Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utál az apám, mit tegyek?

Utál az apám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy picit lehet hosszú lessz de sorry!


Gyerekkoromban, bántalmazta apám anyámat a szemem láttára nagyon sokszor. (Volt amikor én is kaptam). Apám alkoholista volt, egyszóval mondva eléggé elfuserált egy gyerekkorom volt. Pánikbeteg lettem, depressziós, így nem tudtam beilleszkedni. Most vagyok 22-éves, és nincsenek kapcsolataim/,barátaim, barátnőm senkim. Egyszerűen olyannyira súlyos pánikbeteg lettem.


Apám börtönbe került, és nagyjából egy éve itthon van, azt vettem észre rajta hogy megváltozott, viszont én lettem alkoholista az évek során, elegem volt hogy mindig tele kellett tömnöm magam gyógyszerekkel, amitől egész nap olyan voltam mint egy zombi, így hát egy jó pár alkalommal ittam, és rászoktam. Most apám állandóan fikáz, hogy milyen egy szerencsétlen lettem, és hogy semmit nem értem el az életben, és hogy nézzek szét velem egykoruak mi mindent elértek. De azt nem látja be hogy érte ment tönkre így az életem. Mit tegyek?


szept. 7. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ne igyal. Fokozatosan csokkentsd a mennyiseget, ne hirtelen allj le. Ez igy lesz jo
szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Én tökéletesen értelek, nagyjából ez történt velem is.


"Most apám állandóan fikáz, hogy milyen egy szerencsétlen lettem, és hogy semmit nem értem el az életben" -> mondd neki, hogy előbb álljon oda a tükör elé és nézzen bele. Mesélje el, hogy mit lát!


Vagy mondhatod neki azt is, hogy k.rvanagy a pofája ahhoz képest, hogy most jött ki a börtönből. Kérdezd meg tőle, hogy hogy nem csúszik-mászik a szégyentől börtönviselt létére? Hogy mer így kimenni az utcára? Hogy mer így bemenni a boltba? Hogy mer így emberek elé kerülni?


És hogy te nem értél el semmit -> Neked legalább nincs priuszod. Tiszta lapod van az életben.


Amit tudnod kell: apád a saját nyomorát próbálja meg rád tolni. Ha azt mondja, hogy szerencsétlen vagy, az valójában azt jelenti, hogy saját magát tartja annak.

szept. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez náluk már generációk óta így mehet. Törd meg ezt a mintát, kerülj ki a bűvköréből. Hagyd abba az ivást ha nem akarsz oda jutni ahová ő juttatta magát. Ha egyedül nem megy kérj segítséget. A te életedet te teszed tönkre, volt egy rossz kezdet, de nincs kőbe vésve, hogy ez már csak rossz lehet. Intsél be az elődeid életének. Anyád milyen ember?
szept. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj el az Anonim Alkoholistákhoz.


Ne apáddal törödj, magad miatt hagyjad abba a piálást.

szept. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan miért is élsz otthon? Abban a pillanatban, ahogy a 250 nettót megkeresed, bérelsz egy szobát 100 ezerért, és az apádra rá se nézel.
szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3


Anyám egy nagyon jó ember, rengeteg sokat segített amikor padlón voltam, de mióta apám itthon van, azóta az van amit apám mond, és apám egyáltalán nem szeretne segíteni rajtam.


Húgom az eléggé oda van apámért, talán azért mert pénzeli és mindenben mellette áll.


Egyetlen reményem anyám volt, de szép lassan apám miatt kezdem őt is elveszíteni

szept. 7. 15:43
 7/13 anonim válasza:
100%
Egy nárcisztikus szülő nem fog megváltozni soha. Saját magadat kell támogatnod, mert ő nem fog. 22 évesen a rossz szokások még nem rögzültek függőséggé, igyál sokkal kevesebbet vagy ne igyál. A legfontosabb, amit mások is írtak, hogy el kell kerülnöd a közeléből. Költözz el bárhová, és nem vagy köteles kapcsolatot sem tartani vele. Ekkor tudsz gyógyulni, és még minden lehetséges.
szept. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, anyad nem jó ember. Egy agresszív alkesszel vállalt gyereket. Most is vele el, ráadásul most már bortonviselt is a drága. Konkrétan mitől jó ember az anyad?
szept. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen már el tudsz otthonról költözni. Nem kell ám az apáddal beszélni, tartani a kapcsolatot. Miért akarod egyáltalán az életedben? A múltban is más sem csinált csak bántott, a jelenben is fájdalmat okoz, a jövőben sem lesz ez másként.

Az ilyen ember nem fog változni, nem fog szeretni. Eddig sem tette ezután sem fog. Amit tehetsz, hogy kizárod az életedből. Akkor már nem lesz hatalma rajtad. Mind addig amíg vágyol a szeretetére, elfogadására addig ő van hatalmi pozícióban.

És ha az ő mérgező jelenléte eltűnik az életedből jobb lesz neked is.

szept. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyád akkor lett volna jó ember, hogyha elválik a fszba egy alkoholistától, de egy kapcsolatfüggőtől persze nem kell ilyet elvárni.


Szóval, kérlek, ne mentegesd anyádat, aki szülsz egy alkesznek, és ezzel tönkretette a gyerekkorotokat. Hogyne "nagyszerű anyuka". Öhm, bocs...


rájuk nem nyitnám az ajtót, apámra meg piás, anyámra meg mert kiszolgáltatott az alkesz apámnak. Mindkettő undorító.

szept. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!