Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utál az apám, mit tegyek?

Utál az apám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy picit lehet hosszú lessz de sorry!


Gyerekkoromban, bántalmazta apám anyámat a szemem láttára nagyon sokszor. (Volt amikor én is kaptam). Apám alkoholista volt, egyszóval mondva eléggé elfuserált egy gyerekkorom volt. Pánikbeteg lettem, depressziós, így nem tudtam beilleszkedni. Most vagyok 22-éves, és nincsenek kapcsolataim/,barátaim, barátnőm senkim. Egyszerűen olyannyira súlyos pánikbeteg lettem.


Apám börtönbe került, és nagyjából egy éve itthon van, azt vettem észre rajta hogy megváltozott, viszont én lettem alkoholista az évek során, elegem volt hogy mindig tele kellett tömnöm magam gyógyszerekkel, amitől egész nap olyan voltam mint egy zombi, így hát egy jó pár alkalommal ittam, és rászoktam. Most apám állandóan fikáz, hogy milyen egy szerencsétlen lettem, és hogy semmit nem értem el az életben, és hogy nézzek szét velem egykoruak mi mindent elértek. De azt nem látja be hogy érte ment tönkre így az életem. Mit tegyek?


szept. 7. 13:35
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Konkrétan azért tartom anyámat jó embernek",mert amíg apám nem volt otthon addig mellém állott lelkiekben. Amikor én sírtam, akkor ő is sírt, mindig pozitív tanácsokkal látott el, és igazából ő tartotta idáig a reményt bennem.
szept. 8. 10:53
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát most meg már nem tartja.
szept. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Trauma kötelék van köztetek anyuddal. Mind a ketten ugyan annak az embernek és ugyan annak a helyzetnek vagytok az áldozatai. Anyudnak mivel apukád hazament változott a prioritás. A saját túlélése a cél nem a te támogatásod.

Lépj le amíg tudsz. Hagyjad apád, ne akarj tőle semmit, te se tartozol neki semmivel.

A családban nem lesz támaszod.

Költözz el, kezd el rendszeresen mozogni és próbálj egészségesen enni, az segít. És ha lesz akkora mázlid hogy el tudsz menni onnan vissza ne menj, ne próbáld magad az apádnak bizonyítani.

Gyermekkorodban meg bukott mint apa, nehogy már most próbáljon "nevelni".

szept. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!