivel számoljon. Egyáltalán ki tudja-e fizetni.

"vidd el szervízbe, mi az akadája, hogy belslattyogj vele"

Először is akadáJa biztos nincs, csak *akadálya

Amúgy meg elég sok akadálya lehet.

1. Nem tudja, hogy még van-e garancia a laptopra. Ha nincs, akkor nem gond, ha van, akkor meg nem éri meg a random szerviz, mert akkor ha megint gond van, és pont az anyja veszi észre, és élne a garanciával, akkor kiderül, hogy most eltitkolta a bajt.

2. Lehet, hogy szüksége van naponta a laptopra. Ha ez így van, akkor el kellene vinnie otthonról a másikat. Ez meg gyanús lenne, hogy csak úgy kell neki a másik, miközben ott egy működő. A windows frissítés meg nem tart el pár napig/ha mégis, akkor nem akkor intézed, amikor naponta használod a gépet, simán el tudsz lenni egy egyel régebbi windowssal is.

3. Honnan tudod, hogy van annyi feltűnés nélkül nélkülözhető pénze, amennyi a szervíz?

szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Na üzenetben megdumáltam anyámmal. Azt írta lejárt a garancia, vigyem szervizbe.

Valaki esetleg tud ajánlani egy megbízható helyet Debrecenben?

szept. 13. 10:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!