Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnak bármit mondok,vagy...

Anyámnak bármit mondok,vagy megosztok vele egy gondolatot, miért engem hibáztat?Hogy lehet védekezni az ilyen ellen?

Figyelt kérdés
Most csak egy példát ki ragadok,mivel olyan munkám van,ahol emberekkel foglalkozom,a minap mondtam neki,hogy kezdem megutálni az embereket,mert nem toleránsak egymással,nem figyelnek egymásra,nem előzékenyek stb.Erre egyből az volt a reakció,hát akkor biztos bennem van a hiba stb.Ez most csak egy kiragadott példa,de ezek bármilyen szituációban előforduló dolgok vele kapcsolatban,ha én kinyilvánítom a véleményem és ő ott van, akkor egyből úgy kezdi beállítani a dolgot,hogy biztos nálam van a hiba.Persze az is előfordul,mivel én sem vagyok tökéletes,de ha én megosztok vele valamilyen gondolatomat, valami hasonló szituációval kapcsolatban, akkor CSAK IS az én gêpezetemben van a hiba.
szept. 7. 10:33
 1/10 Metionin ***** válasza:
100%
Nem osztod meg vele a gondolataidat.
szept. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ma 10:34


Persze ezentúl az lesz.De engem az is érdekel valahol,hogy miért viselkedik így és miért mindig engem állít be hibásnak??

szept. 7. 10:37
 3/10 Metionin ***** válasza:
100%
Mert egyúttal saját magát állítja be okosnak és ez jól esik az egójának.
szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert primitív, érzelmi intelligenciája nulla. Önbizalma nincs, azzal akarja magát följebb emelni, mint egy mérleghinta, hogy téged meg lenyom. Nem szeret, rosszkedvű. Az, hogy az embernek gyereke van, nem tünteti el ezeket a tulajdonságokat. Megoldás a kapcsolatritkítás, erős távolságtartás. Semmit ne mondj neki, mert bármibe és annak az ellenkezőjébe beleköt, szándékosan. De próbálkozhatsz a szembesítéssel is ("Nagyon rosszul esik, ahogy beszélsz velem, megértést várok az anyámtól, nem elutasítást"), hátha van a változási szándéknak valami csírája benne.
szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ, de nálunk is így van. Bármi is történik, tuti, hogy az én hibám, mert nem figyeltem jobban vagy valamit másképp kellett volna csinálnom. Ha valamit jól csinálok, az természetes, nem emlékszem, hogy bármiért is megdicsért volna. Természetes volt, hogy 2 nyelvvizsgát csináltam, lediplomáztam, de azért tanulhattam volna jobban is, mert volt, aki kitűnő volt. Nemrég beszéltem erről apámmal,hogy baromira idegesít, hogy ilyen anyám, szerinte azért van, mert ő maga is nagyon önbizalomhiányos. Mondtam, hogy az tök jó, csak ezzel nekem is sikerült teljesen aláásni az önbizalmamat. De ő ilyen minden közeli hozzátartozóval, apámmal és az unokáival is.
szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Anyám pont ilyen.

Hogy lehet védekezni? Hírzárlat, úgy.

szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ma 11:08


Volt szembesítés,de sajnos nem látja be,sőt kikéri magának,hogy én mit képzelek,meg azt gondolom,hogy én vagyok a tökéletes,csak legyint ezekre a dolgokra és itt is addig forgatja a dolgokat,hogy én jöjjek rosszul ki belőle és a végén még én érezzem sz@rul magam.Nagy mestere a manipulációnak,amikor ez is szembesítem,azt is kikéri magának.

szept. 7. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Öreg koráig versenyezni fog veled, hogy ki a jobb, és nem lesz önreflexiója. Csak annyit tehetsz, hogy kivonod magad a hatása alól.

Annyit számítson a véleménye, mint a szomszéd Mari nénié, és annyit is ossz meg vele.

Illetve, ha Mari néni kedves és jóindulatú, akkor anyuddal még kevesebbet.

szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a frászért kell tartani vele a kapcsolatot, hogyha ilyen???


Jézusom... Én tizennégy éve at sem tudom, mi van anyámmal - de ami még fontosabb: Ő nem tudja, mi van velem, ami nagyon helyes.


Te miért érzed szükségesnek megosztani anyuddal minden gondolatodat?

szept. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ma 08:22


Nem tudom,úgy gondoltam,jó ha az ember a szüleivel jó viszonyban van.Volt időszak,amikor havonta egyszer felhívtam,semmi több.Akkor nyugodtabb is voltam,amikor nem volt ilyen sűrű találkozó,beszélgetés.Az igazság az,hogy a vele való szorosabb kapcsolat,csak a negatív tulajdonságokat hozza elő belőlem valamiért,erre Amúgy igazad van,nagyon lefogom minimalizálni a beszélgetést és a találkozókat,más megoldás nincs vele kapcsolatban.

szept. 8. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!