Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyámnak,...

Hogy mondjam meg anyámnak, hogy "tönkre tettem" a laptopját?

Figyelt kérdés

A sztori ott kezdődött, hogy anyám az első egyetemi évem előtt nyaggatott, hogy cseréljem le a laptopomat egy jobbra, mert akkor otthon hagyhatnám az előzőt (koliba költöztem), és akkor maradna otthon valami működő számítógép. Én nem akartam cserét, mert tök jó állapotban volt, arra amire kell. Erre anyám kitalálta, hogy csak jó lenne, ha lecserélnénk az enyémet, fizeti ő, meg apu. Mondom ok, ha ennyire ezt akarják, akkor legyen.

Megkaptam, első elektronikus eszköz, amit a szüleim vettek nekem, és nem a más családtagoktól kapott zsebpénzemből meg a diákmunkás fizumból kellett rá összespórolni. És hát kár volt azt gondolni, hogy ajándék, mert anyám azóta úgy hivatkozik rá, hogy az az övé, meg mindenkinek mindig előadja, hogy hát nem is tudja használni a saját laptopját miattam.

Azóta nagyobbrészt én használtam(rendeltetésszerűen) abban a kb két és fél évben, amióta megvan. És az a baj, hogy nálam jelentkezett a baj is. Ma így random hajtom le a képernyőt, erre hallom, hogy reccs, meg valami random pici csavar kipattant a helyéről. Nem volt előzménye ennek, vagy nem tűnt fel. Működik, de az alja, ahol a képernyőhöz csatlakozik eláll egymástól, meg elég fura. Egyébként még működik, csak nem nagyon tudom a képernyő szögét állítani, meg recseg-ropog, ha mondjuk össze akarom csukni.

Ha ezt anyám megtudja, tuti hogy engem fog beállni a hibásnak. Viszont mindenképp meg kell tudnia. Egyrészt feltűnő lesz, hogy mégis miért akarom hirtelen az előző laptopom használni. Másrészt nem tudom, hogy garancia időn belül vagyunk-e még, de az összes papír anyámnál van.

Szóval tippek, hogy hogy közöljem a rossz hírt?


szept. 8. 02:04
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%

Hmm, de hát neked vették. Miért mondja anyud, hogy az övé?


Amúgy semmi extra, odaviszed, megmutatod. Nyilván lehet haragudni fognak, rám is haragudtak ha valamit elcsesztem, amit kaptam. Fél év múlva el lesz felejtve.

szept. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

#1 Mit tudom én mit miért mond. Ha megmondanám neki, hogy amikor megvette, akkor arról volt szó, hogy az enyém lesz, akkor letagadná és hisztérikusckiabálások közepette hazugnak nevezne. Mint minden esetben, amikor furcsa módon máshogy emlékszünk arra, hogy ki mit mondott, és nem a neki kedvező eshetőségre emlékszem.

Biztos, hogy nem lesz fél év múlva elfelejve. Az vagy tíz évig fel volt hánytorgatva, hogy ovisan a mit tudom én milyen versenyen a jutalom kiválasztásakor nem a macit választottam, amit anyám akart.

szept. 8. 02:26
 3/34 A kérdező kommentje:
Ja meg két hét múlva megyek csak haza. Az jobb ötlet lenne, ha csak megírnám üzenetben a rossz hírt, és majd lenyugszik...?
szept. 8. 02:32
 4/34 anonim ***** válasza:
16%
Kitalálom: Asus laptop.
szept. 8. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy közeli szervizt és kérdezd meg mennyiért csinálnák meg.
szept. 8. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én az elején mondtam volna azt, hogy ok, ha a tied, akkor tessék, használjad, én meg viszem magammal az eddigi jól megszokott laptopomat.


Kérdésre válaszolva, nem mindegy, mennyiért vettétek anno, de nagy eséllyel 2 év garancia volt rá, azon meg már amúgy is túl vagy. Simán keresnék egy szervizt a városban, és megcsináltatnám.

szept. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%
Ha HP vagy Dell laptop, akkor nagy eséllyel garanciális. Azokra 3 év garanciát adnak. Amúgy semmi para, nekem a céges HP laptopomon fél év alatt eltört a zsanér, pedig áfa nélkül 1000 USD felett volt az ára. Simán javították.
szept. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
13%

Én nem költenék rá. Sokat kérnek szervízben. Inkább bevallanám, vállalnám hogy egész életemben ezt hallgatom.

Tartsa meg a laptopját. Többet ne "ajándékozzon" nekem semmit. Néznék magamnak valami olcsó használtat amihez semmi köze.

szept. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%
Esteleg van olyan ismerősöd, aki ért hozzá és rá tudna nézni? Legalább annyit, hogy ideiglenes “jónak tűnjön”, majd mikor vissza adod anyukádnak, akkor tűnjön úgy, hogy valamit ő rontott el. Kiváncsi lennék ott, abban a helyzetben hogyan reagálná le az egészet.
szept. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

#6 Az már mindegy, hogy az elején mi volt. Igazából megmondtam, hogy ok, akkor nem kell, de mindig azzal jött, hogy nem baj, használjam nyugodtan. Csak a felhánytorgatás mindig lejön X időnként.

Egyébként tuti meg kell mondanom a rossz hírt, mert nem tudom, hogy kettő, vagy három év volt a garancia.

szept. 8. 07:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!