Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális viselkedés a részükről?

Figyelt kérdés

A feleségemmel most vettünk egy házat amiért évek óta dolgoztunk külföldön. Építésileg minden rendben van bent, viszont berendezési eszköz/tárgy az kell most bőven.

Mindent megvettünk magunknak ami kezdésnek kellhet, viszont anyáméktól egyfolytában azt hallgatjuk mi nem jó, ők mit csinálnának másképp, ez felesleges, az pénzkidobás stb.

Nem az a lényeg mit mondanak, mert teszek rá felnőtt vagyok.

Csak hogy annyi nem jött ki a száján ennyi idő alatt, hogy nézd fiam, vettem nektek egy csomagnyi fűszert, vagy csak egy ruhaszárítót, mert tudom hogy ez is segítség most nektek. Egyszerűen semmi, pedig baromira megengedhetnék maguknak. Egyszer vett nekem egy 3000Ft-s retro kávéfőzőt, elfelejtettem kifizetni neki, 2 hónap múlva még emlegette hogy jövök 3000-el. Az anyósom, feleségem anyukája meg nagyon összehúzza a nadrágszíjat mert nem él sok pénzből, de kaptunk tőle ágyneműhuzat garnitúrát mert 1-2 apróságot amikről tudja hogy a feleségem örül neki mert szereti ezeket a dolgokat. Hiába mondtuk neki hogy az ég világon semmit se vegyen mert tőle aztán tényleg nem várjuk!!

Ne értsetek félre nem várom el az enyémektől, hogy pénzt vagy nagy értékű dolgot adjanak.. Tényleg egy ruhaszárító vagy egy üveg mosószer-öblítő is bőven elég csak hogy érezze az ember a gesztust hogy na gondoltak ránk hogy most nekünk ez is segítség. Bezzeg a szapulást meg az örökös “nem tudsz elég jó lenni sose” baromságot tudják sugallni.

Másoknál is így van ez? Vagy ez a normális?

Köszi hogy kiírhattam magamból, meg ha elolvasod azt is.



szept. 4. 00:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

Tipikus fösvény, fölényeskedő szülők.


Semmit nem adtak a gyerekeiknek.

Ha megöregszenek majd megkapod, hogy milyen önző vagy, hogy nem veszed őket magadhoz, mert ők felneveltek.

szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
85%
Tényleg sosem leszel nekik elég jó, úgyhogy engedd is el a dolgot és szorítkozz a minimum kapcsolatra. Egyébként meg a te házad, miért is kellene úgy berendezni, ahogy másnak tetszik?
szept. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

"amiért évek óta dolgoztunk külföldön"

Az emberek még mindig azt gondolják, hogy aki külföldön dolgozik, az milliomos.

Plusz a rosszindulat.. lehet meg van sértődve, mert évekig külföldön voltatok, házat vettetek, tele vagytok pénzzel, de neki semmit nem vettetek.

Bocs, hogy lebutázom anyádat, de ő az.

szept. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Senior Séf ***** válasza:
50%
Tudom, most nem így érzed,de hidd el, annak tudsz csak igazán örülni, amit te izzadtál ki.
szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

13. Nem vagyunk tele egyáltalán. Sőt.

Ezért gürcöltünk és szó szerint minden pénzünket erre “áldoztuk”.

Nekik is vettünk karácsonyra mosogatógépet mert elromlott nekik, meg kaptak új tv-t mert maguknak nem vették volna meg.

Még mindig megyünk vissza dolgozni hogy ezt az utolsó 1 év munkánkat még félre tudjuk rakni aztán lehessen lazítani meg gyereket vállalni. Szóval nincs mire irigynek lenni mert ugyan annyink van mint bárki másnak aki ugyan ezt csinálja.

szept. 4. 22:42
 16/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem válaszolsz rá, miért tartod velük a kapcsolatot?
szept. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

Ne haragudj, kérdező, de te sem vagy normális, olyan szekér után futsz, ami nem akar felvenni.


A szüleidtől leírásod alapján nem kapsz semmit az örökös lenézésen, bántáson, cseszegetésen kívül, de csakazértis görcsösen mész, beszélsz velük, veszed nekik az ajándékot, mosogatógépet meg tévét, hogy megszeressenek, mikor neked egy sz*ros 3 ezer forintos kávéfőzőt nem tudnak szeretetből odaadni.


Tipikus mártír-vagy, kajtatsz utánuk és próbálkozol, hogy szeressenek, pedig tojnak rád és ezt te nem tudod feldolgozni. Irigykedsz, mert a testvéredet jobban szeretik. De bármit csinálnak, akárhányszor taposnak beléd, akkor sem tudsz leválmi tőlük, ezért nem is válaszolsz annak, aki kérdezte, miért tartod velük a kapcsolatot. Mert magadnak sem akarod bevallani.


Egy pszichológusra van szükséged, mert te se normálisan viselkedsz már.

szept. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell kapcsolatot tartani velük, ennyire egyszerű. TE engeded, hogy beleugassanak mindenbe, TE nem vagy képes határt húzni.


Megjegyzem: neked nem lennék a feleséged, mert egy ilyen emberrel, mint te, aki ennyire engedi felnőttként a beleszólást az életébe az eljegyzésig nem jutnék el.


Előbb-utóbb a feleségednek is elege lesz, hogy anyádék harmadik fél a házasságotokban és el fog válni.

szept. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
41%

15.

Nem vagy normális.

Minek veszel nekik ilyen drága cuccokat?

szept. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

18.

Nem érted, hogy nem hagyom nekik hogy beleszóljanak, ugye?

A feleségem mellett is maximálisan kiállok bármivel szemben, ő az első!

Attól mert odaböfögik a megjegyzéseket, és engem elgondolkodtat, hogy miért van ez így 30 x év után, amikor egészen addig amíg nem volt semmink, ez sem volt jelen, szerintem valahol normális.

Nem nyekergek rajta, a feleségemnek sem soha!

Egyébként pedig szemernyit sem mérvadó, hogy Te ezt így gondolod, hiszen hála a jó égnek olyan feleségem van, aki támogat és nem fog tőlem elválni mert 13 év alatt először akadt valami problémám. :)

szept. 9. 03:56
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!