Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyámnak,...

Hogy mondjam meg anyámnak, hogy "tönkre tettem" a laptopját?

Figyelt kérdés

A sztori ott kezdődött, hogy anyám az első egyetemi évem előtt nyaggatott, hogy cseréljem le a laptopomat egy jobbra, mert akkor otthon hagyhatnám az előzőt (koliba költöztem), és akkor maradna otthon valami működő számítógép. Én nem akartam cserét, mert tök jó állapotban volt, arra amire kell. Erre anyám kitalálta, hogy csak jó lenne, ha lecserélnénk az enyémet, fizeti ő, meg apu. Mondom ok, ha ennyire ezt akarják, akkor legyen.

Megkaptam, első elektronikus eszköz, amit a szüleim vettek nekem, és nem a más családtagoktól kapott zsebpénzemből meg a diákmunkás fizumból kellett rá összespórolni. És hát kár volt azt gondolni, hogy ajándék, mert anyám azóta úgy hivatkozik rá, hogy az az övé, meg mindenkinek mindig előadja, hogy hát nem is tudja használni a saját laptopját miattam.

Azóta nagyobbrészt én használtam(rendeltetésszerűen) abban a kb két és fél évben, amióta megvan. És az a baj, hogy nálam jelentkezett a baj is. Ma így random hajtom le a képernyőt, erre hallom, hogy reccs, meg valami random pici csavar kipattant a helyéről. Nem volt előzménye ennek, vagy nem tűnt fel. Működik, de az alja, ahol a képernyőhöz csatlakozik eláll egymástól, meg elég fura. Egyébként még működik, csak nem nagyon tudom a képernyő szögét állítani, meg recseg-ropog, ha mondjuk össze akarom csukni.

Ha ezt anyám megtudja, tuti hogy engem fog beállni a hibásnak. Viszont mindenképp meg kell tudnia. Egyrészt feltűnő lesz, hogy mégis miért akarom hirtelen az előző laptopom használni. Másrészt nem tudom, hogy garancia időn belül vagyunk-e még, de az összes papír anyámnál van.

Szóval tippek, hogy hogy közöljem a rossz hírt?


szept. 8. 02:04
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
88%

Vidd el egy szervizbe, és kérdezd meg, hogy mennyiért csinálnák meg.

Tanulság: ne fogadj el ilyen dolgokat az anyukádtól többé.

szept. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
85%
Majd laptoprol megnezem a tutit, de ugy latom elozetesen, hogy magyarhonbol kb 10-15e a zsaner.
szept. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
43%

#21 De amíg nem tudja, hogy van-e még garancia, addig nem viheti el, mert ha szervizben bütykölnek rajta valamit, akkor kb cseszted is el a garanciádat, ha lett volna még.Ha utána megint baja lesz a gépnek, csak épp anyukánál, az meg mondjuk élne a garanciával, akkor ki fog derülni, hogy volt valami fű alatt a háttérben. Tehát meg kell kérdezni a mutert, hogy mizu, ha ő tárolja a papírokat isten tudja hol.

Nem ússza meg anélkül, hogy szólna az anyjának, max tudja azt mondani, hogy ha úgy van, fizeti a szervizt a kérdező

szept. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
89%
Hát szerintem nem te tetted tönkre,ha többen is állítják itt,hogy történt már hasonló...Hívd fel,kérd meg nézze meg,meddig van rá garancia,ugyanis ez történt.Ennyi.
szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%
Anyu, tönkretettem a laptopodat, ne haragudj.
szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
79%

24-es. Itt nem az a lényeg, hogy tönkretette-e, hanem az, hogy nála volt, amikor a probléma jelentkezett. És gondolom a kérdező nem véletlenül feltételezi azt, hogy az anyja gondolkodás nélkül okolni fogja.



Amúgy ja, szerintem kérdező írd meg neki, hogy mi lett, nézze meg a garanciát, ha lejárt akkor meg ajánld fel, hogy fizeted a szervízt.(Ha tudod)

Jobb, mintha halogatod, aztán egyszercsak rosszabb lesz. Nem lesz jó, ha használhatatlan lesz, te meg sok hetente jársz haza, és am használnás tanulásra. Szóval ja, ess túl rajta, mert örökké nem tudod elhallgatni

szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg a zsanér adta meg magát. Nem nagy szám megcsinálni.
szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
91%

Nah, megnéztem, itt pl kicsit drágább, van ahol olcsóbban is láttam:

[link]

Itt pl azt írja, hogy szept 10-től lesz újra raktáron, illetve be is építik kb 6-7e Ft-ért.

De tényleg kérdés, hogy ez a gond, meg sérült e a hátlap amibe csavarozva van. Nekem sokkal drágább gammer lenovo ideapad fém hátlapjába volt beragasztva a csavar tartó rész, szar műanyagból ami szarrátört. Ha nálad is ez a gond, akkor vagy kuka a hátlap, vagy beragasztjék váglegesen ami vagy tart vagy nem, esetleg átcsavarozzák ami nem túl esztétikus.


Ha garanciális még, akkor mindenképp azzal intézzed a megfelelő helyen (emag), mert ez tuti garanciába kell tartozzon, jelezzed, hogy nem használtad extrém módon, tehát nem ezen gyakoroltad a ki-be nyitogatást.

szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
89%
Lenovokra 3 év a gari, addig szólj anyádnak amíg érvényes...
szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
83%

közben látom, ezt nem emag forgalmazza, tehát a boltot kell megkeresni:

[link]


Ha pontosan ez azt a link amiről vettétek.

szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!