Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyámnak,...

Hogy mondjam meg anyámnak, hogy "tönkre tettem" a laptopját?

Figyelt kérdés

A sztori ott kezdődött, hogy anyám az első egyetemi évem előtt nyaggatott, hogy cseréljem le a laptopomat egy jobbra, mert akkor otthon hagyhatnám az előzőt (koliba költöztem), és akkor maradna otthon valami működő számítógép. Én nem akartam cserét, mert tök jó állapotban volt, arra amire kell. Erre anyám kitalálta, hogy csak jó lenne, ha lecserélnénk az enyémet, fizeti ő, meg apu. Mondom ok, ha ennyire ezt akarják, akkor legyen.

Megkaptam, első elektronikus eszköz, amit a szüleim vettek nekem, és nem a más családtagoktól kapott zsebpénzemből meg a diákmunkás fizumból kellett rá összespórolni. És hát kár volt azt gondolni, hogy ajándék, mert anyám azóta úgy hivatkozik rá, hogy az az övé, meg mindenkinek mindig előadja, hogy hát nem is tudja használni a saját laptopját miattam.

Azóta nagyobbrészt én használtam(rendeltetésszerűen) abban a kb két és fél évben, amióta megvan. És az a baj, hogy nálam jelentkezett a baj is. Ma így random hajtom le a képernyőt, erre hallom, hogy reccs, meg valami random pici csavar kipattant a helyéről. Nem volt előzménye ennek, vagy nem tűnt fel. Működik, de az alja, ahol a képernyőhöz csatlakozik eláll egymástól, meg elég fura. Egyébként még működik, csak nem nagyon tudom a képernyő szögét állítani, meg recseg-ropog, ha mondjuk össze akarom csukni.

Ha ezt anyám megtudja, tuti hogy engem fog beállni a hibásnak. Viszont mindenképp meg kell tudnia. Egyrészt feltűnő lesz, hogy mégis miért akarom hirtelen az előző laptopom használni. Másrészt nem tudom, hogy garancia időn belül vagyunk-e még, de az összes papír anyámnál van.

Szóval tippek, hogy hogy közöljem a rossz hírt?


szept. 8. 02:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
98%

Tipikus zsaner es hatlap hiba.

Nekem igy ment tonkre 15 eve az Acet laptopom hatlapja es nemreg egy gamer Lenovo is.


Ha csak egy kicsi csavar pattant ki akkor most meg lehet idoben vagy. En fejleszto vagyok de en se kapcsoltam idoben, akkor egy laikus se fog.


Szoval vagy erdemes lenne megzsirozni a zsanerokat vagy cserelni. Valszeg nagyon szorulnak es igy a hatlapod torik.

szept. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
#9 Nincs olyan ismerősöm, aki ért hozzá. Meg akkor is gyanús, hogy ennyi idő után miért a saját laptopomat használom megint.
szept. 8. 07:33
 13/34 anonim ***** válasza:
86%
*Acer
szept. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk Lenovo laptoppal volt ugyanez, ráadásul gamer-gép.


Vőlegényem csukja le, reccs, hinch elrepedt... igazából használható, csak lecsukni nem tudod.

A szervizelése viszont piszok drága, és nem garantált, hogy nem jön elő pontosan ugyanez a baj, szóval új gép.

szept. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

#14 Nálam is Lenovo laptoppal lett ugyanez amúgy.

Egyébként nem tudod/tudja itt bárki, hogy ha szervizeléssel kb mennyire jönnék ki?

Mert az úgy annyira nem jó, ha nem tudom lecsukni(legalábbis ilyen recsegések közepette nem nagyon hajtogatnék semmit sehová) 😅 Mármint órákon ezen jegyzeteltem kb mindig, meg a koli és az otthonom közt se ártana szállítani, ha hazamegyek.😅

szept. 8. 08:34
 16/34 anonim ***** válasza:
84%

#14 azert ez tulzas. Lehet rendelni aliexpressrol uj hatlapot hozza.

En is megtettem kb 30e korul csak pechemre rosszat rendeltem. Utana mar valoban nem erte meg tobb idot tolteni bele. Vettem aruhitellel uj gepet. A rosszat meg majd megragasztom es valami mas melora jo lesz ahol nem kell csukogatni.


Viszont direkt mondtam, ha meg idoben van akkor lehet csak zsanert kell cserelni.

szept. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is baj van a jobb oldali zsanérral, szét van nyílva azon a részen az oldala (acer). Nekem 50e-t mondtak rá a szervízben, szóval azóta asztali géppé avanzsált,nem nyitogatom.
szept. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
96%
Irjal tipust es megnezem neked talalok e alkatreszt es mennyi.
szept. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
92%
Hozzateszem persze rendeles elott erdemes lenne megnezni valoban az e a baja.
szept. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

#18

Konkrétan ez volt

[link]


#19 Hát, ha már lejárt a garancia, akkor úgyis szervíz lesz a sorsa a dolognak, mert hogy én totál laikusként nem állok éli szerelgetni, az is biztos 😅

szept. 8. 09:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!